Elúszott az elődöntő

2014. július 9. 22:30 // Forrás: MKSZ
Az U20-as női kézilabda-válogatott 20:19-re kikapott a németektől a horvátországi vb negyeddöntőjében, így az 5-8. helyért folytathatja Románia ellen.

Elsősorban a védekezés dominált a női junior világbajnokság magyar-német negyeddöntőjében, szünetben döntetlen volt az állás, majd 2. félidőben is fej-fej mellett haladtak a csapatok. A magyar csapat az utolsó percben nem tudott gólt szerezni, míg a németek a lefújás előtt pár másodperccel betaláltak, így a magyar válogatott pénteken Románia ellen az 5-8. helyért folytathatja a vb-t – számolt be a magyar szövetség honlapja.

Női U20-as kézilabda-világbajnokság, negyeddöntő:
Németország–Magyarország 20:19 (8:8)
Kapronca, játékvezetők: Voldokov, Zotin (oroszok).
Németország: Eckerle, Roth (kapusok), Beddies, Blaze, Hartstock, Heldmann, Namat 2, Putzke 1, Rast, Rode 2, Seidel 2, Smits 5, Tissekker 3 (3), Wahle 3, Weigel 2, Wolf. Szövetségi edző: Wieland Schmidt.
Magyarország: Bíró, Ferenczi, Szemerey (kapusok), Dombi, Gyimesi, Hajtai, Korsós, Kurucz 1, Lukács 1, Májer, Mészáros, Sirián 4, Szekerczés 6, Tóth G. 6, Virág 1, Walfisch. Szövetségi edző: Hajdu János.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 7/4, ill. 0.

A mérkőzésen tudta vállalni a játékot a szlovénok ellen bokasérülést szenvedő Kurucz Ivett is. A találkozó első félidejében jobbára a németek vezettek, ám rendkívül gólszegény volt a találkozó, a 15. percig mindössze öt gól esett. Szünetre döntetlen lett az állás, majd fordulás után a magyar válogatott két-háromgólos előnyre tett szert, ám az utolsó percben a németek egyenlítettek, majd a mieink nem tudtak gólt szerezni, az ellenfél viszont Namat révén az utolsó pillanatban betalált, így Németország jutott a legjobb négy közé.