2020. május 25. // Orbán névnap

Négyes döntőben az 1. FC Veszprém!

2020. február 7. 20:36
A csapatkapitány Tatai József mesterhármasának, illetve a kapus Klcsó Gábor parádés egyéni teljesítményének is köszönhetően városunk futsalcsapata 4-2-re felülmúlta a vendég Csömör együttesét pénteken este, ezzel egyúttal kvalifikálva magát a Magyar Kupa négyes döntőjébe is.

Kétségkívül idei legfontosabb hazai összecsapására készült pénteken este városunk élvonalbeli futsalcsapata. Tatai József csapatkapitány és társai a Csömör gárdája ellen készültek bizonyítani immár másodszor a kupasorozatban. Ugyanis a bakonyiak a januári odavágón 4-3-as sikert értek el, így előnnyel várhattak a derbit, melynek tétje nem volt más, mint a négyes döntőbe való kvalifikáció kiharcolása.

Kapcsolódó cikk
Idegenben harcolt ki előnyt az 1. FC Veszprém
A hajrában fordított a Csömör vendéglátójaként a Veszprém a futsal Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán. Frank Tamás legénysége így egygólos előnyből várhatja a hazai visszavágót.

A kék-fehérek keretét szemügyre véve szembesülhettünk azzal, hogy a veszprémiek védősorának alapembere, a csapatkapitány-helyettes Bognár Péter bokafájdalmainak ellenére is vállalta játékot. Nem úgy, mint Komáromi Péter, aki nemrég a válogatottban való szereplése alatt szenvedett részleges bokaszalag-szakadást.

Szintén jó hír, hogy bemutatkozhatott az FCV sorai közt a brazil Junior Silva, valamint a szerb válogatott Milosavljevics Lazar is.

A másik fiatal brazil, Caio Matheus debütálása azonban egyelőre még váratott magára: utóbbi futsalos igazolása adminisztrációs okokból kifolyólag még nem készült el.

Milosavljevics Lazar is közel járt a gólszerzéshez első veszprémi meccsénMilosavljevics Lazar is közel járt a gólszerzéshez első veszprémi meccsén

A vendégek végezhették el a találkozó kezdőrúgását. Pár percnyi játék után már világossá vált, hogy parázs derbi várható: Boromisza többször is parádésan találta el a szöglet után beívelt labdákat, azokat azonban rendre csak blokkolták a csömöri játékosok. Az összecsapás harmadik percénél jártunk, amikor Tatai indult meg saját térfeléről, s passzolt mesterien a brazil Junior Silva elé. Utóbbi játékosnak azonban egy mintaszerű átvételt követően csak a felső lécet sikerült szétbombázni.

A folytatásban a Rubeola is kezdte megmutatni erejét: a veszprémi hálóőrnek, Klcsó Gábornak többször is bravúrral kellett hárítani. Nem sokkal később a szerb válogatott Milosavljevics Lazar is bemutatkozott a hazai közönségnek. Sőt, majdnem gólt is szerzett: a lövése azonban éppenhogy elkerülte a bal alsó sarkot a 12. minutumban. Nem vitás, hogy a közel ezer veszprémi drukker hangulatos derbinek örvendhetett: sajnos a szabálytalanságok sem maradtak el.

A bakonyiaknak pedig a 18. percben össze is gyűlt a hat faultjuk, így a vendégek tízmétereshez jutottak. Keresztury lába pedig nem remegett meg, védhetetlenül zúdította a hazaiak kapujának jobb alsó sarkába a játékszert, ezzel egyúttal a félidei részeredményt is beállítva (20. perc: 0-1).

A csapatkapitány Tatai József mesterhármast jegyzett a találkozónA csapatkapitány Tatai József mesterhármast jegyzett a találkozón

A pihenőről visszatérve sokkal megfontoltabb játékra váltottak a felek: öt percnyi játék után nem is történt nagyobb helyzet egyik oldalon sem. Ezt követően azonban Junior Silva volt szemfüles: a félpályánál állva gyorsan elvégzett egy oldalberúgást, amellyel kulcspasszt is adott a veszprémiek csapatkapitányának. Tatai József pedig egy percig sem habozott, parádésan lőtte ki a vendégek ketrecének hosszú felső csücskét (28. perc: 1-1). 

Ezek után szinte rögtön emberelőnyös játékra váltottak a sárga mezesek. Gyurcsányiék viszont állták a sarat. Egészen a 35. percig, amikor még az egyébként parádésan teljesítő Klcsó sem segíthetett társain (1-2). A veszprémieket ugyanakkor nem törte meg az újabb kapott gól, az elvégzett középkezdés után nem sokkal, Bencsik Roland révén egyenlítettek egy, a vendég kapus lába között elsuhanó találattal (38. perc: 2-2).

A hajrában a csömöriek tovább folytatták emberelőnyös játékukat, azonban már nem sok sikerrel. Tatai ugyanis kétszer egymás után is gyorsabb volt ellenfeleinél. A megszerzett labdákat pedig mondanunk sem kell, hogy rögvest sikerült gólokra váltania, ezzel bebíztosítva az FCV győzelmét is (végeredmény: 4-2).

Frank Tamás és tanítványai a 2020-as évben továbbra is veretlenek. Városunk futsalcsapata péntek esti győzelmével egyúttal kvalifikálta is magát a Magyar Kupa négyes döntőjébe, amelynek február 22. és 23. között a Szombathelyi Aréna Savaria biztosít majd otthont. 

Férfi futsal Magyar Kupa, 3. forduló:
1. FC Veszprém–Rubeola Csömör 4-2 (0-1)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Tamási (Czene-Joó, Imrő).
Veszprém: Klcsó – Miklós, Tatai, Gyurcsányi, Boromisza. Csere: Spandler, Schmidmajer (kapusok), Tar, Milosavljevics, Varga, Bognár, Bencsik Á., Junior, Bencsik R. Vezetőedző: Frank Tamás.
Csömör: Varsányi – Keresztury, Nehéz, Füzy, Józsa. Csere: Oswald (kapus), Horváth, Érsek, Milavecz, Viz, Fischer. Vezetőedző:Jenei Ottó.
Gólszerző: Tatai (28., 38., 40.), Bencsik R. (35.), illetve Keresztury (19.), Horváth (35.)
Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 8-5-ös összesítéssel.


Így értékelte a látottakat

Frank Tamás, az 1. FC Veszprém vezetőedzője: – Nagyon szerettünk volna bejutni a Magyar Kupa négyes döntőjébe, hogy úgymond ápolgassuk kicsit a sebeinket. Ehhez képest az első félidőben több alkalommal is azt éreztem, hogy álmos a csapat, kevésbé pörögtek fel a játékosok. A második játékrészben azonban sikerült rendezni a sorainkat. Úgy gondolom, összességében megérdemelten jutottunk tovább.

Tatai József, az 1. FC Veszprém csapatkapitánya: – Köszönöm a szurkolóknak, hogy ismét megtöltötték az otthonunkat. Nélkülük minden bizonnyal sokkal nehezebb dolgunk lett volna. Továbbra is ezen az úton szeretnénk haladni, de természetesen tisztában vagyunk azzal is, hogy ezért még rengeteget kell dolgoznunk.

Képek
Férfi futsal NB I alapszakasz, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. BERETTYÓÚJFALU 18 16 2 0 88 47 41 50
2. HALADÁS 18 15 1 2 87 32 55 46
3. NYÍRGYULAJ 18 9 2 7 59 54 5 29
4. FTC 18 8 2 8 68 64 4 26
5. ARAMIS 18 8 1 9 58 67 -9 25
6. DUNAFERR 18 7 4 7 54 50 4 25
7. DEAC 18 6 2 10 46 62 -16 20
8. 1. FC Veszprém 18 4 4 10 43 59 -16 16
9. RUBEOLA Csömör 18 3 3 12 36 63 -27 11
10. KECSKEMÉT 18 3 1 14 30 71 -41 10
Utolsó módosítás: 2020. február 17. 22:08
Férfi futsal NB I alsóház, 2019/2020
M GY D V LG KG GK P
1. DUNAFERR 1 0 1 0 3 3 0 7
2. 1. FC VESZPRÉM 2 1 0 1 4 7 -3 5
3. RUBeola csömör 2 1 1 0 8 4 4 5
4. DEAC 1 0 1 0 2 2 0 5
5. Kecskemét 2 0 1 1 4 5 -1 1
Utolsó módosítás: 2020. március 9. 21:15
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
futsal férfi futsal NBI alsóház, 2019/2020 2. 2020. március 9. 19:00 Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok Kecskemét 1. FC Veszprém 1-2
futsal férfi futsal NB I alsóház, 2019/2020 1. 2020. március 2. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Rubeola Csömör 2-6
futsal Magyar Kupa elődöntő 2020. február 22. 15:30 Szombathely, Aréna Savaria 1. FC Veszprén Haladás VSE 0-4
Simon Dani
Tál Dominik

További cikkek

„A szorgos hangyák sokszor többet érnek, mint egy vezérhangya”
„A szorgos hangyák sokszor többet érnek, mint egy vezérhangya”
Szigorú, de kompromisszumkész edzőnek vallja magát az NB I-es veszprémi futsalcsapat élére érkező Fehér Zsolt. Számára első a csapatérdek, s nem tolerálja azt, ha valaki az egyéni céljait a közösség érdeke elé helyezi.
Vissza az élmezőnybe
Vissza az élmezőnybe
Fennállása legsikeresebb időszakára készül az 1. Futsal Club Veszprém új vezetőedzője, Fehér Zsolt irányításával. A Dunaferrtől érkező szakember nemcsak csapatot, közösséget is épít, ezért kizárólag azokra számít, akik számára a csapatérdek az első.
Dunaújvárosból szerződtetett vezetőedzőt az 1. FCV
Dunaújvárosból szerződtetett vezetőedzőt az 1. FCV
A magyar válogatott korábbi másodedzője, Fehér Zsolt váltja Frank Tamást az élvonalban szereplő 1. Futsal Club Veszprém kispadján.
Frank Tamás egy év után távozik a Veszprém éléről
Frank Tamás egy év után távozik a Veszprém éléről
Rajki Tamás ügyvezető elnök portálunknak elmondta: nem Frank Tamás irányításával képzelik el a NB I-es 1. FC Veszprém jövőjét.
Közös teherviselés a futsalosoknál
Közös teherviselés a futsalosoknál
A Magyar Labdarúgó-szövetség hétfő esti döntésének alapján, az új koronavírus-járvány következtében a férfi futsal NB I 2019/2020-as évada hivatalosan is véget ért. A határozat értelmében az 1. FC Veszprém a következő idényben is az élvonalban szerepelhet.
2020. május 25. // Orbán névnap