Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Nemi identitás: mi okozza ezt a sok zavart?

2017. december 5. 22:35
A különbségek tagadása miatt elterjedt tévhit, hogy az embert nem a született neme, hanem az határozza meg, hogy minek gondolja magát.

A nemek különbözőek. Ez az egyik legjobb dolog az életben, amit élvezni kéne. Mert így működünk. Így vagyunk kódolva évezredek óta.

Manapság azonban van egy elképesztő tévhit, amely arról szól, hogy az embert nem a született neme, hanem az határozza meg, hogy minek gondolja magát. A Facebook amúgy ebben is segít, ugyanis regisztrációnál 56 féle nem közül válogathatunk. Mintha nem lenne elég a férfi vagy a nő. Annak ellenére, hogy a természet néha okozhat születésnél is meglepetéseket, a tudomány és a biológia szerint jórészt ez a két nem létezik. Lehet, hogy ez felvilágosult gondolkodás-ellenes, de ha én kimegyek az utcára férfiakat és nőket látok. Demi-boyokat, two-spiriteket, gender questioningeket, neutrois-kat nem. Egyébként azt sem tudom, hogy ezek mit jelentenek.

A nemi identitás kérdése bizony sok helyen választás kérdése. Ezt a többnemű mellékhelyiségek és a német anyakönyvezésbe iktatandó harmadik, azaz „vegyes” nem tervezett bevezetése is jelzi. Divathullámok persze jönnek és mennek, de a tudomány mai álláspontja szerint a férfi és a nő különbözik egymástól. Máshogy működik az agy, a hormonok és a kromoszómák. Sőt! Még a testük is más. És ehhez még az ELTE-n elindult gender szaknak sincs elég „szakmai tanulmánya”, ami ezt cáfolni tudná. A magát progresszívnak tartó média és az elit, valamint az óriáscégek persze próbálkoznak.

Akik nemük eldöntésében nyugtalanok, együtt érzőnek kell lenni, és segíteni kell őket, de nem úgy, hogy a biológiát és a tényeket akarjuk meghazudtolni, és úgy fogalmazni, hogy a nemiség „nem fekete-fehér”. Pedig gyakorlatilag de. Minél később ismerjük be, annál fájdalmasabb.

-A Prager University bejegyzése alapján.

Címlapfotó: Esteban Felix / MTI

Ge. Á.
további cikkek
Senki sem nézi, de mindenki látja – bizonyítottan tévéfüggő a magyar Hétvezér Senki sem nézi, de mindenki látja – bizonyítottan tévéfüggő a magyar A csattanót az elején lelövöm: minden korosztályt beleértve a magyarok átlagosan 4 óra 49 percet tévéznek egy nap. Ezzel hazánk a top 10-ben van világszinten, ami azért is furcsa, mert egyre többször hangzik el a mondat: „Nekem tévém sincs, vagy már rég felmondtam a kábelszolgáltatónál. Csak a Netflix van.” Akkor mégis hogyan jön ki a matek? Kik ezek a tévéfüggő emberek és mit néznek a fekete dobozban? 2024. április 22. 1:29 Hófehérke kakaó színű, Shakespeare Júliája pedig afro-amerikai – klasszikus-kedvelő egyenlő rasszista? Hófehérke kakaó színű, Shakespeare Júliája pedig afro-amerikai – klasszikus-kedvelő egyenlő rasszista? Valamikor réges-régen egy királynő ült az ablakánál, varrogatott és közben nézte, hogy hullik a hó. Megszúrta az ujját, és pár csepp vére az ablakpárkányon gyűlt hóra esett. Míg a vért nézte a havon, azt kívánta, hogy bárcsak olyan gyermeke születne, akinek bőre fehér, mint a hó, az ajkai pirosak, mint a vér, és a haja fekete, akár az ében.    2024. április 14. 22:06 A vegán életmód és a fogadtatása Eszter A vegán életmód és a fogadtatása Nem, ez nem egy táplálkozási tanácsadás lesz arról, miként érdemes jó és megfelelő tápanyagú termékeket a szervezetünkbe vinni, csupán azon tapasztalatokat osztom most meg, amelyekkel egy kezdő, félig vegán szembesülök az elmúlt időszakban, ami a környezet reakcióját illeti. 2024. április 7. 22:50 A húsvéti dekorációk valójában a közösségről szólnak A húsvéti dekorációk valójában a közösségről szólnak Avagy hogyan hat a szezonális településszépítés az ott lakókra.   2024. március 31. 21:20

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.