2022. június 26.
//
János névnap

A veszprémi futsalosok is felléptek az állatkínzás ellen

Az 1. Futsal Club Veszprém az év első hazai mérkőzése előtti hagyományos szurkolói ankétját szerdán késő délután egy adományozás, a jövőbeli veszprémi állatmenhely terepismertetése keretében tartotta meg.

Ultráink az elmúlt években büszkén csatlakoztak az országos „Szurkolók az állatkínzás ellen” mozgalomhoz. Ennek apropóján egyesületünk úgy döntött, hogy szintén fellép az állatkínzás, a felelőtlen tartás ellen. Ezért a hagyományos szurkolói ankétunkat idén egy kisebb adományozás keretében tartjuk meg: két beteg kutya kezelésének egyhavi költségeit közösen átvállaltuk, bízva abban, hogy gyümölcsöző együttműködés alakul ki a klub és Veszprém rangidős állatvédő egyesülete között is

– fogalmazott az ügyvezető, Rajki Tamás a város nyugati határán fekvő, a jövőbeli veszprémi menhely területén.

Együtt dobbant a szív, ahogy a futsalosok jelmondata is szólEgyütt dobbant a szív, ahogy a futsalosok jelmondata is szól

Az Állatvédő Egyesület Veszprém elnöke, Böröczky Veronika örömét fejezte ki a támogatás kapcsán. Elmondta, hogy a koronavírus-járvány adta időszakban a legkisebb támogatást is nagyra becsülik. Megjegyezte, szervezetük tagjai – amikor idejük engedi – együtt szurkolnak a bakonyiak meccsein, a legfőbb drukkerek sorai közt állva.

Régmúltú, jó viszonyt ápolunk a veszprémi futsalcsapat ultráival, többször is büszkén álltak mellénk. Külön öröm számunkra, hogy ezt a klub vezetői is észlelték, majd jelezték segítő szándékukat az irányunkba. Egyesületünk különösen nagy figyelmet fordít a beteg, gyógyszeres ellátásra szoruló állatokra. A futsalosok ehhez járultak hozzá: egy Cushing-szindrómás és egy epilepsziás kutya szeptemberi gyógyszeres, probiotikumos kezelésének költségeit vállalták át, ezzel is komoly terhet levéve a vállunkról 

– tudhattuk meg a veszprémi állatvédők vezetőjétől.

Sigmond István és Böröczky VeronikaSigmond István és Böröczky Veronika

Az Otthont az Állatoknak Alapítvány elnöke, Sigmond István elmondta, immár közel harminc esztendeje kuporgatnak azért, hogy a veszprémi gyepmesteri telepről mentett állatok végre méltó otthonba költözhessenek, új esélyt kapjanak az életre. Hozzátette, ha minden jól megy, erre jövő nyáron végre már sor is kerülhet.

Alapítványunk 1992-ben, az Állatvédő Egyesület Veszprém gyermekeként azért jött létre, hogy a szervezet megtakarítását megőrizve, esetleg bővítve idővel új otthonhoz segítse annak lakóit. Mára jutottunk el odáig, hogy a terület 2009-es földhasználati jogának megszerzését követően az építési engedélyekre várhatunk. A félhektáros területen ötven kennel mellett egy kiszolgáló egység is elhelyezésre kerül majd. Terveink szerint jövő ilyenkor már az átadás apropójából köthetjük össze a sajtóeseményt a futsalosok szurkolói összetartásával

– fejezte ki reményét a veszprémi állatkert egykori igazgatója.

Hock Viktor és Rajki TamásHock Viktor és Rajki Tamás

A Veszprém Ultras nevében Hock Viktor vezérszurkoló emlékeztetett, az 1. FC Veszprém a hét elején 5-2-es idegenbeli győzelemmel rajtolt az élvonal 2020/2021-es kiírásában. Elmondta, a tavalyi évad sikertelenségét feledve bíznak abban, hogy az idei év sikerekben gazdag lesz, hogy a csapattal közösen térhetnek majd vissza a dobogóra. Zárásként hozzátette: mindenkit várnak a kapu mögé hétfőn 18.30-kor, amikor is a Nyírgyulaj érkezik vendégségbe a Március 15. utcai sportcsarnokba.

Simon Dani
Kovács Bálint
Férfi futsal NB I felsőházi rájátszás, 2021/2022
M GY D V LG KG GK P
1. Haladás 8 6 1 1 28 18 10 25
2. Berettyóújfalu 8 4 1 3 27 21 6 17
3. Balaton Bútor FCV 8 4 0 4 34 23 11 14
4. DEAC 8 3 1 4 19 28 -9 11
5. Újpest 8 1 1 6 14 32 -18 4
Utolsó módosítás: 2022. május 23. 23:07
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
futsal Férfi futsal NB I, bronzpárbaj, 2021/2022 5. 2022. június 10. 19:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Balaton Bútor FCV DEAC 1-4
futsal Férfi futsal NB I, bronzpárbaj, 2021/2022 4. 2022. június 6. 19:30 Debrecen, DESOK Csarnok DEAC Balaton Bútor FCV 2-3
futsal Férfi futsal NB I, bronzpárbaj, 2021/2022 3. 2022. június 3. 19:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Balaton Bútor FCV DEAC 6-3
előző események betöltése

További cikkek

Klubtörténeti sikerrel zárta az idényt a Balaton Bútor FCV utánpótlása
Klubtörténeti sikerrel zárta az idényt a Balaton Bútor FCV utánpótlása
Országos szinten is kimagasló eredményt ért el a veszprémi futsalcsapat U17-es és U20-as csapata az élvonalban. Előbbi veretlenül nyerte meg a bajnokságot, míg utóbbi ezüstérmet szerzett. Mindkét korosztályban a kék-fehérek adták a gólkirályokat is, többen pedig a válogatottba is bekerültek.
Rajki Tamás: A keretünk alkalmas volt arra, hogy bajnoki döntőt játsszon!
Rajki Tamás: A keretünk alkalmas volt arra, hogy bajnoki döntőt játsszon!
Sohasem szerettem külső tényezők mögé bújni: idén nem tettünk meg mindent a sikerért. Le kell vonnunk a tanulságokat, majd dolgozni tovább lelkiismeretesen – foglalta össze Rajki Tamás ügyvezető a Balaton Bútor FCV idénybeli teljesítményét.
Szerb válogatottat igazolt a Balaton Bútor FCV
Szerb válogatottat igazolt a Balaton Bútor FCV
A Balaton Bútor FCV szerdán hivatalosan is bejelentette, hogy a szerb válogatott Alekszandr Gavrilovics Veszprémben folytatja a pályafutását. A huszonhárom éves futsalos a bakonyiak harmadik új igazolása.
Válogatott játékossal erősített a Balaton Bútor FCV
Válogatott játékossal erősített a Balaton Bútor FCV
A kivételes adottságokkal rendelkező ballábas center, Kártik Zsombor Berettyóújfaluból helyezi át székhelyét Veszprémbe. A felnőtt válogatottban is bemutatkozó futsalos szerződése 2025-ig szól.
Hárman távoznak, a vezetőedző marad
Hárman távoznak, a vezetőedző marad
A Balaton Bútor FC Veszprém hétfőn hivatalosa is bejelentette, hogy három futsalosa elhagyja a csapatot. A bakonyiak továbbá arról is hírt adtak, hogy a vezetőedzőjük személye változatlan marad.