A műsorterv ismertetése előtt Vándorfi László, a Pannon Várszínház igazgatója beszélt az elmúlt időszakról, mint kiderült, a járvány szerencsére elkerülte a társulatot, köszönhető ez többek között a fegyelmezett járványkezelésnek. A társulat „zárt ajtók közt” is végig jelen volt, tartotta a közönséggel a kapcsolatot, számos új sorozattal jelentkezett, például beszélgetős műsorokkal, podcasttal, miközben valamennyi elődás megtekintésére online volt lehetőség.
Időközben a teátrum a független magánszínház kategóriájába került, ennek kapcsán az intézmény vezetője beszélt arról is, hogy anyagi nehézségek vannak ugyan, de nagyon bíznak a közeljövőben elbírálásra kerülő pályázatokban, illetve a sajtótájékoztatón is jelen lévő alpolgármester, Brányi Mária is megerősítette, hogy a város vezetése nem hagyja magára a színházat, mint elmondta, muszáj összekapaszkodni, hogy továbbra is színt, színvonalat hozzanak Veszprém városába.
Mielőtt az új évad elindul, még egy „tartozással” jelentkezik a színház, hiszen június tizennyolcadikán lesz a Hotel Menthol (…éji álom!) bemutatója, melyet Vándorfi László rendez. A társulatnak nyárra negyvenhat tervezett előadása van, többek között a Balaton térségében, de például Egerben is játszanak majd.
Ami az új évadot illeti, rendkívül izgalmas és színes évadra számíthat a közönség, az öt nagyszínházi bemutatón túl egy workshop-sorozattal is készülnek a színészek, méghozzá június közepétől, ősztől pedig majd oktatási intézményekbe is elviszik.
És ami a színházi előadásokat illeti, elsőként Szigligeti Ede Liliomfi című jól ismert vígjátékával indítanak, a darabot Szelle Dávid rendezi. Ahogy elmondta, színészközpontú előadásra készül, és egy mai darabot szeretne színpadra állítani, az eredetit természetesen nem megtépázva.
Ha minden a tervek szerint halad, akkor egy ősbemutatóra is számíthatunk majd, hiszen Géczi János, Vándorfi László, és Likó Marcell közreműködésével a DEkaMerON – még műfajilag nem meghatározott, de talán a kamera-musical kategóriájába sorolnák – című darab is színpadra kerülne. Boccaccio világához nem szorosan kötődve Covid-történetekről lesz szó; Vándorfi László a mű kapcsán elárulta, élőzenés műről beszélünk, melyben izgalmas, újszerű megoldásokkal is készülnek majd, de hogy ez mit jelent pontosan, az később lesz ismert.
A harmadik bemutató Agota Kristof A nagy füzet című műve, méghozzá Horváth Csaba, a Forte Társulat vezetőjének a rendezésében. A szóban forgó előadást már évekkel ezelőtt bemutatták, most azonban felkerült a Pannon Várszínház repertoárjára is.
A darab egyébként nem lehet teljesen ismeretlen a veszprémi közönségnek, hiszen néhány éve a Tánc Fesztiválján már díjat kapott az előadás.
Horváth Csaba veszprémi származású, és kifejezetten örült Vándorfi László megkeresésének, hiszen az említett együttműködésen túl Horváth Csaba lesz a Tánc Nemzetközi Kortárs Fesztivál művészeti vezetője is, sőt, a Mendelssohn Kamarazenekarral - majd az őszi Auer Fesztiválon - közös produkciót mutatnak be: Horváth Csaba Bartók: 5. vonósnégyes / Concertora koreografált előadásából Bartók és Ady címmel, Kováts Péter az említett kamarazenekar vezetőjének közreműködésével pedig a táncot kísérve élő zenével fog majd megszólalni.
M. Tóth Géza, Balázs Béla-díjas filmrendező állítja színpadra Peter Shaffer Amadeusát. Mint mondta, nagyon várja a közös munkát, Veszprémbe pedig nem visszajáró, hiszen oly annyira az otthona maradt, hogy ha bárhová indul, akkor Veszprém maradt számára a kiindulópont.
Az utolsó bemutató pedig Kálmán Imre és Gábor Andor Csárdáskirálynője. Vándorfi László azt is elárulta, hogy a népszerű operettet szívesen elvinnék a Petőfi Színház nyáron megrendezésre kerülő Operettfesztiváljára, építve ezzel is a két színház közötti kapcsolatot.