A küldöttgyűlésre a korábban, november 3-án lezajlott, 17 szavazókörzetben megtartott kamarai választások eredményeképpen a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) és a 17 támogató szervezet együttesen 70 főt delegált. Közülük került ki a kamara megyei elnöke és alelnökei, az Etikai Bizottság tagjai, a kamarai osztályok megyei vezetői, valamint az a 15 országos küldött, akik már december 20-án, az országos küldöttgyűlésen képviselhetik a megyét.
A szavatok alapján a NAK Veszprém megyei elnökének Sövényházi Balázst választották, akinek munkáját négy alelnök fogja segíteni: Pethő Jenő mezőgazdaságért, Szabó István (Gallus Baromfitenyésztő és Keltető Kft.) élelmiszeriparért, Varga László (Bakonyerdő Erdészeti és Faipari Zrt.) vidékfejlesztésért, Dr. Radovits Tibor általános agrárgazdasági ügyekért felelős alelnök. A helyi földbizottsági ügyekért felelős alelnökök Szabó Miklós és Burján Ernő lettek.
A hatékonyabb működés érdekében átalakult a kamarai szakmai osztályok rendszere is: az eddigi 15 helyett kilenc osztály jött létre a megyében: Szántóföldi növénytermesztési és beszállító ipari osztály, Kertészeti és beszállító ipari osztály, Állattenyésztési és beszállító ipari osztály, Élelmiszer-feldolgozási osztály, Élelmiszer-kereskedelmi osztály, Kistermelői és helyi kezdeményezések osztály, Erdő-, vad-, és halgazdálkodási osztály, Együttműködés, fiatal gazda és innovációs osztály, Környezeti, vízgazdálkodási és fenntarthatósági osztály.
Sövényházi a tisztújításról szóló hétfői sajtótájékoztatón az elmúlt öt év eredményeit illetően elmondta: jó irányvonalat sikerült meghatározniuk, amelyet a jövőben is folytatni kívánnak. Emlékeztetett: ingyenessé vált az őstermelői bizonyítvány kiváltása, amivel összesen mintegy 1 milliárd forinttal tehermentesítették a gazdákat. Csökkent több élelmiszer áfája is 5 százalékra, amivel a gazdaság fehérítését is elősegítették, a kedvezményt pedig szeretnék kiterjeszteni. Az élelmiszeripar élénkítése és erősítése érdekében fontos, hogy az alapanyagokat elsősorban itthon tudjuk feldolgozni, de a gazdálkodókat segíti a permetezőgépek éves kötelező felülvizsgálata, valamint a vadászati és erdészeti törvény véleményezése is. A megye életében emellett jelentős szerepet tölt be a 21. alkalommal megrendezett pápai Agrárexpo és a negyedik éve működő Bakony Expo is.
A fejlődés ugyanakkor nem állhat meg, a szervezet igyekszik minél inkább gazdálkodóbaráttá tenni a jogi környezetet, amit részben az adminisztrációs terhek csökkentésével, részben pedig az anomáliák minél gyorsabb megszüntetésével szeretnének elérni. Sövényházi szerint ehhez elengedhetetlen az összefogás: az egyes ágazatok mind egymástól függnek, és csak úgy fognak tudni előrébb lépni, ha együttműködnek. Az előrelátó lépések ma különösen fontosak, hiszen a jelenlegi munkaerőpiaci helyzetben egyre égetőbbé válik, hogy a fiatalokkal is megkedveltessük a mezőgazdaságot és felhívjuk a figyelmüket annak értékteremtő erejére.
A fejlődés érdekében szükség lenne innovációra a kis vállalkozásoknál is – ennek elősegítésére a kamara egy szaktanácsadói rendszert is kialakított; egy 1,8 milliárd forintos pályázati támogatás eredményeként, tagdíj ellenében pedig mindenki részesülhet a 2018-ban induló jégkár mérséklő rendszer juttatásaiban.