2021. augusztus 2.
//
Lehel névnap

Zágrábi sikerével csoportmásodik a Veszprém

A Telekom Veszprém esélyeshez méltó játékkal, hét góllal nyert a sereghajtó PPD Zagreb vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csütörtöki meccsén, megszerezve ezzel a B csoport második helyét.

Az első számú európai kupasorozat csoportkörének utolsó előtti fordulójában az utolsó helyen álló, nullapontos Zágráb vendégeként lépett pályára a Telekom Veszprém kézilabdacsapata.

David Davis legénységének – melyből a régóta maródi Rasmus Lauge mellett Ligetvári Patrik, Székely Márton és Omar Jahja is hiányzott – legalább egy pontra volt szüksége ahhoz, hogy bebiztosítsa második helyét a B jelű nyolcasban.

A kezdő sípszó előtt egyperces néma főhajtással emlékeztek a két együttes korábbi klasszisára, a vasárnap szívinfarktus következtében, 59 éves korában elhunyt horvát Zlatko Saracevicre.

Mandic kihagyott hétméteresével indult az összecsapás, a Veszprém viszont – Maqueda jóvoltából – kihasználta az első lehetőségét. Hrstic és Nilsson pengeváltása után kettővel is elléphetett volna a magyar bajnok, de Siskarjov ziccerét védte Jandrics. A Telekom a nagyszerűen irányító Mahé vezetésével a folytatásban is vezetni tudott, a hazaiak a Csurgóról igazolt Leimeter Csaba két átlövésének is köszönhetően rendre egyenlítettek (10. perc: 5-5).

Magabiztosan nyert a Veszprém - Fotó: EHFMagabiztosan nyert a Veszprém - Fotó: EHF

Mahé és Strlek találataival először vezettek kettővel a vendégek. Siskarjov a második helyzetét is elrontotta, érkezett is a helyére Marguc. Szintén beszállt Markussen, Tönnesen és Moraes, a kékmezeseknél pedig Obradovics és Laljek beállása adott új lendületet (15. perc: 7-8).

A bakonyiak kitűnően védekeztek, támadásaikat pedig a gyorsaság, ötletesség jellemezte. Sorrendben Mahé, Strlek, Marguc, Tönnesen és Markussen is betalált. A fiatal átlagéletkorú horvát gárda – Cupara bravúrjának köszönhetően – hetesből sem tudott betalálni. Buric nyolcperces gólcsendet tört meg, amelyre Mahé büntetőből, Marguc pedig egy gyors kontra végén válaszolt (25. perc: 8-15).

Az első BL-meccsén pályára lépő Filip Peric – az egykori veszprémi kedvenc horvát névrokona – góllal és egy kétperces kisbüntetéssel mutatkozott be. Tönnesen visszaállította a hétgólos különbséget, de Klarica és Matanovic pillanatok alatt ötre csökkentette azt. A 11-17-es félidei állást a mezőny addigi legjobbja, Mahé állította be.

Két zágrábi góllal kezdődött a második felvonás, melyekre a csereként beállt Nenadics felelt. A folytatásban is bátran szőtte támadásait a rivális, amely Peric, Stojnic és Vistorop beállásával háromra zárkózott (37. perc: 17-20).

A mérkőzés kétharmadánál is három volt közte, amikor is megint szigorított védekezésén a Davis-csapat, amely hármat lőtt sorozatban (44. perc: 20-26). Leimeter duplájával kapaszkodott a PPD, de reális esélye már nem maradt a felzárkózásra.

Főleg azok után nem, hogy Moraes zsinórban négyszer is betalált, akit Nenadics tömött „forintos” labdákkal. Marguc is megzörgette a hálót, nyolccal a vége előtt már kilenc volt közte (23-32). A hajrában így már csak a különbség mértéke lehetett kérdéses. A Telekom végül héttel nyert (28-35), így az utolsó forduló – amelyben a Nantes látogat a királynék városába – eredményétől függetlenül megszerezte a csoport második pozícióját.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport. 13. forduló:
PPD Zagreb–Telekom Veszprém 28-35 (11-17)
Zágráb, zárt kapuk mögött. Vezette: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
Zagreb: Jandrics – Matanovic 1, Leimeter 5, Mrakovcic, Grahovac 1, Hrstic 3, Mandic
Csere: Ristanovic (kapus), Laljek 1, Obradovics 2, Buric 1, Klarica 2, F. Peric 5 (1), Stojnic 2, Vistorop 3, Cavar 2 (1)
Vezetőedző: Ivica Obrvan
Veszprém: Cupara – Siskarjov, Maqueda 4, Blagotinsek, Borozan 2, Nilsson 6, Strlek 3
Csere: Mahé 6 (3), Marguc 3, Tönnesen 3, Moraes 4, Markussen 1, Manaszkov 1, Nenadics 2
Vezetőedző: David Davis
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3