Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Mikroreaktor rendszerrel bővül a Pannon Egyetem szénhidrogénipari kutató-fejlesztő laboratóriuma

2018. április 4. 12:29
A Pannon Egyetem MOL Ásványolaj- és Széntechnológiai Intézeti Tanszéke a GINOP-2.3.3-15-2016-00036 azonosító számú pályázat keretében szénhidrogénipari kutató-fejlesztő laboratóriumának célirányos bővítésére és korszerűsítésére nyert támogatást. A projekt megvalósítása során egy – országos viszonylatban is egyedülálló – mikroreaktor-rendszer (4 különböző méretű reaktorral) kerül beszerzésre, amely hozzájárul a nagy hozzáadott értékű, nagy energiatartalmú, környezetbarát motorhajtóanyagok és petrolkémiai termékek kifejlesztéséhez, ugyanakkor lehetővé teszi a szénhidrogén feldolgozó ipar kutatásainak és fejlesztéseinek felgyorsítását, színvonalának, tudományos és gazdasági jelentőségének további növelését. A berendezést egy célirányosan felújított laboratóriumban (reaktorkísérleti csarnokban) helyezik el.

Az infrastruktúra fejlesztés tovább erősíti a Pannon Egyetem vegyészmérnök képzésének nemzetközi akkreditáltságát, és hozzájárul új projektek indításához is. A mikroreaktor-rendszer elősegíti a katalitikus rendszerek és eljárások átlagosnál lényegesen gyorsabb fejlesztését, így biztosítja a kutatási eredmények időszerűségét, és hozzájárul a hazai és nemzetközi elismertséghez és a fejlesztés eredményeinek értékesíthetőségéhez. Új termékek és előállítási eljárásuk kislaboratóriumi méretekben való kidolgozásával biztosítani tudják a már meglévő nagylaboratóriumi reaktorrendszerben a megnövelt léptékben való termék- és eljárásfejlesztést, beleértve az eredmények iparba való átültetésének előkészítését.

A projekt szakmai vezetője Dr. Hancsók Jenő az MTA Doktora, a MOL Ásványolaj- és Széntechnológiai Intézeti Tanszék egyetemi tanára. A projektmenedzser Burgolits Tamás a Fejlesztési és Projektigazgatóság ügyvivő szakértője.

Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege 466,36 millió forint, a támogatás intenzitása a projekt elszámolható költségeinek 100 %-a. A beruházás az Európai Strukturális és Beruházási Alap társfinanszírozásával valósul meg, a Széchenyi 2020 program keretében.

vehir.hu
további cikkek
A Balaton-felvidék a világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett A Balaton-felvidék a világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett Nagy elismerést kapott a magyar természeti örökség, hiszen a Nemzetközi Földtudományi Unió (IUGS) a világ legjelentősebb földtani helyszínei közé választotta a Bakony–Balaton-felvidék egyedülálló vulkáni képződményeit. Ez a döntés egyúttal a régió jelentőségét is hangsúlyozza, amely nemcsak a tudományos közösség, hanem a természetbarátok és turisták körében is kiemelt figyelmet érdemel. 2024. szeptember 2. 12:03 MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Ecoport magazin MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa, a Brain Prize díjazottja, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Hosszan tartana felsorolni dr. Freund Tamás érdemeit, de anélkül is kijelenthetjük: az egyik legmeghatározóbb hazai tudós. Talán azért is, mert a mai napig nem csillapodott a tudomány iránti szeretete, és ezt másoknak is igyekszik átadni, de ugyanennyire fontosnak tartja felhívni a figyelmet a művészet, a léleknemesítő tevékenységek fontosságára is. Zenéről, a felfedezés öröméről, a tudomány becsületéről és hitről beszélgettünk vele. 2020. december 26. 11:51 Víztisztításon dolgoztak Víztisztításon dolgoztak A Pannon Egyetem (Veszprém) és az újdelhi TERI (The Energy and Resources Institute, India) 2016. július 1. és 2019. június 30. között, Magyar-Indiai Ipari Kutatás-fejlesztési Együttműködési Pályázat keretében sikeresen valósította meg a „Felszíni vizekben és ipari szennyvizekben található alacsony koncentrációjú antibiotikum és fenol származék szennyeződések enzimatikus bontása módosított membrán bioreaktorral” című, TÉT_15_IN-1-2016-0094 azonosítószámú projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal finanszírozásában, 28 745 933 Ft támogatási összegből. 2019. július 24. 15:39 „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” A Pannon Egyetem a GINOP-2.3.3-15-2016-00009 azonosító számú pályázat keretében egy elektronmikroszkópos laboratórium létrehozására nyert támogatást. Pósfai Mihályt, a Széchenyi-díjas professzort, a Pannon Egyetem oktatóját kérdeztük az új laboratóriumról, az új műszerekről, hasznukról… 2019. május 31. 9:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.