6°C
6°C

Kilenccel verte a VKKFT az FTC-t!

2020. november 23. 4:00
Óriási mentális és játékbeli fölény után, Ágoston Áron parádés kapusteljesítményével elképesztő győzelmet aratott az újonc Veszprémi KKFT a dobogóra esélyes vendég FTC felett a kézilabda NB I szombat esti mérkőzésén.

Több mint két hónap eltelte után ismét hazai környezetben léphetett pályára a kézilabda élvonalban újonc Veszprémi KKFT, amely a tizenharmadik fordulóban a rutinos játékosokkal, teljes csapattal felálló fővárosi FTC-t fogadta zárt kapuk mögött.

Míg a hazaiak sajnos több sebből is véreztek: Tombor Csaba vezetőedző Szakály Benedek mellett Somogyi Bálintra, Bartha Bencére és Éles Benedekre sem számíthatott sérülés miatt, míg Borbély Ádám koronavírus következtében maradt távol. Továbbra is segítette azonban a KKFT-t az edző Kovács György beállós pozícióban.

A sötét mezes veszprémiek végezhették el az összecsapás kezdődobását. A felnőtt válogatottban is bemutatkozó fiatal beállós, Vajda Huba meg is szerezte a vezetést a házigazdának. Jó védekezések után pedig Kristóf és Hári góljával két perc után 3-0 állt az eredményjelzőn.

Fotók: Baumann BélaFotók: Baumann Béla

A bakonyi oldalon kezdőként debütáló Ágoston Áron parádés hárítást mutatott be, de KKFT hibázott a túloldalon. Ezt követően Bujdosó a negyedikben megszerezte a vendégek első találatát. Ágostonnak köszönhetően nem tudott zárkózni az FTC. Sőt, Hári újabb bombájával ismét három volt közte.

Nagy Bence lőtte a fővárosiak második találat, Vajda és Szmetán azonban ismét meglepetést okozott: villámrajtott vett a VKKFT, 6-2-re vezetett a nyolcadik percben. Időt is kért a vendégek mestere, Horváth Attila. A bakonyiak védekezésére nem tudtak reagálni a zöld-fehérek: Ágoston harmadik védését mutatta be, Fazekas góljával már öt volt közte (10. perc: 7-2).

Szmetán másodszor volt eredményes, Schaffer a gólcsend után a harmadikat jegyezte a Fradinak. Bognár által pedig négyre zárkóztak a vendégek. Az első játékrész feléhez érve is magabiztosan tartotta előnyét a Tombor-csapat. Ágoston továbbra is extázisban védett, támadásban pedig nem hibáztak a veszprémi fiatalok (16. perc: 11-5).

Az FTC továbbra is ziccereket vétett, ugyanakkor védekezésben javulást mutattak a fővárosiak. Fazekas azonban megtalálta a módját az újabb gólszerzésnek (20. perc: 12-5). Emberhátrányba került a házigazda, viszont nem esett kétségbe: Tóth Márton bombája után 14-7 volt a részeredmény a 24. percben.

Az első félidő hajrájában sem remegett meg a veszprémiek keze: tetemes előnyüket magabiztosan tartották a Tombor-tanítványok. A veszprémi vezetőedző ugyanakkor időt kért, így szusszanhattak a bravúros játékkal előrukkolt hazaiak (28. perc: 15-9). Szeitl szerezte a bakonyiak tizenhatodik gólját, Ágoston megint csak bravúrt mutatott be. Szmetán csavart labdájával ért véget az első játékrész: 17-9, nyolcgólos előnnyel várhatta a VKKFT a második félidőt.

A szünet után továbbra is nagy elánnal kézilabdázott a házigazda, Ágoston ziccervédései sem maradtak el (36. perc: 20-12). Az FTC hatra zárkózott, de a hazai kapus újabb védése után Kristóf máris plasztikázott (40. perc: 21-14). Hári hetesből is betalált, egyúttal negyedik találatát jegyezve: ismét nyolccal vezetett a Veszprémi KKFT.

Fazekasék kínai formációból is gólt jegyeztek, Szeitl ezt követően azonban hibázott, ahogy a másik oldalon Kovacsics is. Szeitl javított, a második játékrész feléhez közeledve továbbra is magabiztosan tartotta fórját a KKFT (44. perc: 24-16). A tabella harmadik helyét elfoglaló FTC továbbra sem találta a veszprémiek játékának ellenszerét. A beállós Szeitl bombája után az ötvenedikben is nyolccal mentek Fazekas Gergőék (27-19). Sőt, Hári gólja után már kilenc volt közte. Nem is maradt el a vendégek időkérése.

A hajrához érkezve azonban ez sem segített a fővárosiakon: öttel a vége előtt kilenccel vezetett a Veszprém, eldőlni látszott a találkozó sorsa. Ágoston pedig ismét ziccert fogott; tízgólos előnyért támadhatott a KKFT. Szeitl jóvoltából mindez meg is valósult (56. perc: 32-22). Az FTC teljesen hitét vesztette, a Veszprém harmincharmadik találatát Tóth Márton jegyezte (33-23). Ágoston válogatott formában védett az utolsó pillanatokban is, a VKKFT pedig a mérkőzést végig vezetve kilencgólos, 33-24-es győzelmet aratott a dobogóra esélyes FTC ellen.

Férfi kézilabda NB I, 13. forduló:
Veszprémi KKFT–FTC 33-24 (17-9)
Veszprém Aréna (zárt kapuk). Vezette: Altmár, Horváth.
Veszprémi KKFT: Ágoston (15 védés) – Szmetán 9, Tóth A. 1, Kristóf 3, Vajda H. 2, Fazekas G. 5, Hári 7 (2)
Csere: Miklós (kapus), Tóth M. 2, Seregi, Bugyáki, Szeitl 4
Vezetőedző: Tombor Csaba
FTC: Zernovics – Bujdosó 1, Pordán 1, Schuch, Mikita 2, Kovacsics 1, Nagy B. 3
Csere: Győri, Deményi (kapusok), Andjelics 7, Schaffer 5 (3), Füzi 2, Bognár 1, Ónodi 1, Imre, Bohács
Vezetőedző: Horváth Attila
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Kiállítások: 10, ill. 12 perc