2021. október 26.
//
Dömötör névnap

Ezúttal nem bírt a Csurgóval a Veszprémi KKFT

A Veszprémi KKFT hat góllal maradt alul a Csurgó otthonában a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

Ahogyan azt szerdán már megírtuk, a Tombor Csaba vezette Veszprémi KKFT klubtörténeti sikert ért el, hiszen a vendéglátó Csurgó csapatát verve kvalifikálta magát a kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjébe.

Kapcsolódó cikk
Négyes döntőben a Veszprémi KKFT!
A házigazda Csurgó ellen aratott négygólos győzelmével a Veszprémi KKFT szerda este kivívta a szereplési jogot Magyar Kupa négyes döntőjébe, ahol a Telekom Veszprém is érdekelt lesz.

Szombaton azonban a felek ismét összecsaptak: az élvonalbeli bajnokság tizenhetedik fordulójában. A házigazda Csurgó bizonyítási vágytól fűtve várta a veszprémieket, akik a kupasorozatban elért győzelmük előtt már a bajnokságban is meglepték a somogyiakat.

Jobban is kezdtek a hazaiak: hét perc játékot követően 6-1 állt az eredményjelzőn a javukra. Rendezte sorait támadásban a Veszprémi KKFT, de közelebb kerülni riválisához nem sikerült neki (15. perc: 12-7).

Minden erejét mozgósította a bakonyi alakulat, amely Miklós Gergő védéseinek köszönhetően lépésről lépésre zárkózott (23. perc: 16-13). Pár pillanattal később már csak kettő volt közte, de a játékrész hajrája a vendéglátónak jött ki jobban, így négygólos hazai vezetéssel fordultak a felek (félidei állás: 20-16).

Ezúttal a Csurgó nevetett a végén (archív fénykép)Ezúttal a Csurgó nevetett a végén (archív fénykép)

A fordulást követően továbbra is tartotta kidolgozott előnyét a házigazda (35. perc: 23-19). További tíz perc telt el, de a különbség nem változott (29-25). Próbálkozott a KKFT, de a Csurgó megingathatatlan volt (50. perc: 33-28).

A hajrában pedig már nem is volt kérdéses a győztes kiléte. A Csurgó végül 39-33-as győzelmet aratott, megbosszulva ezzel a KKFT korábbi bajnoki és kupasikerét.

Férfi kézilabda NB I, 17. forduló:
Csurgói KK–Veszprémi KKFT 39-33 (20-16)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, zárt kapuk mögött.
Csurgói KK: Pallag, Tatai (kapusok) 1, Ács, Bazsó, Borsos 1, Gábor 3, Gebhardt, Hanusz 5, Kovacevic 4, Krecic 3, Krsmancic 9 (6), Popovic, Szeitl 7, Vasic 6, Vasvári. Vezetőedző: Baranyai Norbert.
Veszprémi KKFT: Ágoston, Miklós (kapusok), Bugyáki, Éles 14 (4), Fazekas 5, Hári 1, Kristóf 2, Seregi 1 (1), Somogyi 1, Szakály 1, Szeitl 2, Szmetán, Tóth, Tóth 2, Vajda 4. Vezetőedző: Tombor Csaba.

Utolsó módosítás: 2021. október 24. 20:44
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 9. 2021. november 20. 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 8. 2021. november 10. 18:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Budakalász
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 7. 2021. október 30. 18:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 6. 2021. október 24. 17:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Pick Szeged Fejér-B.Á.L. Veszprém 38-29
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 5. 2021. október 16. 18:00 Gyöngyös, Dr. Fejes András Sport és Rendezvénycsarnok Gyöngyös Fejér-B.Á.L. Veszprém 28-27
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 4. 2021. október 4. 18:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Telekom Veszprém 25-37