2019. október 19. // Nándor névnap

Értékes pontokat ajándékozott el a VKKFT

2019. október 6. 21:03
Nehezen emészthető egygólos vereséget szenvedett a vendég Tata ellen a Veszprémi KKFT vasárnap kora délután a kézilabda másodosztály Nyugati csoportjának negyedik fordulójában.

Háromból három győzelemmel kezdte a férfi kézilabda másodosztály Nyugati csoportjának 2019/2020-as kiírását a Tombor Csaba vezette Veszprémi KKFT. A bakonyiak vasárnap kora délután a vendég Tatai AC játékosai ellen készültek megtartani hibátlan mérlegüket a bajnokság negyedik fordulójában a DEVM Sportcsarnok falai közt.

Hazai részről nem várt hidegzuhannyal vette kezdetét a találkozó: Harsányi mellett Sárosi, valamint Tass is bevette a VKKFT portáját anélkül, hogy a Tombor-tanítványok gólt jegyeztek volna (7. perc: 0-3). Lépésről lépésre azonban a félidő derekához közeledve magukra találtak Éles Benedekék. Utóbbi játékos bombájával a 18. minutumban egyre zárkózott a királynék városa (7-8). Szmetán, Szeitl majd Hári találatának, valamint Szász Zsolt védésének hála pedig egállal vonulhattak pihenőre a felek (11-11).

Nem várt vereséget szenvedett a VKKFT (archív fotó)Nem várt vereséget szenvedett a VKKFT (archív fotó)

Hiába ért véget a szünet, a VKKFT az első játékrészhez hasonlóan ismét bent ragadt az öltözőben. Ez vezetett ahhoz is, hogy a vendégek hirtelenjében ötgólos fórt alakítottak ki maguknak (39. perc: 11-16). Azonban faragta a távolságot a Tombor-gárda, Éles Benedek góljával a 47. percben ismét kiegyenlített (18-18). A hajrában aztán a komáromiaknak jött ki jobban a lépés, akik végül egygólos, 22-23-as győzelmet ünnepelhettek.

A Tombor Csaba vezette VKKFT a soron következő ötödik fordulóban, október 13-án vasárnap a megyei nagy rivális Balatonfüredi KSE U21-es játékosaival a tóparti városban néz majd farkasszemet délután 16.00 órától.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 4. forduló:
Veszprémi KKFT–Tatai AC 22-23 (11-11)
Veszprém, DEVM Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Bába, Horváth P.
A VKKFT góldobói: Éles B. 8 (2/1), Hári 4 (3), Somogyi 3, Szmetán 3, Boros 2, Szeitl 1, Bugyáki 1. Edzőik: Tombor Csaba, Kovács György.
A Tata legeredményesebb góldobói: Schekk 6, Harsányi 4 (2), Tass 4, Iváncsik 3 (1). Edzőik: Sibalin Jakab, Márton Ádám.
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.

Így értékelte a látottakat

Tombor Csaba, a Veszprémi KKFT vezetőedzője: – Nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust, hogy mindkét játékrész elején bent ragadjunk az öltözőben! Ebben a bajnokságban minden összecsapás nüanszokon múlik, bárki, bárhol ünnepelhet győzelmet. Nagyon sajnálom, hogy ezt a két pontot most úgymond odaajándékoztuk ellenfeleinknek.

Utolsó módosítás: 2019. október 16. 9:19
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport 6. tegnap 19:30 Bdaörs Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand Budaörs Hársfa utca 6. Budai Farkasok VKKFT 19-27
Kézilabda Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 2019/2020 6. 2019. október 13. 16:00 Budaörs, Városi Sportcsarnok Budai Farkasok Veszprémi KKFT 17-30