5°C
5°C

Nem várt vereséget szenvedett a Telekom U21

2020. március 12. 10:03
Az első játékrészt követően még hárommal vezettek, végül azonban kétgólos vereséget szenvedtek városunk fiatal másodosztályú kézilabdázói szerdán este a Szigetszentmiklós otthonában a nyugati csoport 16. fordulójában.

A 2019/2020-as idény tavaszi szezonjában eddig mutatott pazar formája alapján bátran állíthatjuk, hogy esélyesként utazott a másodosztály nyugati csoportjában szereplő Telekom Veszprém U21 szerdán este a házigazda Szigetszentmiklós otthonába.

Fej-fej melletti, szoros játékot hozott az első tíz minutum (5-4). Ezt követően azonban parádés, 5-0-s sorozattal rukkolt elő a Telekom U21, így jócskán ellépett a házigazdától (5-9).

Négygólos fórjából pedig hármat a szünetig is sikerült megtartania a Veszprémnek, amely így úgymond nyugodt szívvel vonulhatott pihenőre (félidő: 13-16).

A második játékrész közel sem kezdődött pozitívan a bakonyai számára, akik mondhatni kissé bennragadtak az öltözőben. A szigetszentmiklósiak ki is használták az adódó helyzetet, és négy perc elteltével 3-0-s sorozattal egyenlítettek (16-16).

Magához tért gyorsan a Telekom is, amely egészen az 55. percig gólról gólra haladt riválisával (25-25). Ilics Zoran kiállítása viszont kissé megzavarta a vendégeket, akik az utolsó percekben így mindössze csak egy találatot jegyeztek, míg az SKSK háromszor is eredményes volt (végeredmény: 28-26).

Március 20-án, pénteken 19.30-as kezdéssel a RÉV TSC-t fogadja a "kis Telekom" a Tüzér utcai DEVM Sportcsarnokban, a koronavírus miatt elrendelt állapotot követően immár zárt kapuk mögött.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 16. forduló:
Szigetszentmiklósi KSK-Telekom Veszprém U21 28-26 (13-16)
Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok, 70 néző. Vezette: Gadányi, Szabó T.
Az SKSK legeredményesebb góldobói: Pocsai 7 (5/4), Varga L. 6. Edző: Kökény István.
A Telekom U21 góldobói: Hornyák 5 (4/4), Melnyicsuk 5, Sisa 4, Bodor 4, Dobi 3, Ilics Z. 2, Pergel 1, Gombai 1, Dörnyei 1. Edzőik: Gulyás Péter és Momir Ilics.
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.