2021. május 6.
//
Ivett névnap

Bravúrral mentett pontot a több sebből vérző VKKFT

A mindössze tizenegy játékost nevező Veszprémi KKFT hatgólos hátrányát ledolgozva 25-25-ös döntetlent játszott a Cegléd otthonában szerdán a kézilabda NB I hatodik fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Pozitív koronavírustesztek és sérülések következtében a közelmúltban két bajnoki mérkőzését is kénytelen volt elhalasztani a kézilabda élvonalban újoncnak számító Veszprémi KKFT. Viszont, hogy a bajnokságot időben befejezhessék a bakonyiak, szerdán tizenegy játékossal is kiálltak az utolsó előtti helyen álló Cegléd vendégeként.

A hatodik fordulóból halasztott mérkőzés komoly fontossággal bírt, hiszen mindkét oldalon a bennmaradásért harcolnak a felek. A veszprémiek vezetőedzője, Tombor Csaba viszont nem számíthatott a műtét után lábadozó kapusára, Borbély Ádámra, míg a védelemből Füleki és Szeitl, támadórészről pedig Tóth Márton hiányzott.

Vendégoldalon a Balatonfüredtől visszahívott fiatal portás, Ágoston Áron kezdett. Az első találat Szepesi nevéhez fűződik, a hazaiaknak kicsivel több mint negyven másodperc kellett a gólszerzéshez. Fürgén válaszoltak viszont a veszprémiek: fej-fej melletti játék következett (7. perc: 4-3). Nagyon akartak a hazaiak, a játékuk minősége is ezt tükrözte.

Nagy Károly csapata az ezt követő hét percben négygólos előnyt harcolt ki magának (14. perc: 9-5). Észleltek viszont a veszprémiek, akik Tóth, Vajda és Éles révén sikerrel faragtak hátrányukból (20. perc: 10-8). A vendégek fellángolása sajnos azonban alább hagyott: a huszonhetedikben már hat volt közte (14-8). A szünetig pedig nem sikerült lefaragnia hátrányából a KKFT-nek (félidei állás: 16-10).

Hatgólos volt a Veszprémi KKFT hátránya, mégis sikerült pontot menteni a bakonyiaknak (archív fénykép)Hatgólos volt a Veszprémi KKFT hátránya, mégis sikerült pontot menteni a bakonyiaknak (archív fénykép)

A pihenőt követően pazar kezdést produkált a vendég veszprémi csapat: Éles, majd Kristóf talált be (33. perc: 16-12). Észlelt a Cegléd, Zakics és Spekhardt révén őrizte előnyét a házigazda. A 38. percig továbbra is négy gól volt a hátránya a veszprémieknek, ezt követően azonban hazai oldalról a játékvezetők több játékost is leültettek két percre.

Az Ágostont váltó Miklós a veszprémi kapu előtt védéseket is bemutatott, emberelőnyös helyzeteit pedig mesésen használta ki a VKKFT (45. perc: 19-18). Fazekas Révén egyenlíthetett is volna a Veszprém, de a fiatal tehetség hibázott. Öt perccel később Éles Benedeket viszont nem lehetett megállítani: a több sebből vérző KKFT kiegyenlített (21-21)!

Izgalmasnak ígérkezett a hajrá, egygólos hazai vezetésnél Vajda Hubát küldték le két percre a játékvezetők. Újabb ceglédi gól esett, Tombor Csaba időkéréshez is folyamodott (53. perc: 24-22). A KKFT talpra is állt, 24-24-es állásnál Miklós hárított. A vezetést is megszerezhették volna a veszprémiek, de Fazekas próbálkozását Kránitz védte. Az utolsó percben még mindkét oldalon egy-egy találat esett, ami azt jelentette, hogy a KKFT bravúros pontmentést produkált (végeredmény: 25-25)

Férfi kézilabda NB I, a 6. fordulóból halasztott mérkőzésen:
Ceglédi KKSE–Veszprémi KKFT 25-25 (16-10)
Abony, Varga István Sportcsarnok, zárt kapuk. Vezette: Medve, Südi
Cegléd: Tamási – Pásztor Á., Mazák 1, Spekhardt 1, Németh B. 4, Juhász 4, Szepesi 6 (2)
Csere: Kránitz (kapus), Kiss R. 1, Zakics 2, Gyene 2, Kállai 3, Vranac 1, Teleki
Vezetőedző: Nagy Károly
Veszprém: Ágoston – Tóth P. 2, Kristóf 2, Éles 8 (2), Vajda 4, Fazekas 5, Hári 1.

Utolsó módosítás: 2021. május 4. 20:16
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 25. 2021. május 23. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Komló
kézilabda Férfi kézilabda NB I 2020/2021 9. 2021. május 12. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Tatabánya
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 23. 2021. május 9. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Balatonfüred
kézilabda Férfi kézilabda NB I 2020/2021 14. 2021. május 4. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Dabas 25-21
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 22. 2021. április 25. 18:00 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Veszprémi KKFT 27-19
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 21. 2021. április 21. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Orosháza 28-22