Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Amikor még pörgős szoknyában roptuk

2019. augusztus 17. 4:30
Herczku Ágnes és Nikola Parov visszavisznek minket egyenesen a gyökereinkhez a Világjava Estek utolsó napján.

Rendben, nem mondom, hogy mindenki életében volt egy korszak, amikor a magyar folklór jelen volt a mindennapjaiban, de azért annak, aki a 80-as, 90-es években, (illetve még korábban) falun kezdett el felcseperedni, még ott élnek az emlékeiben a képek az óvodai téltemető énekekről, táncokról az égő szalmabábu körül, a májusfa állítások, a néptáncos műsorok, a prögő szoknyák és a csattogó csizmák. Akkoriban keresztbe rakni két botot és leutánozni a néptáncosokat, belehallgatni Bartók gyűjtéseibe, farsangolni, betlehemezni ugyanolyan izgalmas volt, ha nem izgalmasabb, mint az Instát pörgetni.

Azóta nagyot változott a világ, a magyar népszokások, babonás vigasságok egyre kevesebb réteget érintenek meg, de Herczku Ágnest és bandáját hallgatva egy kicsit újra vissza tudunk utazni képzeletben ezekbe a nyugodt, gyerekkori, színes emlékekbe. Herczku Ágnes és Nikola Parov, a banda vezetői megkerülhetetlen személyiségei a folklór műfajnak, műsorukban pedig a magyar és kelet-európai hagyományos népzene a zeneileg tágabb érdeklődésű közönség számára is hozzáférhetővé válik, korszerű zenei gondolkodásuknak és a multiinstrumentalista Nikola gazdag hangszereléseinek köszönhetően.

Nem véletlen, hogy legutóbbi, Bandázom című albumuk hetekig a Songlines zenei magazin toplistása volt: abszolút minőségi zenét nyújtanak, amit nemcsak az idősebb korosztály értékel, de a fiatalabbaknak is érdekes zenei élményt kínálnak.

Ebből adnak ízelítőt szombat este is az Óváros téren, ahol ingyenes koncertet adnak. Esőhelyszín az Agóra.

vehir.hu
további cikkek
Hogyan ünnepelnek a különböző országokban? Hogyan ünnepelnek a különböző országokban? A karácsony a szeretet, a béke és az összetartozás ünnepe, amelyet világszerte eltérő szokásokkal ünnepelnek. Bár gyökerei a keresztény hitvilágból származnak, a különböző kultúrák sokszínűsége számos egyedi hagyományt hozott létre. tegnap 16:18 Karácsonyi ízek a világ körül Karácsonyi ízek a világ körül A karácsony nemcsak a szeretet és a családi összejövetelek ünnepe, hanem a gasztronómiai kalandoké is. Ahány ország, annyi szokás – és ez különösen igaz az ünnepi asztalokra. A helyi kultúra, történelem és ízvilág keveréke teszi egyedivé a karácsonyi ételeket, amelyek gyakran generációról generációra öröklődnek. Szerkesztőségünk most képletesen elutazott a világ különböző nemzeteinek ünnepi konyháiban, hogy megismerjük, milyen fogások varázsolják felejthetetlenné az ünnepeket! 2024. december 21. 17:29 Újra megjelent Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. – korfestő történeti tréfák című könyve kultúra Újra megjelent Darnay Kálmán: Kaszinózó táblabírák I-II. – korfestő történeti tréfák című könyve 2024. december 18. 13:51 A múlt ízei: Bélafi László és az MI által újraálmodott 'békebeli sütemények' A múlt ízei: Bélafi László és az MI által újraálmodott 'békebeli sütemények' A magyar gasztronómia öröksége az identitásunk egyik legszínesebb és legizgalmasabb területe, amely generációk történeteit hordozza magában. Bélafi László két recepteskötete, az „Ükanyám Békebeli Süteményei” és a Réthy Erzsébet receptjeit bemutató második kötet egyaránt tisztelgés a múlt előtt és kísérlet arra, hogy a hagyományok a modern kor eszközeivel újjáéledjenek. 2024. december 18. 17:18

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.