Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Akadémiai-Szabadalmi Nívódíjat kapott Dr. Hancsók Jenő

2018. november 20. 14:40 // Forrás: uni-pannon.hu
A Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében adták át Budapesten az Akadémiai-Szabadalmi Nívódíjakat. A Magyar Tudományos Akadémia tudományos osztályainak képviselőiből és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala díjbizottságának tagjaiból álló kuratórium adományozta az iparjogvédelmi tudatossággal gondozott és a nemzetközi megméretés próbáját is kiálló kutatási eredményeket létrehozó alkotók megbecsülésére, tevékenységük társadalmi elismerésére létrehozott Akadémiai-Szabadalmi Nívódíjat.

Hancsók Jenőt, az MTA doktorát, a Pannon Egyetem professor emeritusát a műtrágyák minőségjavítása és a belsőégésű motorok hagyományos és alternatív forrásból származó korszerű üzemanyagainak kutatásában, fejlesztésében elért, nemzetközileg is elismert, a vegyiparban hasznosított és új értékeket teremtő eredményeiért díjazták.

Hancsók Jenő, okleveles vegyészmérnök, professor emeritus, az MTA doktora 1972 óta dolgozik a Pannon Egyetem MOL Ásványolaj- és Széntechnológiai Intézeti Tanszékén. Kiváló oktató- és kutató munkája mellett tevékenyen részt vesz az Egyetem és különböző hazai, nemzetközi tudományos és szakmai szervezetek munkájában. A szénhidrogénipar területén a Magyar Szabványügyi Testület Műszaki Bizottság és a Magyar Nemzeti Akkreditáló Testület szakértője.

Szerteágazó tevékenységének egyik kiemelkedő eredménye, hogy a MOL Ásványolaj- és Széntechnológiai Intézeti Tanszék első vezetőjeként teljesen új, korszerű elhelyezési, biztonságtechnikai, berendezés- és készülék infrastruktúrát hozott létre, ami nemzetközi szinten is elismert oktatási és kutatási feltételeket biztosít.

Nemzetközi szinten kiemelkedő és iránymutató eredményeket ért el a hagyományos és az alternatív forrásból előállított korszerű motorhajtóanyagok és kenőanyagok, valamint azok adalékai kutatása-fejlesztése területén.

Mérnökgenerációk sokaságát nevelte ki, témavezetésével készült PhD dolgozatok száma 17, az általa irányított TDK, diploma-, szak- és tervezési dolgozatok száma meghaladja a 250-et. Ezen szakemberek napjainkban a nemzetgazdaság meghatározó vegyipari vállalatainak különböző szintű vezetői, elismert, sikeres mérnökei.

vehir.hu
további cikkek
A Balaton-felvidék a világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett A Balaton-felvidék a világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett Nagy elismerést kapott a magyar természeti örökség, hiszen a Nemzetközi Földtudományi Unió (IUGS) a világ legjelentősebb földtani helyszínei közé választotta a Bakony–Balaton-felvidék egyedülálló vulkáni képződményeit. Ez a döntés egyúttal a régió jelentőségét is hangsúlyozza, amely nemcsak a tudományos közösség, hanem a természetbarátok és turisták körében is kiemelt figyelmet érdemel. 2024. szeptember 2. 12:03 MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Ecoport magazin MINDEN NAP TARTOGATHAT EGY HEURÉKA PILLANATOT Az agykéreg működésének nemzetközi hírű tudósa, a Brain Prize díjazottja, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Hosszan tartana felsorolni dr. Freund Tamás érdemeit, de anélkül is kijelenthetjük: az egyik legmeghatározóbb hazai tudós. Talán azért is, mert a mai napig nem csillapodott a tudomány iránti szeretete, és ezt másoknak is igyekszik átadni, de ugyanennyire fontosnak tartja felhívni a figyelmet a művészet, a léleknemesítő tevékenységek fontosságára is. Zenéről, a felfedezés öröméről, a tudomány becsületéről és hitről beszélgettünk vele. 2020. december 26. 11:51 Víztisztításon dolgoztak Víztisztításon dolgoztak A Pannon Egyetem (Veszprém) és az újdelhi TERI (The Energy and Resources Institute, India) 2016. július 1. és 2019. június 30. között, Magyar-Indiai Ipari Kutatás-fejlesztési Együttműködési Pályázat keretében sikeresen valósította meg a „Felszíni vizekben és ipari szennyvizekben található alacsony koncentrációjú antibiotikum és fenol származék szennyeződések enzimatikus bontása módosított membrán bioreaktorral” című, TÉT_15_IN-1-2016-0094 azonosítószámú projektet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal finanszírozásában, 28 745 933 Ft támogatási összegből. 2019. július 24. 15:39 „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” „Nanométeres skálájú megfigyelésekből globális következtetések” A Pannon Egyetem a GINOP-2.3.3-15-2016-00009 azonosító számú pályázat keretében egy elektronmikroszkópos laboratórium létrehozására nyert támogatást. Pósfai Mihályt, a Széchenyi-díjas professzort, a Pannon Egyetem oktatóját kérdeztük az új laboratóriumról, az új műszerekről, hasznukról… 2019. május 31. 9:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.