2022. december 3.
//
Ferenc névnap

Egy este, két győzelem

A címvédő, éllovas Telekom Veszprém tizenhat gólos, kiütéses győzelmet aratott az ötödik helyen álló Csurgó vendéglátójaként az elő osztályú férfi kézilabda-bajnokság keddi játéknapján. A Szpartak Moszkvát kora este legyűrő fiatalok után tehát a „nagyok” is győztesen hagyták az aréna játékterét.

Bő egy órával azután, hogy a Telekom Veszprém U21-es csapata – Dejan Manaszkovval, Borut Mackovsekkel és Vladimir Cuparával kiegészülve – öt góllal legyőzte az orosz Szpartak Moszkvát a SEHA-liga csoportkörében, a felnőttek az NB I-ben az ötödik helyen álló Csurgót fogadták.

Kapcsolódó cikk
A veszprémi fiatalok itthon is legyőzték a Szpartak Moszkvát
A Telekom Veszprém U21-es csapata – Borut Mackovsekkel, Dejan Manaszkovval és Vladimir Cuparával kiegészülve – öt góllal legyőzte a mindössze nyolc mezőnyjátékost felvonultató vendég Szpartak Moszkvát a SEHA-liga kedd esti csoportmeccsén.

Sajnos rossz hír is jutott a napra, kiderült ugyanis, hogy a Kielce elleni szombati BL-találkozót idejekorán befejező Lékai Máté hátsókeresztszalag-sérülést szenvedett. A csapatkapitány így vélhetően már nem léphet pályára az őszi idényben. A régóta maródi Pawel Paczkowski, s a hasfalsérüléssel küszködő Andreas Nilsson szintén kihagyta sz összecsapást, Kentin Mahé ugyanakkor ismét bekerült a keretbe.

Fotók: Baumann BélaFotók: Baumann Béla

Székely-védésekkel és Lauge gólokkal kezdődött a bajnoki, így már az 5. percben, 3-0-nál időt kért Baranyai Norbert. Blagotinsek szép ejtése után Vasic jegyezte az első vendég gólt, ami Jahia talpról eleresztett bombája, majd Strlek és Marguc két-két találata követett (12. perc: 9-1).

Úgy tűnt, hogy a késői kezdés a Somogy megyeieket zavarta meg, akik bénultan szemlélték, ahogyan a gyorsabb, élesebb vendéglátójuk sorra szerzi góljait. A játékrész derekánál – Asztrasapkin és Hadziomerovic – révén hatra zárkóztak a csurgóiak, amikor válaszként újabb 3-0-s szériát produkált a rekordbajnok (20. perc: 14-5).

Székely remek hárítása után tízre is nőhetett volna a különbség, de Gajic második hetesét már védte Zaponsek. Ehelyett Vasic talált be, majd Moraes tetszetős ejtése után Asztraspakin szerzett gyönyörű gólt Cehte légpasszából. Cehte kiskiállítását kihasználva Borozan is feliratkozott a gólszerzők közé, Strlek pedig az üres kapuba lőtt, így máris tízig számolhatott a publikum (17-7). A szünetig hátralévő időben kettőt lőtt, s csak egyet kapott a Telekom, amely így magabiztos fórral várhatta a második játékrészt.

Gajic akcióból és büntetőből is kíméletlennek bizonyult, a szlovén klasszis a 38. percben tizennégyre növelte a differenciát, miközben Székely fogta Vasic hetesét (23-9). Lauge és Blagotinsek kisbüntetése nyomán kettős emberhátrányba került a Davis-csapat, ám Jahia bravúros labdaszerzése után Strek négy a hat ellen is betalált (42. perc: 25-11).

A folytatásban is remekeltek a hazai szélsők, Strlek nyolcadszor is sikeresen célzott akcióból (28-13). Bár Székely kiválóan védett, Asztrasapkin jóvoltából valamelyest közelebb lopódzott a Csurgó. Ekkor ismét négyet vágott válasz nélkül a Veszprém, amely immáron több mint kétszer annyi lőtt találatnál járt, mint ellenfele (53. perc: 33-16). Strlek és Gajc külön gólpárbaját végül a horvát nyerte, aki kilenc, míg a szlovén hét sikeres lövéssel fejezte be a bajnokit (36-20). A Telekom Veszprém így egy este alatt két győzelmet is aratott.

Férfi kézilabda NB I, 10. forduló:
Telekom Veszprém–Csurgói KK 36-20 (19-8)
Veszprém Aréna, 2345 néző. Vezette: Réti, Szedmák.
Veszprém: Székely – Nenadics 3, Jahia 3, Blagotinsek 3, Terzic, Lauge 2, Strlek 9. Csere: Marguc 2, Moraes 4, Gajic 7 (3), Borozan 3, Tönnesen. Vezetőedző: David Davis.
Csurgó: Zaponsek – Vasic 3 (1), Leimeter 1, Hadziomerovic 4, Oslak 2, Potocnik, Kerkovits. Csere: Pallag (kapus), Vasvári, Cehte 1, Asztrasapkin 5 (2), Kovacevic 3, Nagy Sz. 1. Vezetőedző: Baranyai Norbert.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

A nap másik meccsén:
Mol-Pick Szeged–HE-DO B. Braun Gyöngyös 31-28 (15-19)

Utolsó módosítás: 2022. november 30. 22:49
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 12. 2022. december 10. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Budakalász
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 9. 2022. december 8. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Wisla Plock
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 11. ma 18:00 Komló Komló Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 8. 2022. november 30. 20:45 Horvátoszág Zágráb Telekom Veszprém 29-26
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 10. 2022. november 26. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 44-28
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 7. 2022. november 24. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Zágráb 32-28