4°C
4°C

SVSE: serdülő-sikerek Győrben

2021. szeptember 20. 17:09 // Forrás: SVSE
Szép teljesítményt nyújtottak a veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái a hétvégén Győrben rendezett korosztályos bajnokságon.

Az SVSE serdülő atlétái egész nyáron azért küzdöttek, hogy a régiós versenyeken elért eredményeiket felülmúlva az országos bajnokság legjobbjaivá válhassanak. A fiatalok a fordulós megmérettetéseken elért dobogós helyezések és egyéni csúcsok után a esélyesként várhatták a győri ob-t is.

Az elmúlt hétvégén rendezett versenyen Szirbek Albert duplázni tudott: 1500 m-en (4:11.38) és 800 m-en (1:59.63) is a bajnoki címért küzdhetett. A szombati hosszabb versenyszámban taktikus versenyzése végén az utolsó 200 m-en mindenki lélegzete elakadt. Óriási hajrá alakult ki a célegyenesben, végül Albert 7 századdal legyőzve riválisát, a legjobbnak bizonyult. Másnap sem adott lehetőséget a többieknek, a kétkörös versenyben is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

A veszprémi lányok közül Felber Kata Zselyke vehetett át érmet, aki 800 m-en érdemelte ki az ezüstérmet. Szombaton a 300 m gátfutás mezőnyében állt a rajtvonalhoz, ahol 48,22-vel végzett.

Fotók: SVSEFotók: SVSE

Az elő versenynap borús, hűvös időjárásban zajlott. A versenyzőknek nemcsak az ellenfelekkel, a zuhogó esővel is meg kellett küzdeniük. A fiatalok ennek ellenére egyéni csúcsokkal zárták a versenyszámaikat.

Besenyődi Petra 100 m síkfutásban 13.03-mal zárta az előfutamot, míg másnap 300 m-en 42.64-gyel a 8. helyen ért célba, távolugrásban pedig 5.24 m-rel végzett. Kerékgyártó Dóra 300 m gátfutásban 47.21-gyel a 7. lett, vasárnap pedig két versenyszámban is egyéni legjobb eredményt ért el. 300 m síkfutásban 42.08-cal a negyedikként, gerelyhajításban 31.45-tel hetedikként zárt.

Szintén 300 m gátfutásban és 300 m síkfutásban állt rajthoz Várpalotai Huba. Gáton 46.49-cel, míg síkon egyéni csúccsal, 39.47-tel végzett.

Kerékgyártó Zsófi 1500 m síkfutásban ért el egyéni csúcsot 5:20.29-es időeredményével, míg Kovács Botond 1500 m akadályfutásban 5:20.17-re javította a legjobbját. Kerékgyártó Zsófia és Gedra Bettina is a 800 m síkfutás mezőnyében szerepeltek. Zsófia futam harmadikként ért a célba 2:29.50-nel, míg Betti 2:31.37-tel ért célba.

Az eredményes 800 m-ek után 300 m-en Dóra mellett Badics Helka és Földesi Léda is harcba szálltak a mezőnnyel. Helka egyéni csúccsal (44.14) futamgyőztesként végzett, majd gerelyhajításban folytatta a csúcsdöntést és végül 28.54-gyel a 8. lett. Léda betegség után vett részt az országoson és a 300 m síkfutásban 45.31-gyel zárta a vasárnapot.

A futók mellett a dobók is döntőben szerepelhettek. A veszprémi gerelyhajítók közül Kéri Gerda 32.44-gyel az 5. helyen, a fiúknál Földy Kornél 43.36-tal a 8. helyen, Lipót Dániel 41.57-es egyéni csúccsal a 11. helyen végzett.