Idén a koronavírus miatt a megszokott szeptember vége helyett november 27-28-án rendezik meg a Kutatók Éjszakája nevű rendezvénysorozatot egész Európában. Az összesen több mint 340 város csatlakozásával megszervezett programon mintegy 21 ezer kutató tartott már, vagy tart előadást a két nap alatt. Lapunk több veszprémi online-előadásról készült cikk megjelentetését is tervezi a következő napokban.
A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának előadásai Házhoz megy a gazdaságtudomány címmel november 27-én 19 órától voltak követhetők a Facebookon, ahol szó volt a 2023-as Európa Kulturális Főváros projekt és az egyetem kapcsolatáról is.
Kővári Edit, a Pannon Egyetem oktatója, az egyetem Európa Kulturális Főváros projekt referense előadásában a fiatalokhoz szólva beszélt arról, hogy milyen lesz, vagy milyen lehet 3 év múlva Veszprémben élni és tanulni.
A teljes előadás a Facebookon visszanézhető:
Mint mondta, a jövőre gondolva először azokat a kérdéseket érdemes tisztázniuk magukban, hogy mi teszi őket boldoggá, elégedetté és hogy hol, milyen városban élnének szívesen? Ahogy 17 éves fiának példája is mutatja, a boldogságért és elégedettségért nem elsősorban a pénz, hanem leginkább az élményt adó tevékenységek, az emberi kapcsolatok, a kompetenciák szerinti eredmények, az elfogadás, a biztonságos jelen és jövő, valamint a fejlődés lehetőségének érzése a felelős. A felsoroltak eléréséhez az EKF-projekt hozzásegítené a fiatalokat.
- Veszprém 2023-ra nyerte el az Európa Kulturális Fővárosa címet, melynek szlogenje, a „Ragyogj!-a kreativitás ünnepe” és a „beyond”, azaz túllépni. Az egyetemre készülőkre nézve ez azt jelenti,
a projekt szeretné, hogy a fiataloknak legyen lehetőségük kibontakoztatni magukat, ötleteiket és lépjenek túl a közönyösségen, a könnyű és kényelmes kompromisszumokon és az önmagunkat hátráltató rivalizáláson.
A törekvéseket a Pannon Egyetem is támogatja többek közt az Erasmus programokon, az ösztöndíjakon és a 2019-ben elindított EKF-kurzuson keresztül -mondta.
Hangsúlyozta, a közönyösségen való túllépés egyik fontos eszköze az önkéntesség, hisz az hozzájárul a közösségépítéshez. Az egyetem ezt megtámogatva hozta létre a Coollaunch névre hallgató önkéntes csapatát, hogy a "fiatalok a fiatalokért" elven olyan programokat szervezzenek és olyan önkéntes tevekénységekben vegyenek részt, amivel meg tudják mutatni nem csak saját magukat, hanem Veszprém és a Pannon Egyetem értékeit. Teszik mindezt úgy, hogy élvezik.
A Coollaunch-ról a Vehir.hu márciusi megalapításakor írt cikket: