2020. március 29. // Auguszta névnap

Bravúros orosz-veréssel zárta az évet a futsalválogatott

2019. december 3. 19:59
MLSZ
Dávid Richárd mindkét félidőben szerzett egy-egy szép gólt az oroszok elleni felkészülési mérkőzésen Veszprémben, a vendégek viszont csak egyszer találtak be, így a magyar csapat 2-1-re legyőzte a világ egyik legjobbját.

A magyar és az orosz férfi futsalválogatott hétfőn remek meccset vívott egymással Veszprémben, a mieink kétszer is egyenlítettek a világ egyik legjobb csapata ellen, az oroszok azonban végül igazolták klasszisukat és 3-2-re megnyerték a találkozót.

Kapcsolódó cikk
Egy góllal kikapott az oroszoktól a magyar futsalválogatott
A két veszprémi játékossal felálló magyar futsalválogatott 3-2-re kikapott hétfőn az orosz csapattól a veszprémi felkészülési mérkőzésen.

A keddi visszavágóra is csaknem megtelt a veszprémi Március 15. utcai sportcsarnok, és a magyar válogatott ismét remek teljesítménnyel rukkolt elő. Az első percekben az oroszok támadtak többet, de a magyar csapat kiválóan védekezett, a végig nagyszerűen védő Alasztics Marcell pedig minden lövést megfogott.

A 10. percben addigi legnagyobb lehetőségükből megszerezték a vezetést a mieink, az exveszprémi Dávid Richárd lőtte ki a jobb oldalról a jobb alsó sarkot (1-0). A gól után feljavult a magyarok támadójátéka, az 1. FCV csapatkapitánya, Tatai József kétszer is közel járt a gólszerzéshez, majd Dróth Zoltán lövését követően a kapufát súrolta a labda. Az oroszok sem tétlenkedtek támadásban, folyamatosan tesztelték Alaszticsot, aki továbbra is állta a sarat, és mindent védett, ami kapura ment. A pihenőig nem született újabb találat, egygólos vezetéssel ment pihenőre a vendéglátó.

A szünetben Tatai József vehette át az NB I előző idényének gólkirályi címéért járó plakettet.

A fordulás után az oroszok igyekeztek nyomást gyakorolni a kapunkra, voltak is lehetőségeik szép számmal, de Alasztics ellenszerét továbbra sem találták, aki bravúrokat is bemutatva őrizte meg kapuját a góltól. A mieink előtt is adódtak lehetőséget, a labdaszerzéseket követő megindulások végén több ziccert is kialakítottak (a legnagyobbat a 25. percben, amikor Rábl János közeli lövését védte a vendégek kapusa), de a befejezések nem voltak kellően pontosak.

A 33. percig bírta a nyomást nemzeti együttesünk, ekkor az oroszok bevették a csereként beálló Sásdi Bálint kapuját. A 36. percben visszaszereztük az előnyt, egy jobb oldali szöglet után a visszagurított labdát Dávid Richárd bombázta elemi erővel tizenegy méterről a kapu jobb oldalába (2-1). A gól után az oroszok rögtön átálltak öt a négy elleni játékra támadásban, a mieink hősiesen védekeztek, amikor nem tudtuk megakadályozni a lövést, Sásdi is bemutatott egy-két nagy védést.

Az oroszok hiába igyekeztek, nem tudtak egyenlíteni, a magyar csapat nagy bravúrt végrehajtva 2-1-re legyőzte a világ egyik legjobb válogatottját.

Felkészülési futsal-mérkőzés:
Magyarország–Oroszország 2-1 (1-0)
Magyarország: Alasztics Marcell – Rábl János, Dávid Richárd, Dróth Zoltán, Horváth Norbert.
Cserék: Sásdi Bálint, Nagy Imre, Hajmási Milán, Komáromi Péter, Tóth Attila, Tatai József, Szentes Bíró Tamás, Siska Gergő, Vas Ádám, Pál Patrik, Kártik Zsombor.

Utolsó módosítás: 2020. március 9. 21:15
futsal férfi futsal NBI alsóház, 2019/2020 7. 2020. május 4. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Kecskemét
futsal férfi futsal NBI alsóház, 2019/2020 6. 2020. április 24. 18:45 Csömör, Városi Sportcsarnok Rubeola Csömör 1. FC Veszprém
futsal férfi futsal NBI alsóház, 2019/2020 5. 2020. április 20. 18:30 Debrecen, Egyetemi Sportaréna DEAC 1. FC Veszprém
futsal férfi futsal NBI alsóház, 2019/2020 3. 2020. március 23. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Dunaferr ELHALASZTVA
futsal férfi futsal NBI alsóház, 2019/2020 2. 2020. március 9. 19:00 Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok Kecskemét 1. FC Veszprém 1-2
futsal férfi futsal NB I alsóház, 2019/2020 1. 2020. március 2. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Rubeola Csömör 2-6