2021. augusztus 2.
//
Lehel névnap

Most sem volt kérdés: kettős győzelemmel BL-negyeddöntős a Veszprém

A Telekom Veszprém hazai pályán is kiütötte az északmacedón Vardar Szkopjét, így kettős győzelemmel, 80-57-es összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában. A negyeddöntőben a francia Nantes vár a bakonyiakra.

Több mint megnyugtató, tizennégy gólos előnnyel várta a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének csütörtök esti hazai visszavágóját a veszprémi kézilabdacsapat, amely az egy héttel ezelőtti első találkozón valósággal lemosta a pályáról a 2017-es és 2019-es BL-győztes Vardar Szkopjét (27-41).

A tetemes fór birtokában David Davis három meghatározó játékosát, a csapatkapitány Lékai Mátét, illetve Gasper Margucot és Nikolaj Markussent is pihentethette a vasárnap kezdődő Magyar Kupa négyes döntő előtt. Első BL-mérkőzését játszhatta ugyanakkor az utánpótláscsapat tehetséges irányítója, Lukács Péter.

Disiinger labdaeladásából indulva Jahja Omar szerezte az összecsapás első gólját. Sztoilov és Dissinger jóvoltából – a párharc során előszőr – vezetést szerzett a Vardar, de Borozan, Omar és Siskarjov góljaival villámgyorsan fordított a Telekom (4. perc: 4-2).

Túlzott keménységről egyik fél védekezése esetén sem beszélhettünk, sűrűn potyogtak a gólok mindkét oldalon. Egyenlített a nyitott védekezésre váltó Vardar, amely a 8. percig tudta tartani a lépést vendéglátójával (6-6).

Risztovszki kétszer is hárított, de Borozan löketével szemben már tehetetlennek bizonyult, ahogyan Siskarjov és Omar is betalált. A Szkopje ismét felzárkózott, a játékrész derekánál a lengyel cserebeállós, Walczak 10-9-re alakította az állást.

David Davis a teljes kezdőcsapatát lecserélte a belső posztokon: egyszerre érkezett a pályára Moraes, Ligetvári, Tönnesen és Nenadics. A szerb játékmester nagyszerű teljesítménnyel szállt be, hetest harcolt, amit értékesített is, majd Nilssont hozta kihagyhatatlan helyzetbe.

Az Alusevszki-csapat védekezése ezúttal sem szuperált. Sevaljevic találatára újabb 3-0-s sorozattal válaszolt a Veszprém, melynek kapujában Cupara több védést is bemutatott (22. perc: 15-10).

Az odavágón egyedüliként dicsérhető szkopjei, Cupic ezúttal is megtette a magát, vezetésével visszajött mínusz háromra a Vardar (16-13). A szünet előtt hét a hat elleni játékkal is próbálkoztak a vendégek, akik továbbra is rengeteget hibáztak, így megint ötre nőtt a különbség (20-15).

Tönnesen duplájával indult a második felvonás, a csereként beállt Corrales pedig rögtön egy hárítással tette le névjegyét. Sztoilov aztán felavatta a spanyol klasszist, de Nilsson és Siskarjov könnyű találata után másodszor is időt kellett kérnie Alusevszki mesternek (34. perc: 24-16).

A magyar rekordbajnok tetszés szerint lőtte góljait, riválisa továbbra is csekély ellenállást tanúsított. Az edzőmeccs hangulatot idéző nyolcaddöntő háromnegyedénél már tíz volt közte (30-20), amikor a harmadik idejét is kikérte a fehér mezesek trénere.

Az intelmek ezúttal megtették a hatásukat, hiszen Gyibirov vezényletével mínusz hatra zárkóztak az övéi (47. perc: 31-25).

Szoros mérkőzésről persze szó sem lehetett, a mieink megint hármat lőttek zsinórban. Mahé alulról eleresztett lökete minden bizonnyal a forduló legszebb találatai közé is bekerül. Az utolsó negyedórára Maqueda is beszállt, az 52. minutumban éppen a spanyol jobbátlövő állította vissza a tízgólos differenciát (36-26).

A hajrában már a hazaiaknál is lanyhult a koncentráció, így újra közelebb lopódzott a Vardar. Ami azonban ennél sokkal fontosabb: az utolsó öt percben a tizennyolc esztendős Lukács is pályára léphetett, aki egy szép gólpasszt is kiosztott Strleknek. A 39-30-as végeredmény éppen így alakult ki.

A Telekom tehát kettős győzelemmel, 80-57-es összesítéssel jutott a negyeddöntőbe.

A Davis-csapatra a következő körben a francia ezüstérmes Nantes gárdája vár, amely kisebb meglepetésre a lengyel bajnok Kielcét ejtette ki.  A negyeddöntő első találkozóit május 12-én és 13-án, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik. A párharcok győztesei bejutnak a június 12-13-ai kölni négyes döntőbe.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:
Telekom Veszprém–HC Vardar 1961 39-30 (20-15)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Marin, Garcia Serradilla (spanyolok)
Veszprém: Cupara – Siskarjov 6, J. Omar 3, Blagotinsek, Borozan 2, Nilsson 6, Manaszkov 2
Csere: Corrales (kapus), Mahé 2, Moraes 3, Ligetvári, Nenadics 3 (1), Tönnesen 4, Strlek 5, Maqueda 3, Lukács
Vezetőedző: David Davis
Vardar: Risztovszki – Georgievszki 3, Cupic 4 (2), Sztoilov 5, Gadza 2, Dissinger 1, Gyibirov 5 (1)
Csere: Kizics (kapus), Kalaras, Walczak 2, Vekic 2, Sevaljevic 4, Dimitrioszki, Jotic 1, Jagurinovszki 1

Így érezte magát a tizennyolc éves BL-debütáns

David Davis: – Tökéletesen elégedett vagyok a párharc során nyújtott játékunkkal. A csapatom a tetemes előnye ellenére megőrizte a motivációját, s ezúttal is remekelt. Nagyon örülök Lukács Péter debütálásának, s annak is, hogy Ligetvári több időt tölthetett a pályán a támadásban. Minden csapat megérdemelten jut a negyeddöntőbe. Biztos vagyok benne, hogy nehéz dolgunk lesz a Nantes ellen, de mindent elkövetünk a továbbjutásért.

Lukács Péter: – Minden fiatal játékos arról álmodik álma, hogy egyszer pályára léphessen a BL-ben. Amikor megtudtam Gulyás Pétertől, hogy keretbe kerülök, szóhoz sem jutottam, azonnal üzentem a szüleimnek. A társaim azt tanácsolták, hogy élvezzem ki minden pillanatát a meccsnek. Hatalmas szó, hogy tizennyolc évesen pályára léphettem a sorozatban, nagyon boldog vagyok.

Képek
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 3. 2021. augusztus 28. 17:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém THW Kiel
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 2. 2021. augusztus 18. 18:00 Tatabánya Grundfos Tatabánya Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzések 1. 2021. augusztus 14. 11:00 Balatonfüred, Szabadidőközpont Balatonfüredi KSE Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 2. 2021. június 5. 18:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Mol-Pick Szeged 36-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2020/2021 1. 2021. június 2. 19:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Mol-Pick Szeged Telekom Veszprém 31-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 26. 2021. május 26. 19:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatabánya 34-25