2020. október 20.
//
Vendel névnap

A veszprémi futsalosok is felléptek az állatkínzás ellen

Az 1. Futsal Club Veszprém az év első hazai mérkőzése előtti hagyományos szurkolói ankétját szerdán késő délután egy adományozás, a jövőbeli veszprémi állatmenhely terepismertetése keretében tartotta meg.

Ultráink az elmúlt években büszkén csatlakoztak az országos „Szurkolók az állatkínzás ellen” mozgalomhoz. Ennek apropóján egyesületünk úgy döntött, hogy szintén fellép az állatkínzás, a felelőtlen tartás ellen. Ezért a hagyományos szurkolói ankétunkat idén egy kisebb adományozás keretében tartjuk meg: két beteg kutya kezelésének egyhavi költségeit közösen átvállaltuk, bízva abban, hogy gyümölcsöző együttműködés alakul ki a klub és Veszprém rangidős állatvédő egyesülete között is

– fogalmazott az ügyvezető, Rajki Tamás a város nyugati határán fekvő, a jövőbeli veszprémi menhely területén.

Együtt dobbant a szív, ahogy a futsalosok jelmondata is szólEgyütt dobbant a szív, ahogy a futsalosok jelmondata is szól

Az Állatvédő Egyesület Veszprém elnöke, Böröczky Veronika örömét fejezte ki a támogatás kapcsán. Elmondta, hogy a koronavírus-járvány adta időszakban a legkisebb támogatást is nagyra becsülik. Megjegyezte, szervezetük tagjai – amikor idejük engedi – együtt szurkolnak a bakonyiak meccsein, a legfőbb drukkerek sorai közt állva.

Régmúltú, jó viszonyt ápolunk a veszprémi futsalcsapat ultráival, többször is büszkén álltak mellénk. Külön öröm számunkra, hogy ezt a klub vezetői is észlelték, majd jelezték segítő szándékukat az irányunkba. Egyesületünk különösen nagy figyelmet fordít a beteg, gyógyszeres ellátásra szoruló állatokra. A futsalosok ehhez járultak hozzá: egy Cushing-szindrómás és egy epilepsziás kutya szeptemberi gyógyszeres, probiotikumos kezelésének költségeit vállalták át, ezzel is komoly terhet levéve a vállunkról 

– tudhattuk meg a veszprémi állatvédők vezetőjétől.

Sigmond István és Böröczky VeronikaSigmond István és Böröczky Veronika

Az Otthont az Állatoknak Alapítvány elnöke, Sigmond István elmondta, immár közel harminc esztendeje kuporgatnak azért, hogy a veszprémi gyepmesteri telepről mentett állatok végre méltó otthonba költözhessenek, új esélyt kapjanak az életre. Hozzátette, ha minden jól megy, erre jövő nyáron végre már sor is kerülhet.

Alapítványunk 1992-ben, az Állatvédő Egyesület Veszprém gyermekeként azért jött létre, hogy a szervezet megtakarítását megőrizve, esetleg bővítve idővel új otthonhoz segítse annak lakóit. Mára jutottunk el odáig, hogy a terület 2009-es földhasználati jogának megszerzését követően az építési engedélyekre várhatunk. A félhektáros területen ötven kennel mellett egy kiszolgáló egység is elhelyezésre kerül majd. Terveink szerint jövő ilyenkor már az átadás apropójából köthetjük össze a sajtóeseményt a futsalosok szurkolói összetartásával

– fejezte ki reményét a veszprémi állatkert egykori igazgatója.

Hock Viktor és Rajki TamásHock Viktor és Rajki Tamás

A Veszprém Ultras nevében Hock Viktor vezérszurkoló emlékeztetett, az 1. FC Veszprém a hét elején 5-2-es idegenbeli győzelemmel rajtolt az élvonal 2020/2021-es kiírásában. Elmondta, a tavalyi évad sikertelenségét feledve bíznak abban, hogy az idei év sikerekben gazdag lesz, hogy a csapattal közösen térhetnek majd vissza a dobogóra. Zárásként hozzátette: mindenkit várnak a kapu mögé hétfőn 18.30-kor, amikor is a Nyírgyulaj érkezik vendégségbe a Március 15. utcai sportcsarnokba.

Simon Dani
Kovács Bálint
Férfi futsal NB I, 2020/2021
M GY D V LG KG GK P
1. Balaton Bútor FCV 7 6 0 1 31 14 17 18
2. Berettyóújfalu 7 6 0 1 28 12 16 18
3. Haladás 6 5 1 0 18 9 9 16
4. Dunaferr 7 3 1 3 16 14 2 10
5. Kecskemét 6 3 1 2 16 20 -4 10
6. DEAC 6 3 0 3 24 21 3 9
7. Aramis 7 3 0 4 14 21 -7 9
8. Újpest 6 1 1 4 13 19 -6 4
9. Nyírgyulaj 7 0 1 6 13 27 -14 1
10. FTC 7 0 1 6 20 36 -16 1
Utolsó módosítás: 2020. október 10. 15:02
Események
Sportág Sorozat F. Időpont Helyszín P. csapat V. csapat E.
futsal Férfi futsal NB I, 2020/2021 9. 2020. november 1. 16:15 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Balaton Bútor FCV Berettyóújfalu
futsal Férfi futsal NB I, 2020/2021 7. tegnap 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Balaton Bútor FCV Újpest 3-2
futsal Magyar Kupa, 2020/2021 2. 2020. október 14. 18:00 Szászberek, Sportcsarnok Lurkó Focimánia Balaton Bútor FCV 2-5
futsal Férfi futsal NB I, 2020/2021 6. 2020. október 9. 19:35 Budaörs, Aramis Csarnok Aramis Balaton Bútor FCV 1-6
előző események betöltése

További cikkek

Hazai környezetben továbbra is hibátlan a Veszprém
Hazai környezetben továbbra is hibátlan a Veszprém
Idénybeli nyolcadik bajnokiján a hetedik győzelmét aratta a veszprémi futsalcsapat, amely hétfő este kiélezett, izgalmas meccsen múlta felül a brazil légiósokkal megerősített vendég Újpest együttesét az NB I-ben.
Az Újpest érkezik Veszprémbe
Az Újpest érkezik Veszprémbe
Három idegenbeli összecsapás után hétfőn (18.30) ismét saját közönsége előtt lép pályára a Balaton Bútor FC Veszprém futsalcsapata, amely esélyesként várja az Újpest elleni élvonalbeli bajnokit.
Futsal MK: magabiztosan jutott tovább a Veszprém
Futsal MK: magabiztosan jutott tovább a Veszprém
A több kulcsemberét is nélkülöző Balaton Bútor FC Veszprém meggyőző, 5-2-es győzelmet aratott az alacsonyabb osztályú Lurkó Focimánia vendégeként szerda este, így továbbjutott a Magyar Kupa következő fordulójába.
Féltucat gólig jutott Budaörsön a Veszprém
Féltucat gólig jutott Budaörsön a Veszprém
Tatai triplázott, Pál duplázott – a Balaton Bútor FC Veszprém imponáló magabiztossággal, 6-1-re nyert a vendéglátó Aramis ellen a futsal NB I pénteki játéknapján.
Fehér Zsolt büszke futsalosai válogatottságára
Fehér Zsolt büszke futsalosai válogatottságára
Az élvonalbeli Balaton Bútor FC Veszprémből a csapatkapitány Tatai József mellett Sásdi Bálint, Komáromi Péter, Pál Patrik és Rutai Balázs is meghívást kapott a magyar futsalválogatott október végén Debrecenben rendezendő négynapos edzőtáborába.