2021. június 13.
//
Antal, Anett névnap

Futsal NB I: először bajnok a Haladás

A Haladás VSE fennállása során először nyerte meg a futsal NB I-et, miután a döntő negyedik, szerdai mérkőzésén házigazdaként 4-1-re legyőzte a Berettyóújfalu csapatát, és ezzel 3-1-re diadalmaskodott a párharcban.

Az első félidő derekánál a hazaiak szereztek vezetést, miután Nagy Kevin lövése Sándor Máté kapusról a hálóba pattant. Bár a kísérlet előtt a labda már teljes terjedelmében áthaladt az alapvonalon, a játékvezető megadta a gólt. A Haladás a folytatásban büntetőt hibázott, de később - az immár hatszoros bajnok - Dróth Zoltán akcióból növelte csapata előnyét.

Fotó: Haladás FacebookFotó: Haladás Facebook

A szünet után Nagy Kevin bombagólt szerzett, majd Dávid Richárd volt eredményes, és bár a címvédő Berettyóújfalu átállt a létszámfölényes támadójátékra, Nagy Imre révén csupán a szépítésre futotta az erejéből.

A harmadik helyet a Magyar Kupa-győztes Veszprém szerezte meg, amelynek legeredményesebb játékosa, Tatai József lett a gólkirály 45 találattal.

Eredmény, döntő, 4. mérkőzés:
Haladás VSE - Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 4-1 (2-0)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Haladás javára.

A bajnokság végeredménye: 1. Haladás VSE, 2. MVFC Berettyóújfalu, 3. Balaton Bútor FC Veszprém, 4. Debreceni EAC, 5. ScoreGoal Kecskemét, 6. FTC-Fisher Klíma, 7. Újpest FC, 8. Nyírgyulaj KSE, 9. Aramis SE, 10. Dunaferr DUE Dutrade FC

Utolsó módosítás: 2021. május 17. 21:23
futsal Férfi futsal NB I, bronzmeccs, 2020/2021 3. 2021. június 4. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Balaton Bútor FCV DEAC 9-1
futsal Férfi futsal NB I, bronzmeccs, 2020/2021 2. 2021. május 31. 18:30 Debrecen, Egyetemi Sportaréna DEAC Balaton Bútor FCV 3-9
futsal Férfi futsal NB I, bronzmeccs, 2020/2021 1. 2021. május 28. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Balaton Bútor FCV DEAC 6-1