Huszonnégy gólos győzelem Ausztrália ellen

2014. január 29. 13:14 // Forrás: MTI
A magyar női kézilabda-válogatott 39-15-re nyert az ausztrál csapat ellen a szerbiai női kézilabda-világbajnokság keddi, 3. fordulójában, így továbbra is százszázalékos.

A sikerrel Hajdu János szövetségi kapitány együttese matematikailag is bejutott a nyolcaddöntőbe, az pedig majd a csütörtöki románok, majd a pénteki, szintén hibátlan németek elleni találkozókon dől el, hogy hányadik helyen végez csoportjában.

Az ausztrálok csak a meccs 12. percéig tudtak lépést tartani a magyarokkal, utána már annak is örültek, ha eredményesek voltak.

Eredmények, 3. forduló, D csoport (Újvidék):
Magyarország-Ausztrália 39-15 (19-11)
gól: Vincze 6, Soós 6, Triscsuk 5, Bognár-Bódi 4, Cifra 4, Szucsánszki 3/2, Görbicz 3/1, Kovacsicz 3, Szekeres 2, Bulath 2, Szamoránsky 1, illetve Potocki 8/1, Bentwitch 3, Thomas 2, Cook 1, Smiljanic 1.

Bátran kezdtek az ausztrálok - akiket a 2005-ös vb-n 57-9-re győztek le a magyarok -, és emberelőnyük alatt 3-1-re elhúztak. A lassan ébredő magyarok a 12. percben vezettek először (4-3), utána komolyabban vették az összecsapást, így a folytatásban már alig volt hiba.

A második félidőben a sportágat csak tanuló ausztrálok összesen négyszer voltak eredményesek.

Korábban:
Németország-Románia 26-23 (13-12)
Csehország-Tunézia 28-24 (15-14)

Az állás: 1. Magyarország 6 pont (100-66), 2. Németország 6 pont (99-70), 3. Románia 4 (82-56), 4. Csehország 4 (87-96), 5. Tunézia 0 (65-81), 6. Ausztrália 0 (43-107).