2021. december 8.
//
Mária névnap

A veszprémi futsalosok is felléptek az állatkínzás ellen

Az 1. Futsal Club Veszprém az év első hazai mérkőzése előtti hagyományos szurkolói ankétját szerdán késő délután egy adományozás, a jövőbeli veszprémi állatmenhely terepismertetése keretében tartotta meg.

Ultráink az elmúlt években büszkén csatlakoztak az országos „Szurkolók az állatkínzás ellen” mozgalomhoz. Ennek apropóján egyesületünk úgy döntött, hogy szintén fellép az állatkínzás, a felelőtlen tartás ellen. Ezért a hagyományos szurkolói ankétunkat idén egy kisebb adományozás keretében tartjuk meg: két beteg kutya kezelésének egyhavi költségeit közösen átvállaltuk, bízva abban, hogy gyümölcsöző együttműködés alakul ki a klub és Veszprém rangidős állatvédő egyesülete között is

– fogalmazott az ügyvezető, Rajki Tamás a város nyugati határán fekvő, a jövőbeli veszprémi menhely területén.

Együtt dobbant a szív, ahogy a futsalosok jelmondata is szólEgyütt dobbant a szív, ahogy a futsalosok jelmondata is szól

Az Állatvédő Egyesület Veszprém elnöke, Böröczky Veronika örömét fejezte ki a támogatás kapcsán. Elmondta, hogy a koronavírus-járvány adta időszakban a legkisebb támogatást is nagyra becsülik. Megjegyezte, szervezetük tagjai – amikor idejük engedi – együtt szurkolnak a bakonyiak meccsein, a legfőbb drukkerek sorai közt állva.

Régmúltú, jó viszonyt ápolunk a veszprémi futsalcsapat ultráival, többször is büszkén álltak mellénk. Külön öröm számunkra, hogy ezt a klub vezetői is észlelték, majd jelezték segítő szándékukat az irányunkba. Egyesületünk különösen nagy figyelmet fordít a beteg, gyógyszeres ellátásra szoruló állatokra. A futsalosok ehhez járultak hozzá: egy Cushing-szindrómás és egy epilepsziás kutya szeptemberi gyógyszeres, probiotikumos kezelésének költségeit vállalták át, ezzel is komoly terhet levéve a vállunkról 

– tudhattuk meg a veszprémi állatvédők vezetőjétől.

Sigmond István és Böröczky VeronikaSigmond István és Böröczky Veronika

Az Otthont az Állatoknak Alapítvány elnöke, Sigmond István elmondta, immár közel harminc esztendeje kuporgatnak azért, hogy a veszprémi gyepmesteri telepről mentett állatok végre méltó otthonba költözhessenek, új esélyt kapjanak az életre. Hozzátette, ha minden jól megy, erre jövő nyáron végre már sor is kerülhet.

Alapítványunk 1992-ben, az Állatvédő Egyesület Veszprém gyermekeként azért jött létre, hogy a szervezet megtakarítását megőrizve, esetleg bővítve idővel új otthonhoz segítse annak lakóit. Mára jutottunk el odáig, hogy a terület 2009-es földhasználati jogának megszerzését követően az építési engedélyekre várhatunk. A félhektáros területen ötven kennel mellett egy kiszolgáló egység is elhelyezésre kerül majd. Terveink szerint jövő ilyenkor már az átadás apropójából köthetjük össze a sajtóeseményt a futsalosok szurkolói összetartásával

– fejezte ki reményét a veszprémi állatkert egykori igazgatója.

Hock Viktor és Rajki TamásHock Viktor és Rajki Tamás

A Veszprém Ultras nevében Hock Viktor vezérszurkoló emlékeztetett, az 1. FC Veszprém a hét elején 5-2-es idegenbeli győzelemmel rajtolt az élvonal 2020/2021-es kiírásában. Elmondta, a tavalyi évad sikertelenségét feledve bíznak abban, hogy az idei év sikerekben gazdag lesz, hogy a csapattal közösen térhetnek majd vissza a dobogóra. Zárásként hozzátette: mindenkit várnak a kapu mögé hétfőn 18.30-kor, amikor is a Nyírgyulaj érkezik vendégségbe a Március 15. utcai sportcsarnokba.

Simon Dani
Kovács Bálint
Férfi futsal NB I alapszakasz, 2021/2022
M GY D V LG KG GK P
1. Haladás 13 11 0 2 63 37 26 33
2. DEAC 14 8 2 4 57 43 14 26
3. Aramis 14 8 1 5 71 62 9 25
4. Kecskemét 14 7 3 4 48 33 15 24
5. Berettyóújfalu 14 7 2 5 50 35 15 23
6. Veszprém 14 7 2 5 56 42 14 23
7. Újpest 13 7 1 5 38 42 -4 22
8. Nyírgyulaj 14 4 0 10 51 63 -12 12
9. TFSE 14 4 0 10 28 70 -42 12
10. Kistarcsa 14 0 1 13 27 62 -35 1
Utolsó módosítás: 2021. december 6. 22:46
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2021/2022 15. 2021. december 10. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Balaton Bútor FCV Aramis SE
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2021/2022 14. 2021. december 6. 20:30 Budapest, Sterbinszky Amália Sportcsarnok TFSE Balaton Bútor FCV 1-7
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2021/2022 13. 2021. november 26. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Balaton Bútor FCV Kecskemét 2-2
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2021/2022 12. 2021. november 21. 20:00 UTE Labdarúgó Akadémia, Budaoest Újpest Balaton Bútor FCV 3-2
előző események betöltése

További cikkek

Önbizalomnövelő győzelmet arattak futsalosaink
Önbizalomnövelő győzelmet arattak futsalosaink
A Balaton Bútor FC Veszprém roppant magabiztos, 7-1-es diadalt aratott az újonc TFSE vendégeként az elő osztályú futsalbajnokság hétfői játéknapján.
Most sem bírt egymással a Veszprém és a Kecskemét
Most sem bírt egymással a Veszprém és a Kecskemét
A Balaton Bútor FC Veszprém több helyzetet alakított ki a vendég Kecskemétnél, ám végül meg kellett elégednie az egy ponttal – akárcsak szeptemberben, ezúttal is döntetlennel zárult a két rivális csatája a futsal NB I-ben.
Fehér Zsolt: Innentől minden meccs élet-halál kérdése!
Fehér Zsolt: Innentől minden meccs élet-halál kérdése!
Kiemelt fontosságú bajnoki vár pénteken (18.30) a Március 15. utcai sportcsarnokban a Balaton Bútor FC Veszprém NB I-es futsalcsapatára, amely a tabella második helyén álló, kiváló erőkből álló Kecskeméttel csap össze.
Nagy küzdelemben maradt alul az Újpesttel szemben a Veszprém
Nagy küzdelemben maradt alul az Újpesttel szemben a Veszprém
A Tatai Józsefet és Pál Patrikot is nélkülöző Balaton Bútor FC Veszprém izgalmas, kiélezett meccsen maradt alul a vendéglátó Újpesttel szemben a futsal élvonal vasárnap esti mérkőzésén.
Legyőzte a magyar futsalválogatott a bosnyákokat
Legyőzte a magyar futsalválogatott a bosnyákokat
A magyar futsalválogatott felkészülési mérkőzésen 5-2-re verte kedden Bosznia-Hercegovina csapatát Budapesten. A mieink ötödik gólját a Veszprém csapatkapitánya, Tatai József szerezte.