11°C
11°C

Bevették a Buzánszky stadiont

2014. január 30. 13:26
A Veszprém 3–1-re nyert a mérkőzést kilenc játékossal befejező Dorog vendégeként a labdarúgó NB III-ban.

A 18. percben Udvardi Márk révén egy szép kontra végén szerzett vezetést a VFC, ám gyorsan jött a házigazda válasza. A folytatásban a Dorog játszott fölényben, azonban a bejezéseknél rendre pontatlannak bizonyultak, illetve Kádár is kiválóan védett a bakonyi kapuban. Az állás így már nem változott a szünetig (1–1).

A játék képe a szünet után sem változott: a dorogiak birtokolták többet a játékszert, a mieink pedig kiválóan küzdöttek. Tízzel a lefújás előtt Pavlitzky lépett ki ziccerben, akit csak szabálytalanul tudtak megállítani a hazaiak. A játékvezető Lajernak felmutatta a piros lapot, a megítélt büntetőt pedig Farkas László értékesítette higgadtan. Pavlitzky a 88.percben egy gyors ellentámadás végén ismét betalált, eldöntve a három pont sorsát (1–3). A 92. percben Berkót is a kiállítás sorsára jutott.

Labdarúgó NB III Nyugati csoport, 7. forduló:
Dorogi FC–Veszprém FC 1–3 (1–1)
Buzánszky Jenő Labdarúgó Stadion, vezette: Szvora (Szabó P., Király).
Dorog: Grósz –Berkó, Faragó, Hauser (Kopányi, 46.), Lajer, Papes (Ambrus, 36.), Tóth B., Mászáros Á., Tóth Z., Fekecs (Janetka, 61.), Skita. Technikai vezető: Tóth László.
Veszprém: Kádár – Garai, Horváth B., Császár, Jakab, Udvardi, Hevesi-Tóth, Molnár Z., Burcsik (Hanák, 46.), Kuti (Farkas L., 59.), Pavlitzky. Vezetőedző: Jugovits Lajos.
Gólszerzők: Tóth B. (28.), Udvardi (18.), Farkas L. (82. – büntetőből), Pavlitzky (88.).
Piros lap: Lajer (81.), Berkó (92.).