„Bár a pandémia alatt a színháznak zárva kellett tartania kapuit a közönség előtt, így is rendkívül sűrű és mozgalmas időszakon vannak túl, ahol elsősorban nem művészeti, hanem gazdasági és technikai kérdéseket kellett megoldaniuk” - kezdte gondolatait a szerda délelőtti sajtótájékoztatót Oberfrank Pál, a Petőfi Színház igazgatója.
Hozzátette, továbbra is fokozatosság hívei, és bár nagyon örülnek annak, hogy ismét színpadra léphetnek, minden esetben figyelnek arra, hogy lépcsőről lépcsőre nyissák ki az intézményt a közönség előtt.
Utóbbiról, mármint a közönségről az igazgató úgy nyilatkozott, a pandémia alatt végig érezték a támogatásukat, ezt az is bizonyítja, hogy többen már az évadbejelentő előtt megváltották bérletüket, ezzel is segítve a színházat a nehéz időkben.
Mindazonáltal a nézők, a város, valamint a kormány támogatásának köszönhetően a Petőfi Színháznak nem kellett megválnia dolgozóktól, ugyanazzal a csapattal készülnek a következő idényre is, mint korábban.
Ezt az összetartó közösséget emelte ki Porga Gyula is a köszöntőjében, aki a színház jelmondatát, miszerint „közösségben a közönséggel” idézte. A polgármester ennek kapcsán úgy fogalmazott, a Petőfi Színház bebizonyította, hogy nem csak a szavak szintjén képviseli ennek a jelmondatnak a lényegét, hanem gondoskodtak arról, hogy a pandémia alatt is kapcsoltban maradjanak az emberekkel, valamint a művészet közvetítésén túl a járványügyi védekezésben is segítettek a színház munkatársai, sok esetben kérés nélkül is, saját ötleteket megvalósítva.
Ezt a szellemiséget a nyitás után is megtartva állították össze a következő évad kínálatát a Petőfi Színházban, amelyet Kellerné Egresi Zsuzsanna, a Petőfi Színház igazgatóhelyettese, kreatív managere ismertett:
Nagyszínházi darabok:
- Ken Ludwig – A hőstenor, bohózat két részben Tasnádi Csaba rendezésében
- Anthony McCarten, Lőkös Ildikó – A mindenség elmélete, ősbemutató Stephen Hawking életéről Gulemino Sándor rendezésében
- Huszka Jenő, Martos Ferenc – Lili bárónő, operett darab Forgács Péter rendezésében
- William Shakespeare – Ahogy tetszik, vígjáték Oberfrank Pál rendezésében
- Lévay Szilveszter, Michael Kunze – Mozart! musical Somogyi Szilárd rendezésében.
Gyermekszínházi darabok:
- Weöres Sándor – A holdbéli csónakos, mesejáték Tóth Géza rendezésében
- Bozsó József, Kocsák Tibor – Hagymácska, mesemusical egy orosz népmese alapján, az ősbemutatót Bozsó József rendezi
- Bonbon matiné
Ifjúsági színházi darabok:
- Erich Kästner – A két Lotti, Oberfrank Pál rendezésében
- Dvořák Patka Színház – Egypercesek, groteszkek 60 percben 10-100 éveseknek, az író és rendező Dvořák Gábo
- „De szeretnék gazdag lenni...” - József Attila est, szintén a Dvořák Patka Színháztól
- Katona József – Bánk bán, koprodukció a Kabóca Bábszínházzal, Markó Róbert rendezésében
Latinovits-Bujtor Játékszín darabjai:
- Abigél titkai – töredékek az írónő életéből, Piros Ildikó Kossuth- és Jászai Mari-díjas, Érdemes művész önálló estje Szabó Magda emlékére
- Lengyel Nagy Anna – Élet.történetek.hu... A mi Józsink / Erzsike – két himnusz az élethez, Keresztes Tamás és Pelsőczy Réka rendezésében
- Gyökössy Zsolt – Móricz múzsái, dráma Gyökössy Zsolt rendezésében
- Lezsák Sándor – 80 vödör levegő – tragikomédia, amit az író még a rendszerváltás előtt írt, aktualitása viszont a mai napig megvan, mindez Oberfrank Pál rendezésében
- Pilinszky 100 – Pilinszky János születésének 100. évfordulója alkalmából.
A beharangozó sajtótájékoztatón Kellerné Egresi Zsuzsanna kiegészítésképpen elmondta, a Játékszín előadásait az óvatos nyitás jegyében igyekeznek szabadtéren megtartani, esőhelyszínnek pedig a színház nagytermét jelölték ki.
A darabokról a színház vezetése elmondta, igyekeztek olyan műveket színpadra vinni, amelyek minden esetben valamilyen emberi érzést közvetítenek, amelyek megerősítik az emberi lelket, ami a pandémia alatt sokaknál sérülést szenvedett. Ezért is a színház új szlogenje: Minden helyzetben közösségben a közönséggel.
A most bejelentett repertoár mellett műsoron marad több olyan sikerdarab is, amelyeket a vírus miatt nem sikerült kijátszaniuk és az érdeklődés a mai napig megvan rájuk. Ilyen például a Pillangó, Titanic musical, az Esőember, vagy Trianon 100. évfordulója alkalmából a Békediktátum című darab.
Mindezeken felül a Petőfi Színház már most nyáron is készül két nagyobb eseménnyel. Június 16-18 között tartják meg a IV. Rátonyi Róbert Operettfesztivált, július 16-18 között pedig a IV. Lélektől lélekig érzékenyítő fesztivált, valamint folytatják a Petőfi Szalon beszélgetéseit is.