Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. november 25. Katalin
Veszprém
11°C
2024. november 25. Katalin
Veszprém
11°C

Drámai diadal a románok ellen

2014. december 13. 22:26 // Forrás: MTI
A nagyszerűen küzdő magyar válogatott 20-19-re legyőzte a román csapatot a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság debreceni középdöntőjében, szombaton, így maradt esélye arra, hogy az elődöntőbe jusson.

Eredmény - középdöntő, I csoport (Debrecen), 1. forduló:
Magyarország-Románia 20-19 (10-8)
Debrecen, Főnix Csarnok, 5000 néző, v: Zotin, Volodkov (oroszok)
gól: Triscsuk 4/2, Szucsánszki 4, Tomori 3, Kovacsics 2/1, Tóth 2, Bulath 1, Bódi 1, Mayer 1, Mészáros 1, Kovacsicz 1, illetve Neagu 8/4, Bradeanu 3, Perianu 2, Babeanu 2, Pirvut 1, Ciuciulete 1, Chintoan 1, Chiper 1

 A románokat bevonuláskor kisebb fütty és néhány sértő szó fogadta, a himnuszukat pedig egy csoport háttal állva, illetve ugrálva hallgatta meg.    

Agresszív védekezéssel kezdett mindkét csapat, az első gólra öt és fél percet kellett várni - Szucsánszki talált be -, addig Ungureanu és Kiss mindent fogott. Tacalie kiállítása után Tomori volt eredményes, míg a vendégek először a 11. percben avatták fel Kisst (2-1).

Szucsánszki Zita (b) és a román Adriana Gabriela Tacalie a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének I. csoportjában játszott Magyarország - Románia találkozón a debreceni Főnix Csarnokban 2014. december 13-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt Szucsánszki Zita (b) és a román Adriana Gabriela Tacalie a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének I. csoportjában játszott Magyarország - Románia találkozón a debreceni Főnix Csarnokban 2014. december 13-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A sok hiba miatt a románok szövetségi kapitánya 4-2-es hátrányuknál a 14. percben időt kért. Szucsánszki addigra már háromszor verte át a védelmet, így a románoknál több poszton csere történt. Ezután a magyarok kerültek hullámvölgybe, a legnagyobb ziccerek is kimaradtak, a kapuban Ungureanu sziporkázott, ennek eredményeként a román csapat egyenlített (18. perc: 4-4). Németh András szövetségi kapitány is cserélt, ettől újra lendületbe jött a házigazda együttes, és Chintoan büntetése alatt ellépett 8-5-re. Az előny kiharcolásában jelentős érdemei voltak a debreceni nevelésű Kissnek, aki nagyon jól védett ebben a szakaszban.    

Mészáros és Kovacsics kiállításakor 3-1-es periódust produkáltak a románok, akiktől aztán Neagu ült ki Triscsuk megütéséért, a magyar játékos pedig góllal büntetett a szünet előtt.

A második félidőben a hagyományoknak megfelelően pályára lépett a Planéta-Mayer kettős, amely rögtön gólt hozott össze. Az ex-győri Bradeanu azonban gondoskodott róla, hogy csapata ne szakadjon le.

Mindkét oldal keményen védekezett, ugyanakkor a magyar átlövéseket egyre jobb százalékkal védte a vendégek hálóőre. A 38. percben 13-13-ra módosult az állás, noha előtte még 11-8-ra vezettek a magyarok. Amikor pedig a románok legnagyobb ásza, Neagu bevágta a büntetőjét, együttese először vezetett (14-13), Németh pedig időt kért.    

A magyarok megpróbálták az addig alig foglalkoztatott szélsőket is bevonni a játékba, majd Triscsuk - először az Eb-n - hétméterest rontott 16 jó kísérlet után. Pirvut kiállítása alatt viszont éppen ő javított, ráadásként Tomori fordított.

Mészáros Rea (b) és a román Laura Chiper a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének I. csoportjában játszott Magyarország - Románia találkozón a debreceni Főnix Csarnokban 2014. december 13-án. MTI Fotó: Czeglédi ZsoltMészáros Rea (b) és a román Laura Chiper a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének I. csoportjában játszott Magyarország - Románia találkozón a debreceni Főnix Csarnokban 2014. december 13-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Innen váltott vezetéssel haladt előre a két válogatott, közben néhány bírói ítéletet Németh szóvá tett. Neagu egyre inkább belelendült, sorra dobta a gólokat, a 48. percben, csapata 17-15-ös vezetésénél már nyolcadszor talált be.

Az Eb-re frissen becserélt Tóth hatperces gólcsendet tört meg, ám továbbra sem volt ütőképes a támadóalakzat, hiába cserélt sokat a kapitány.

Az utolsó öt perc 19-17-es román vezetésről indult, de fogcsikorgatva sikerült egyenlíteni. Ciuciuletét kiállították, létszámfölényben pedig Bódi már a magyarokat juttatta előnyhöz (20-19). Bulath sem úszta meg Neagu lerántását, de a románok legjobbja azután mellé lőtt, majd még támadó szabálytalanságot is fújtak.    

A románok 11 másodperccel a vége előtt megkapták a labdát, időt kértek, ám Neagu utolsó kísérleténél Kiss kitolta a labdát a bal felső saroknál.

A lefújás után egymás nyakába borultak a magyarok, a csarnok pedig szinte felrobbant a hangorkánban.

Németh András a találkozó utáni sajtótájékoztatón köszönetet mondott csapatának a fantasztikus küzdésért.    

"A kapusteljesítményünk és a védekezésünk nagyon jó volt, a nagyon erős román csapattól kevés gólt kaptunk. A támadójáték viszont gyengére sikerült, minden játékosomtól többet várok támadásban, de a küzdőszellem olyan magas szintű volt, hogy ezzel a gyenge támadójátékkal is nyerni tudtunk" - összegzett a szakvezető.    

Szucsánszki Zita úgy fogalmazott: borzasztóan büszke a csapatra.    

"Végre jól jöttünk ki a végjátékból. A kapusteljesítmény is remek volt, az Eb-újonc Tóth Gabi is hozzátette a maga teljesítményét a játékhoz, Mészáros pedig +szétverte+ a román támadókat védekezésben" - mondta.    

Gheorghe Tadici, a románok szövetségi kapitánya kiemelte, hogy a magyar csapat rászolgált a győzelemre, de hozzátette: ha nem lettek volna ilyen balszerencsések, győzhettek vagy legalább pontot szerezhettek volna. A bírókkal nem kívánt különösebben foglalkozni, csupán annyit jegyzett meg, hogy volt több vitatható ítéletük.
    

A magyarok dánok elleni hétfői találkozójának a tétje az lesz, hogy melyik csapatnak marad esélye a négy közé kerülésre.

Korábban:
Norvégia-Spanyolország 29-26 (16-16)
Dánia-Lengyelország 28-19 (9-9)

Az állás: 1. Norvégia 6 pont, 2. Magyarország 4 (75-69), 3. Spanyolország 4 (82-77), 4. Dánia 3, 5. Románia 1, 6. Lengyelország 0.

Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik az ötödik helyért játszik.

A további program:

hétfő:
Spanyolország-Románia 16.00
Lengyelország-Norvégia 18.15
Magyarország-Dánia 20.30
szerda:
Lengyelország-Románia 16.00
Spanyolország-Dánia 18.15
Magyarország-Norvégia 20.30

vehirsport.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.