14°C
14°C

Férfi kézilabda BL: a Szeged legyőzte a Celjét

2019. november 3. 19:10 // Forrás: MTI
A MOL-Pick Szeged hazai pályán hét góllal legyőzte a szlovén RK Celje PL csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában, vasárnap.

A két együttes kilencedik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a mérleg a Szeged szempontjából hat győzelem, egy döntetlen és két vereség.

Férfi kézilabda BL, csoportkör, 6. forduló, A csoport:
MOL-Pick Szeged - RK Celje PL (szlovén) 31-24 (14-14)

A szegediek keretéből ezúttal Stefan Sigurmannsson és Alen Blazevic hiányzott.

A szegedi Dmitrij Zsitnyikov (b) és Tilen Kordin, a szlovén Celje játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 6. fordulójában játszott MOL-Pick Szeged - RK Celje PL mérkőzésen Szegeden 2019. november 3-án. A Szeged 31-24-re győzött. MTI/Ujvári SándorA szegedi Dmitrij Zsitnyikov (b) és Tilen Kordin, a szlovén Celje játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 6. fordulójában játszott MOL-Pick Szeged - RK Celje PL mérkőzésen Szegeden 2019. november 3-án. A Szeged 31-24-re győzött. MTI/Ujvári Sándor

Jobban kezdtek a vendégek, a házigazdák támadásaiból hiányzott a pontosság (2-5). Bár a folytatásban egy 4-0-s sorozattal fordított a Szeged, a 23. percben megint a Celje vezetett két góllal.

A csongrádiak játéka továbbra is akadozott, a szünetben mégis döntetlen volt az állás. A második félidőben már nem tudta átvenni a vezetést a Celje, a házigazdák a spanyol Joan Canellas és a szerb Bogdan Radivojevic vezérletével végül magabiztosan nyerték meg a közepes színvonalú találkozót.

A mezőny legeredményesebb játékosa Radivojevic volt nyolc góllal, a vendég szlovénok horvát balátlövője, Josip Sarac hétszer volt eredményes.

A szegedi Bánhidi Bence (k), valamint Matic Groselj (b) és Kristijan Horzen (j), a szlovén Celje játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 6. fordulójában játszott MOL-Pick Szeged - RK Celje PL mérkőzésen Szegeden 2019. november 3-án. A Szeged 31-24-re győzött. MTI/Ujvári SándorA szegedi Bánhidi Bence (k), valamint Matic Groselj (b) és Kristijan Horzen (j), a szlovén Celje játékosai a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 6. fordulójában játszott MOL-Pick Szeged - RK Celje PL mérkőzésen Szegeden 2019. november 3-án. A Szeged 31-24-re győzött. MTI/Ujvári Sándor

A négy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel rendelkező MOL-Pick Szeged jövő vasárnap a norvég Elverum csapatát fogadja, a három győzelemmel és három vereséggel álló Veszprém pedig szombaton a fehérorosz Meskov Breszt vendége lesz a BL csoportkörében.

Az állás: 1. Barcelona (spanyol) 10 pont (212-154), 2. Paris Saint-Germain 10 (188-154), 3. Szeged 9, 4. Aalborg HB (dán) 8, 5. Flensburg-Handewitt (német) 7, 6. RK Celje PL 2, 7. Elverum HB (norvég) 1 (144-180), 8. PPD Zagreb (horvát) 1 (136-179)

szombaton játszották:
B csoport: PGE Vive Kielce (lengyel)-Telekom Veszprém 34-33 (17-17)

Az állás: 1. THW Kiel (német) 11 pont, 2. Vardar Szkopje (északmacedón) 8, 3. Vive Kielce 7 (185-178), 4. Montpellier HB (francia) 7 (163-159), 5. Veszprém 6 (199-180), 6. FC Porto Sofarma (portugál) 6 (173-183), 7. Meskov Breszt (fehérorosz) 2, 8. Motor Zaporizzsja (ukrán) 1