2021. június 19.
//
Gyárfás névnap

Celjében szakadt meg a Veszprém rossz sorozata

Lezárta ötmeccses nyeretlenségi szériáját a Telekom Veszprém, amely stabil védekezésének köszönhetően négy góllal nyert a szlovén bajnok Celje vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csütörtök esti csoportmeccsén.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B csoportjának csütörtöki játéknapján az előző két mérkőzését egyaránt elvesztő Telekom Veszprém a két győzelmet maga mögött tudó Celjéhez látogatott. Igaz, amíg a magyar bajnok a hibátlan teljesítménnyel éllovas spanyol Barcelonával szemben maradt alul oda-vissza, addig a szlovénok a továbbjutásért harcoló francia Nantes, illetve a horvát Zagreb együttesét múlták felül. Az októberi „odavágón” látottak is a bakonyiak mellett szóltak, akik hazai környezetben 39-24-re diadalmaskodtak.

Mint ismert, Andreas Nilsson hétfői rosszulléte, Vuko Borozan pedig családi problémai miatt kihagyta a Barca elleni keddi rangadót. A két kiválóság sajnos továbbra sem tudott csatlakozni a társakhoz, Petar Nenadics és Kent Robin Tönnesen viszont – a naptári évben először – bekerült a meccskeretbe.

Maqueda góljára a szintén 55-ös mezben játszó Mlakar válaszolt a találkozó elején. Manaszkov ismét vezetéshez juttatta együttesét, de Vujovic ziccervédéseinek köszönhetően fordított a rendkívül fiatal átlagéletkorú, saját utánpótlásbázisára építő Celje. A túloldalon Cupara is hárított, Lékai és Markussen jóvoltából ismét a Veszprémnél volt az előny (8. perc: 3-4).

A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a felek, a játékrész első harmadában kiválóan tartotta magát a házigazda (7-7). Ekkor sorrendben Lékai, Markussen és Maqueda is betalált, háromgólos hátrányban azonnal időt kért Tomaz Ocvirk, aki több poszton is cserélt. Csapata nyitott védekezésre váltott, válaszként Davis mester Mahét és Nenadicsot is csatasorba állította.

Hazai sikere után idegenben is legyőzte a Celjét a Veszprém (archív fotó)Hazai sikere után idegenben is legyőzte a Celjét a Veszprém (archív fotó)

Igaz, így is akadt némi zavar a veszprémi támadógépezetben. Dragasevic lökete és Horzen duplája után többször is támadhattak az egálért a szlovénok, de nem tudtak élni a lehetőséggel. Moraes ötperces gólszünetet szakított meg, majd Nenadics is feliratkozott a gólszerzők közé (23. perc: 10-13).

Úgy tűnt, hogy lassanként megnyugtató előnyre tehet szert a Telekom, hiszen hárommal a szünet előtt a celjei nevelésű Gasper Marguc révén már négy volt közte (11-15). Manaszkov kétperces kisbüntetését kihasználva – Kodrin és Horzen vezényletével – ezúttal a hazaiak lőttek zsinórban hármat. Sőt, a szünet előtt az egálért is támadhattak a sárga-kék mezesek, de eladták a labdát, amit Moraes góllal büntetett (14-16).

Közvetlenül a második felvonás elején egy gólra zárkózott a vendéglátó, de stabil védekezésének köszönhetően ismét ellépett az Építők (39. perc: 17-21). Tomaz Ocvirk a második idejét is kikérte, azonban Gasper Marguc tovább növelte a differenciát.

Támadásban többször is bizonytalankodtak a vendégek, hat percig érintetlen az újabb ziccert védő Vujovic portája. Leban után Gal Marguc hetesből a kapufát találta el, de akcióból már nem hibázott. A túloldalon bátyja, Gasper Marguc volt eredményes (46. perc: 19-23).

A hátsó alakzatban kiváló teljesítményt nyújtó Ligetvárit két percre kiállították a bosnyák sípmesterek, a Celje az utolsó szalmaszálba kapaszkodva visszajött mínusz kettőre. Gasper Marguc értékesítette az első veszprémi hetest, Jahja és Nenadics is megzörgette hálót, az utolsó tíz perce fordulva 21-27 állt az eredményjelzőn.

A szlovénok fáradni látszottak, de ellenfelük is bele-belehibázott a támadásokba. A Veszprém sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben, a látottak alapján a 24-29-es végeredmény a riválisra nézve hízelgő.

Nagy lépést tett a csoport második helyének megtartásáért a Davis-csapat, amely jövő szerdán (18.45) az ukrán Zaporizzsját látja vendégül.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 11. forduló:
RK Celje Pivovarna Lasko–Telekom Veszprém 25-29 (14-16)
Celje, zárt kapuk mögött. Vezette: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
Celje: M. Vujovic – Gal Marguc 3 (1), Mlakar 3, Poteko, Nacinovic 1, Kodrin 1, Dragasevic 3
Csere: D. Razgor, Novak 1 (1), Leban 1, Groselj 6, Horzen 4, Mazej, Cvetko, Cepic 2
Vezetőedző: Tomaz Ocvirk
Veszprém: Cupara – Gasper Marguc 5 (1), Maqueda 4, Blagotinsek 2, Lékai 4, Markussen 2, Manaszkov 2

Utolsó módosítás: 2021. június 3. 11:07
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 2. 2021. június 5. 18:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 36-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 1. 2021. június 2. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Mol-Pick Szeged Telekom Veszprém 31-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 26. 2021. május 26. 19:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatabánya 34-25