2020. február 19. // Zsuzsanna névnap

A bronzért küzdhet az 1. FCV

2019. május 27. 19:51
A veszprémiek a Nyírgyulaj otthonában, a Haladás pedig az Aramis vendéglátójaként nyert egyaránt 4-2-re a futsal NB I középszakaszának utolsó csoportkörében. A mieink így a B-jelű ötös második helyén zártak és a Dunaferr ellen csatázhatnak a bajnoki bronzért.

Mozgalmas hetet zárt a veszprémi futsalcsapat, amely múlt hétfőn 5-0-s vereséget szenvedett a Haladás vendéglátójaként. Csütörtökön pedig bejelentették a klubvezetők, hogy közös megegyezéssel szerződést bontottak Madarász János vezetőedzővel.

Az NB I középszakaszának utolsó csoportkörében, a Nyírgyulaj vendégeként már a korábbi másodedző, Németh Gábor irányította a gárdát. Nem indult azonban jól a bakonyiak számára a mérkőzés, hiszen Siska révén a nyírségiek már a 3. percben vezetést szereztek.

A Veszprém mindent bevetett az egyenlítésért, ami Tatai szenzációs találatának köszönhetően a 12. percben össze is jött. Sőt, alig egy perccel később a vezetést is megszerezte az alakulat gólkirálya (1-2).

Három ponttal térhet haza a Nyírségből a Veszprém - Fotó: Jónás Áron Három ponttal térhet haza a Nyírségből a Veszprém - Fotó: Jónás Áron

A második felvonásban is a mieink akarata érvényesült: Gyurcsányi a 29., Márkus pedig a 33. percben tovább növelte a különbséget. A hazaiaknak a hajrában összejött a szépítés, de nem tudták izgalmassá tenni a csatát (2-4).

A csoport másik meccsén a Haladás 4-2-re felülmúlta az Aramist, amivel megnyerte a csoportot, így készülhet a Berettyóújfalu elleni fináléra. Az FCV a Dunaferrel küzd a bronzéremért. A két nyert meccsig tartó párharc pénteken Veszprémben kezdődik, a második találkozót pedig hétfőn vívják Dunaújvárosban.

Futsal NB I, „B” csoport, 10. (utolsó) forduló:
Nyírgyulaj KSE–1. FC Veszprém 2-4 (1-2)
Nyírbátor, Városi Sportcsarnok. Vezette: Belicza (Szabó F., Boda).
Nyírgyulaj: Opre – Vlasovics, Klusin, Fekete V., Siska. Csere: Pallai (kapus), Angyalos, Szabó Á., Kántor, Nagy B., Sándor, Vass, Pazonyi. Edző: Lovas Norbert.
Veszprém: Spandler – Tatai, Tar Márkus, Komáromi. Csere: Schmidmajer, Simon (kapusok), Gyurcsányi, Varga Á., Bognár P., Bencsik R. Edző: Németh Gábor.
Gólszerzők: Siska (3.), Fekete V. (38.), ill. Tatai (12., 13.), Gyurcsányi (29.), Márkus (33.).

Edzői értékelés

Németh Gábor: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert ilyen „kaotikus” hét után is remek teljesítmény tudott nyújtani. Úgy vélem, teljesen megérdemelten nyertünk egy kiváló ellenféllel szemben.

Utolsó módosítás: 2020. február 17. 22:08
futsal Magyar Kupa négyes dön 2020. február 22. 15:30 Szombathely, Aréna Savaria Haladás VSE 1. FC Veszprém
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 18. 2020. február 17. 19:00 Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok Kecskemét 1. FC Veszprém 1-3
futsal férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020 17. 2020. február 11. 16:45 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém FTC 6-6
futsal férfi futsal Magyar Kupa, 2019/2020 3. 2020. február 7. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Rubeola FC 4-2