15°C
15°C

Továbbra is pont nélkül áll a Telekom U21

2018. október 7. 19:21
A Telekom Veszprém U21 szoros végjátékban, egy góllal maradt alul a vendég Váci KSE ellen a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjában.

Ahogy Gulyás Istvánra Bresztben, úgy a Telekom U21-re is komoly feladat várt Veszprémben. Ugyanis mesterük távollétében a veszprémiek Tombor Csaba vezetésével szerették volna kiharcolni idénybeli első pontjaikat a vendég Váci KSE ellen.

Az első félidőt szép játékkal kezdték a bakonyiak. A védekezés és a támadás összhangja a 11. percre már hazai fórt eredményezett (7-6). Az ellenfél ekkor időt kért, s úgy tűnt rendezte sorait. A játékrész további részében kissé alulteljesített a Veszprém, ezzel szemben fölfelé ívelt a váci irányítómunka, s kapusteljesítmény. Percről percre hízott a vendég fölény. A pihenőre már hatgólos hátrányban kényszerült menni a Telekom U21 (12-18).

Ismét kikapott a Telekom U21 (archív fotó)Ismét kikapott a Telekom U21 (archív fotó)

A második játékrész elején Tombor Csaba vezényletével harapósabbá váltak a veszprémiek, ami az eredményen is megmutatkozott. Egyre csak olvadt a váci előny, fiataljainknak a 40. percre már sikerült ledolgozniuk a hátrányukat is (21-21). Mi több, a meccs háromnegyedénél fordítani is tudtak (25-23).

A vendégek, ha bele is aludtak a mérkőzésbe, felébredtek, ismét masszívvá alakították védekezésüket, s a kapuban is kimagasló teljesítményt nyújtottak. A mérkőzés hajrájához érkezve fej-fej melletti izgalmas küzdelmet láthattak, akik kilátogattak a DEVM Sportcsarnokba.

Hárommal a vége előtt tűnt először úgy, hogy eldőlt a találkozó sorsa, a Váci KSE ekkora növelte három találatra előnyét (27-30). A veszprémiek azonban ekkor sem adták fel, s bár egyenlíteniük nem sikerült, győzni akarásból jelesre vizsgázva szépíteni tudtak (29-30).

Négy lejátszott forduló után így továbbra is pont nélkül áll a Telekom Veszprém U21 a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjában. A fiatalok legközelebb október 13-án (13.00) javíthatnak, amikor is a városi rivális Veszprémi KKFT-vel mérik össze erejüket.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 4. forduló:
Telekom Veszprém U21–Váci KSE 29-30 (12-18)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Hornyik, Zörgő.
A Veszprém góldobói: Borzas 7, Ernei 6, Dörnyei 4, Dobi 4, Dávid 3, Bendicsek 2, Szrnka 2, Kőhegyi 1. Edző: Tombor Csaba.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/3.