2020. november 29.
//
Taksony névnap

Kikapott a VKKFT, de nincs oka szomorkodni

Többször vezetett, de a végletekig kiélezett párharc után végül kétgólos vereséget szenvedett a Veszprémi KKFT a Komló otthonában a kézilabda NB I vasárnapi játéknapján, zárt kapuk mögött.

Hatvanöt nap eltelte után vasárnap kora este zárt kapuk mögött, de ismét pályára léphetett az első osztályú kézilabda-bajnokságban az újonc Veszprémi KKFT, amely az ősszel lejátszott három bajnoki összecsapását követően Komlón tért vissza a tizenkettedik körben. Tombor Csaba együttese a koronavírus-járvány miatt az elmúlt időszakban sok nehézségen ment keresztül, mostanra azonban a Bajnokok Ligáját is megjárt kapus, Borbély Ádám kivételével mindenki negatív tesztet produkált soraiból, így nem volt akadálya a pályára lépésnek.

Jó hír, hogy felépült a másod- és kapusedző, Fazekas Nándor gyermeke, Gergő, aki még a Dabas ellen két góllal megnyert idegenbeli bajnoki nyitányon szenvedett lovaglóizom-sérülést. A veszprémiek vezetőedzője viszont Szakály Benedek mellett Somogyi Bálintra és Éles Benedekre nem számíthatott. Bizonyítási vágytól égve, győzelemre éhesen kezdett a VKKFT, amely a felnőtt válogatottban is bemutatkozó Vajda góljával és Hári duplájával igencsak gyorsan magához ragadta az irányítást (6. perc: 1-3).

Fürgén reagáltak azonban a házigazdák, akik további kilencven másodperc elteltével ki is egyenlítettek Csomor és Szkokán révén. Vendég oldalról ezt követően Szeitl, Tóth és Fazekas is betalált: ismét kettővel mentek a veszprémiek (15. perc: 6-8). A Komló ugyanakkor rendezte sorait védekezésben, ami azt eredményezte, hogy egalizált, majd Sunajko által a huszonötödikben meg is fordította a mérkőzés állását (12-11). Amelyet a vendéglátónak tovább sikerült növelnie az első játékrész végéig (félidei állás: 15-13).

A veszprémieknek nincs okuk szomorkodni, jól szerepeltek (archív fénykép)A veszprémieknek nincs okuk szomorkodni, jól szerepeltek (archív fénykép)

Vajda Huba bombájával folytatódott a derbi, amelyre rögvest válaszoltak is a kék-fehérek Zobec révén. Ment az adok-kapok, továbbra is fej-fej mellett haladtak a felek. Nem sokkal később viszont Jerkovic, Vaskó és Oláh hármasával négygólosra növelte fórját a Baranya megyei gárda (38. perc: 20-16). Időt is kért Tombor Csaba, ami eredményesnek bizonyult: Szeitl és Szmetán által kettőre csökkentette hátrányát a KKFT. Oláh betalált, de Fazekas nem hagyta ellépni a vendéglátót, Szmetán újabb remeklésével pedig egyre zárkóztak a bakonyi fiatalok (44. perc: 21-20).

Időt kért a hazaiak mestere, Kilvinger Bálint is. Miklós parádéval védte Oláh ismételt próbálkozását, a vendégek előtt pedig ott volt az esély az egyenlítésre. Fazekas azonban elvétette. A Telekom exjátékosa, Melnyicsuk viszont eladta a labdát, így ismét lehetőség nyílt a veszprémieknek az egalizálásra. Kristóf pedig betalált: a negyvenhetedikben 21-21 állt az eredményjelzőn. A Komlónak ezt követően viszont sikerült dupláznia. Fazekas most nem hibázott, Vaskó kapufát dobott. A hajrához közeledve Vajda Huba góljával megint csak egalizált a VKKFT (52. perc: 23-23).

A vendéglátó  ismét kétgólos előnyre tett szert. Lerázni viszont nem tudta magáról a vendég alakulatot, amely folyamatosan tapadt riválisára (57. perc: 27-26). Jóga gólja után azonban Tóth Márton sajnos hibázott, esélyt adva a Komlónak a végső győzelem megszerzésére is. Zobec pedig eggyel a vége előtt betalált: 29-26-ra alakítva ezzel az állást. Fazekas szépített, de Zobec újabb gólt jegyzett. Vajda szerzett még egy találatot, de a győztes kilétét mindez már nem befolyásolta: 30-28-ra győzedelmeskedett a vendéglátó, a KKFT egy győzelme mellett harmadik fiaskóját jegyezte.

Férfi kézilabda NB I, 12. forduló:
Sport36 Komló–Veszprémi KKFT 30-28 (15-13)
Komló, Sportközpont, zárt kapuk. Vezette: Bócz, Wiedemann.
Sport36 Komló: Granic – Szkokán 2, Zobec 6, Takács B. 3, Grünfelder 1, Jerkovic 7, Csomor 1. Csere: Djurdjevics (kapus), Balázs S., Oláh T. 2, Sunajko F. 3, Jóga 2, Vaskó 1, Hoffmann J. 1, Melnyicsuk 1. Vezetőedző: Kilvinger Bálint
Veszprémi KKFT: Miklós G. – Hári 3 (3), Fazekas G. 5, Kristóf 4, Vajda H. 6, Tóth A. 1, Szmetán 3. Csere: Ágoston (kapus), Szeitl 2, Tóth P. 2, Tóth M., Bugyáki, Kovács Gy. 1, Füleki, Seregi 1. Vezetőedző: Tombor Csaba.

Utolsó módosítás: 2020. november 25. 20:57
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2020/2021 18. 2020. december 13. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Budakalász
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2020/2021 17. 2020. december 9. 18:00 Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok Csurgó Veszprémi KKFT
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2020/2021 16. 2020. december 6. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Veszprémi KKFT MOL-Pick Szeged
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 15. 2020. november 27. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Veszprémi KKFT 36-20
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2020/2021 11. 2020. november 25. 18:00 Gyöngyös, Fejes András Sportcsarnok Gyöngyös Veszprémi KKFT 24-27
kézilabda férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2020/2021 13. 2020. november 21. 18:00 Veszprém, Veszprém Aréna Veszprémi KKFT FTC 33-24