A program a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett Tématerületi Kiválósági Program nyertes pályázataként valósul meg - számoltak be a csütörtöki sajtótájékoztatón, melyet a Műszaki Informatika Kar épületében tartottak.
Dr. Szabó István, az imént említett hivatal elnökhelyettese elmondta, jelentősen fontos esemény ez a Pannon Egyetem életében. Cél, hogy minden egyes résztvevő intézmény, amely a támogatásból részesül, egy markáns arculatot tudjon létrehozni, és minthogy a Pannon Egyetem meghatározó tudásközpontja a régiónak a kutatás-fejlesztés és az innováció területén is, a támogatással tovább fejlesztheti a digitális megoldásait.
Dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora hangsúlyozta: „Az egyetem működése már nem csak az oktatáshoz kapcsolódik, hanem erős szerepe van a kutatásfejlesztésnek is.” Amikor a pályázati felhívás megjelent, akkor nem nagyon kellett témákat keresni, hiszen a figyelem központjába került témák már koránt sem újak az egyetemnek.
Dr. Abonyi János, a projekt szakmai vezetőhelyettese elmondta, nem nehéz definiálni, a negyedik ipari forradalom fogalmát, hiszen szerinte célszerű az eredeti definícióhoz visszanyúlni, vagyis: „német gazdaságfejlesztési program.”, ugyanis felismerték azt, hogy a digitális transzformációt elősegítve, a német gazdaságot fel lehet pörgetni. Nekünk, egy úgynevezett lokális gondolkodással kell élnünk, ez lehet a projekt alapgondolata, - fogalmazta meg Abonyi János.