12°C
12°C

Palasics szenzációs volt, a „kis Telekom” héttel nyert

2020. február 29. 20:44
A kapus Palasics Kristóf parádés teljesítményének is hála a Telekom Veszprém U21 egy másodpercre sem került hátrányba a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának 14. fordulójában. Bodor Márkék szombaton este hétgólos, 28-21-es sikert arattak a házigazda Budai Farkasok felett.

Újabb győzelem reményében utazott a felnőtt másodosztályú kézilabda-bajnokságban szereplő Telekom Veszprém U21 szombaton Budaörsre, a Budai Farkasok otthonába. Igazán parázs derbire volt kilátás a tizennegyedik körben.

Gulyás Péter vezetőedző ifjú tanítványai rögvest magukhoz is ragadták az irányítást: Gombai beköszönő találatát követően Palasics bravúrral hárított, nem sokkal később pedig már 0-4-et mutatott az eredményjelző a Telekom U21 javára. Természetesen a házigazda is belekezdett a gólgyártásba, ám a bakonyiak sem maradtak tétlenek: a tizenötödikben Dörnyei találata után is négygólos volt a Veszprém fórja (15. perc: 4-8).

Próbálták faragni a távolságot a Farkasok, ám úgy tűnt, Palasicson ezúttal nem lehet kifogni. A fiatal tehetség 10-12-es állásnál egymás után háromszor is hárított a huszonhetedik percben. Kicsivel később azonban már ő sem segíthetett, így végül egygólos veszprémi előnnyel vonultak pihenőre a felek (félidő: 11-12).

Ilyen teljesítménnyel Palasics Kristóf az élvonalban is megállná a helyét! (archív fotó)Ilyen teljesítménnyel Palasics Kristóf az élvonalban is megállná a helyét! (archív fotó)

Palasics ott folytatta a szünet után, ahol az első játékrészben abbahagyta: öt perc elteltével háromszor is parédával védett (13-15). A Telekom ezt követően pedig produkált egy 4-0-s szériát támadásban, amelynek köszönhetően sikerült riválisát ismét leszakítania magáról (49. perc: 17-22).

Az ötgólos vendég előny a végére pedig egészen hétig duzzadt: a Telekom Veszprém U21 abszolút megérdemelten, szép játékkal aratott győzelmet a fővárosiak otthonában (végeredmény: 21-28).

Jövő héten kissé szokatlan időpontban, pénteken este 19.30-as kezdéssel vív újabb bajnoki ütközetet a "kis Telekom", amelynek vendége a DEVM Sportcsarnokban a jó erőt képviselő ETO-SZESE lesz.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 14. forduló:
Budai Farkasok–Telekom Veszprém U21 21-28 (11-12)
Budaörs, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Hornyik, Zörgő.
A Budai Farkasok legeredményesebb góldobója: Széles 5. Edző: Koi Endre.
A Telekom U21 góldobói: Bodor 7, Melnyicsuk 5 (1), Dörnyei 4, Hornyák 3 (3), Dobi 3, Szabó T. 2, Gombai 2, Szuharev 2. Edzőik: Gulyás Péter és Momir Ilics.
Hétméteresek: 1/-, ill. 4/4.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Kizárva: Benmiloud (40.)