//
Salamon névnap

Eredményes pozsonyi kirándulás

2014. április 30. 23:00
A Veszprém Úszó Klub szinkronúszói kiválóan helytálltak a nemzetközi megmérettetésén.

Április közepén Pozsonyba utaztak a VÚK-os szinkronúszók. A csapatépítés és jó hangulat mellé pedig eredmény is társult, öt ország húsz egyesülete között ugyanis a Veszprém Úszó Klub is felvette a versenyt.

A kezdők kötelező versenyében indult Krasznai Lilla ezüst-, Szerdahelyi Bori bronzérmet hozott haza, míg Csomai Panna a 4., Tulipán Anna pedig a 7. helyet szerezte meg. A fiatalabbak is jól szerepeltek: Horváth Boglárka a 9., Szöllősi Vivien pedig a 13. helyen végzett.

vehirsport.hu

Hosszútávú medencés úszó ob: Rasovszky nyert tíz kilométeren
Papírforma sikerek születtek pénteken az úszók hosszútávú medencés országos bajnokságán, a 10 kilométeres versenyszámban.
Nyíltvízi úszó Ek: Rasovszky negyedik Szardínián
A Balaton Úszó Klub Veszprém olimpiai ezüstérmese, Rasovszky Kristóf negyedik lett a nyíltvízi úszó Európa Kupa-sorozat szombati, szardíniai állomásán.
Utolsónak be, elsőnek ki
A Balaton Úszó Klub olimpikonjának minden napja 4:50-kor kezdődik, 6 órakor már a medencében van, és átlagosan egy Veszprém-Balatonalmádi oda-vissza távot teljesít úszva minden edzésen. Rasovszky Kristóf, nyílt vízi úszó a tokiói olimpián szerzett ezüstérme után ismét edzésbe állt, miközben már készül az élsportolói karrier utáni életére is.
Rasovszky Kristóf harmadik lett Piombinóban
A Balaton Úszó Klub Veszprém versenyzője, Rasovszky Kristóf bronzérmesként végzett a FINA nyíltvízi úszó Európa-kupa sorozatának vasárnapi állomásán az olaszországi Piombinóban.
Rasovszky negyedik helyen végzett Barcelonában
A Balaton Úszó Klub Veszprém olimpiai ezüstérmes klasszisa, Rasovszky Kristóf negyedik helyen zárt a nyíltvízi Európa-kupasorozat barcelonai állomásán.