Sára névnap

Vereség a világbajnok ellen

2014. január 30. 12:14
MTI
A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-24-re kikapott a világbajnok spanyoloktól a januári Európa-bajnokságra készülő csapatok barátságos mérkőzésén Debrecenben.

A két együttes azonos csoportban szerepel majd a kontinensviadalon, mégis sikerült rábírni a spanyolokat a felkészülési összecsapásra, amelyet telt ház, csaknem 6500 néző előtt rendeztek a Főnix-csarnokban.

Jól kezdtek a vendégek, elléptek 3-1-re, ám a 14. percben Nagy László révén sikerült egyenlíteni (6-6). A kapus Tatai remeklésével és a szélvészgyors Lékai beállásával 13-12 lett, de a szünet előtt egyenlítettek a spanyolok.

MTI Fotó: Czeglédi ZsoltMTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A második félidőben váltott vezetéssel haladtak előre a csapatok, majd negyedórával a vége előtt Montoro vezérletével 20-23-ra módosult az állás. A későbbiekben sem csökkent az ellenfél lendülete, 27-21-es spanyol vezetésnél Mocsai Lajos szövetségi kapitány időt kért, de a különbséget már alig tudta csökkenteni a magyar együttes.