2020. január 26. // Vanda névnap

Egy este, két győzelem

A címvédő, éllovas Telekom Veszprém tizenhat gólos, kiütéses győzelmet aratott az ötödik helyen álló Csurgó vendéglátójaként az elő osztályú férfi kézilabda-bajnokság keddi játéknapján. A Szpartak Moszkvát kora este legyűrő fiatalok után tehát a „nagyok” is győztesen hagyták az aréna játékterét.

Bő egy órával azután, hogy a Telekom Veszprém U21-es csapata – Dejan Manaszkovval, Borut Mackovsekkel és Vladimir Cuparával kiegészülve – öt góllal legyőzte az orosz Szpartak Moszkvát a SEHA-liga csoportkörében, a felnőttek az NB I-ben az ötödik helyen álló Csurgót fogadták.

Kapcsolódó cikk
A veszprémi fiatalok itthon is legyőzték a Szpartak Moszkvát
A Telekom Veszprém U21-es csapata – Borut Mackovsekkel, Dejan Manaszkovval és Vladimir Cuparával kiegészülve – öt góllal legyőzte a mindössze nyolc mezőnyjátékost felvonultató vendég Szpartak Moszkvát a SEHA-liga kedd esti csoportmeccsén.

Sajnos rossz hír is jutott a napra, kiderült ugyanis, hogy a Kielce elleni szombati BL-találkozót idejekorán befejező Lékai Máté hátsókeresztszalag-sérülést szenvedett. A csapatkapitány így vélhetően már nem léphet pályára az őszi idényben. A régóta maródi Pawel Paczkowski, s a hasfalsérüléssel küszködő Andreas Nilsson szintén kihagyta sz összecsapást, Kentin Mahé ugyanakkor ismét bekerült a keretbe.

Fotók: Baumann BélaFotók: Baumann Béla

Székely-védésekkel és Lauge gólokkal kezdődött a bajnoki, így már az 5. percben, 3-0-nál időt kért Baranyai Norbert. Blagotinsek szép ejtése után Vasic jegyezte az első vendég gólt, ami Jahia talpról eleresztett bombája, majd Strlek és Marguc két-két találata követett (12. perc: 9-1).

Úgy tűnt, hogy a késői kezdés a Somogy megyeieket zavarta meg, akik bénultan szemlélték, ahogyan a gyorsabb, élesebb vendéglátójuk sorra szerzi góljait. A játékrész derekánál – Asztrasapkin és Hadziomerovic – révén hatra zárkóztak a csurgóiak, amikor válaszként újabb 3-0-s szériát produkált a rekordbajnok (20. perc: 14-5).

Székely remek hárítása után tízre is nőhetett volna a különbség, de Gajic második hetesét már védte Zaponsek. Ehelyett Vasic talált be, majd Moraes tetszetős ejtése után Asztraspakin szerzett gyönyörű gólt Cehte légpasszából. Cehte kiskiállítását kihasználva Borozan is feliratkozott a gólszerzők közé, Strlek pedig az üres kapuba lőtt, így máris tízig számolhatott a publikum (17-7). A szünetig hátralévő időben kettőt lőtt, s csak egyet kapott a Telekom, amely így magabiztos fórral várhatta a második játékrészt.

Gajic akcióból és büntetőből is kíméletlennek bizonyult, a szlovén klasszis a 38. percben tizennégyre növelte a differenciát, miközben Székely fogta Vasic hetesét (23-9). Lauge és Blagotinsek kisbüntetése nyomán kettős emberhátrányba került a Davis-csapat, ám Jahia bravúros labdaszerzése után Strek négy a hat ellen is betalált (42. perc: 25-11).

A folytatásban is remekeltek a hazai szélsők, Strlek nyolcadszor is sikeresen célzott akcióból (28-13). Bár Székely kiválóan védett, Asztrasapkin jóvoltából valamelyest közelebb lopódzott a Csurgó. Ekkor ismét négyet vágott válasz nélkül a Veszprém, amely immáron több mint kétszer annyi lőtt találatnál járt, mint ellenfele (53. perc: 33-16). Strlek és Gajc külön gólpárbaját végül a horvát nyerte, aki kilenc, míg a szlovén hét sikeres lövéssel fejezte be a bajnokit (36-20). A Telekom Veszprém így egy este alatt két győzelmet is aratott.

Férfi kézilabda NB I, 10. forduló:
Telekom Veszprém–Csurgói KK 36-20 (19-8)
Veszprém Aréna, 2345 néző. Vezette: Réti, Szedmák.
Veszprém: Székely – Nenadics 3, Jahia 3, Blagotinsek 3, Terzic, Lauge 2, Strlek 9. Csere: Marguc 2, Moraes 4, Gajic 7 (3), Borozan 3, Tönnesen. Vezetőedző: David Davis.
Csurgó: Zaponsek – Vasic 3 (1), Leimeter 1, Hadziomerovic 4, Oslak 2, Potocnik, Kerkovits. Csere: Pallag (kapus), Vasvári, Cehte 1, Asztrasapkin 5 (2), Kovacevic 3, Nagy Sz. 1. Vezetőedző: Baranyai Norbert.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

A nap másik meccsén:
Mol-Pick Szeged–HE-DO B. Braun Gyöngyös 31-28 (15-19)

Férfi kézilabda BL, B csoport 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Kiel 10 7 2 1 314 282 32 16
2. TELEKOM VESZPRÉM 10 7 0 3 333 288 45 14
3. Kielce 10 5 2 3 302 283 19 12
4. Montpellier 10 5 1 4 277 274 3 11
5. Porto 10 4 2 4 286 295 -9 10
6. Vardar Szkopje 10 4 1 5 286 321 -35 9
7. Zaporizzsja 10 1 2 7 297 323 -26 4
8. Meskov Breszt 10 2 0 8 274 303 -29 4
Utolsó módosítás: 2019. december 1. 19:01
Férfi kézilabda NB I, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. SZEGED 14 13 0 1 512 343 169 26
2. Telekom Veszprém 13 13 0 0 467 324 143 26
3. Tatabánya 13 9 0 4 371 331 40 18
4. FTC 13 8 0 5 364 361 3 16
5. Gyöngyös 13 7 1 5 388 363 25 15
6. Balatonfüred 13 7 1 5 367 359 8 15
7. Csurgó 13 7 1 5 322 328 -6 15
8. Komló 13 6 2 5 343 345 -2 14
9. Eger 13 5 1 7 352 396 -44 11
10. Dabas 14 4 1 9 350 409 -59 9
11. Mezőkövesd 13 2 4 7 314 375 -61 8
12. Budakalász 13 2 1 10 329 373 -44 5
13. Orosháza 13 2 1 10 324 381 -57 5
14. Vác 13 0 1 12 299 414 -115 1
Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:33
Férfi kézilabda SEHA-liga, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. Telekom Veszprém 10 8 0 2 306 265 41 24
2. PPD Zagreb 10 7 0 3 289 259 30 21
3. Meskov Breszt 10 6 0 4 307 279 28 18
4. Eurofarm 10 4 0 6 279 275 4 12
5. Metaloplasztika 10 4 0 6 272 302 -30 12
6. Szpartak Moszkva 10 1 0 9 254 327 -73 3
Utolsó módosítás: 2019. december 21. 14:30
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 26. 2020. május 9. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Komló
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 25. 2020. május 3. 18:00 Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok Csurgó Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 24. 2020. április 25. 18:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FTC
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 23. 2020. április 11. 18:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Szeged Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 22. 2020. március 31. 18:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 21. 2020. március 24. 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 20. 2020. március 17. 18:00 Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok Gyöngyös Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 15. 2020. március 10. 18:00 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 18. 2020. március 4. 18:00 Balatonfüred, Városi Szabadidőközpont Balatonfüred Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 14. 2020. február 29. 17:30 Ukrajna, Zaporizzsja Zaporizzsja Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 19. 2020. február 25. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Budakalász
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 13. 2020. február 23. 17:00 Veszprém,. Veszprém Aréna Telekom Veszprém Montpellier
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 16. 2020. február 18. 18:00 Mezőkövesd, Városi Sportcsarnok Mezőkövesd Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 17. 2020. február 15. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Orosháza
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 12. 2020. február 12. 19:00 Németország, Kiel Kiel Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 11. 2020. február 8. 16:00 Portugália, Porto Porto Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda Magyar Kupa, 2019/2020 5. 2020. február 3. 19:00 Földi Imre Sportcsarnok, Tatabánya Grundfos Tatabánya KC Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2019/2020 14. 2020. január 31. 18:30 Vác, Városi Sportcsarnok Vác Telekom Veszprém
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 8. 2019. december 14. 20:45 Horvátország, Zágráb Zagreb Telekom Veszprém 23-26
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 13. 19:00 Szerbia, Sabac Metaloplastika Telekom Veszprém 30-26
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 9. 2019. december 11. 17:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Eurofarm 35-24
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 3. 2019. december 9. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mezőkövesd 37-26
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 12. 2019. december 7. 19:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 29-28
kézilabda férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 10. 2019. december 1. 17:00 Észak-Macedónia, Szkopje Vardar Szkopje Telekom Veszprém 29-38
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 11. 2019. november 26. 18:00 Budapest, Elek Gyula Aréna FTC Telekom Veszprém 30-35
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 9. 2019. november 23. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Kielce 28-24
kézilabda férfi kézilabda SEHA-liga B csoport, 2019/2020 5. 2019. november 19. 19:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Metaloplastika 36-29
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 8. 2019. november 16. 17:30 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Meskov Breszt 31-25
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 13. 2019. november 11. 18:00 Komló, Sportközpont Komló Telekom Veszprém 21-24
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 7. 2019. november 9. 17:30 Fehéroroszország, Breszt Meskov Breszt Telekom Veszprém 30-37
kézilabda férfi kézilabda NB I, 2019/2020 10. 2019. november 5. 20:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Csurgó 36-20
kézilabda férfi kézilabda SEHA liga B csoport, 2019/2020 7. 2019. november 5. 17:15 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém Szpartak Moszkva 37-32
kézilabda férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoport, 2019/20 6. 2019. november 2. 15:00 Lengyelország, Kielce PGE Vive Kielce Telekom Veszprém 34-33
Kézilabda Férfi kézilabda BL 5. 2019. október 19. 17:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Vardar Szkopje 39-30
Kézilabda Férfi kézilabda NB I 7. 2019. október 15. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös 34-27
Kézilabda Férfi kézilabda BL B csoport, 2019/2020 4. 2019. október 13. 15:00 Veszprém, Veszprém Aréna Telekom Veszprém FC Porto Sofarma 38-28
Zatkalik Dávid

További cikkek

Norvégia nyerte a bronzérmet
Norvégia nyerte a bronzérmet
Norvégia válogatottja nyerte a bronzérmet az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 28-20-ra legyőzte Szlovénia csapatát a Stockholmban rendezett szombati helyosztón.
Férfik kézilabda Eb: Németország végzett az ötödik helyen
Férfik kézilabda Eb: Németország végzett az ötödik helyen
Németország válogatottja lett az ötödik a norvég-svéd-osztrák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 29-27-re legyőzte Portugália legjobbjait a Stockholmban rendezett szombati helyosztón.
Az FTC tíz góllal legyőzte a CSM Bucuresti csapatát
Az FTC tíz góllal legyőzte a CSM Bucuresti csapatát
A Ferencváros 33-23-ra legyőzte a román CSM Bucuresti csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában, szombaton Érden.
Férfi kézilabda-vb: a magyar válogatottnak nem kell játszania áprilisban
Férfi kézilabda-vb: a magyar válogatottnak nem kell játszania áprilisban
A magyar férfi kézilabda-válogatottnak nem kell részt vennie a jövő évi egyiptomi világbajnokság selejtezőjének következő, áprilisi szakaszában.
Női kézilabda Eb-t rendez Magyarország 2024-ben
Női kézilabda Eb-t rendez Magyarország 2024-ben
Magyarország, Ausztria és Svájc rendezheti a 2024-es női kézilabda Európa-bajnokságot a kontinentális szövetség (EHF) Stockholmban meghozott szombati döntése értelmében.
2020. január 26. // Vanda névnap