2021. október 16.
//
Gál névnap

Kilenccel nyert Kecskeméten a Fejér-B.Á.L. Veszprém!

Idénybeli harmadik élvonalbeli bajnokiján második győzelmét aratta a Fejér B.Á.L. Veszprém, amely péntek este az újonc Kecskemétet verte lehengerlő magabiztossággal.

A Komló elleni hazai sikere, majd a Balatonfüred elleni idegenbeli veresége után újabb vendégszereplés várt a férfi kézilabda élvonalban a Fejér-B.Á.L. Veszprémre. Tombor Csaba és Fazekas Nándor fiatal alakulata péntek este az újonc Kecskemétnél vizitált, amely a Ferencváros vendéglátójaként és a Komló otthonában is vesztesen hagyta el a pályát.

Lendületes, dinamikus játékkal rukkoltak elő a bakonyiak, akik Tóth Péter vezetésével kiváló rajtot vettek (6. perc: 0-3). Lassanként felocsúdtak a hazaiak, a játékrész harmadához érve már egált mutatott az eredményjelző (4-4). Borbély remekelt a veszprémi kapuban, sorra védte a kapujára érkező kísérleteket, miközben társai ötöt vágtak zsinórban (19. perc: 4-9).

Karai duplájával kezdte meg a felzárkózást a Kecskemét, majd Kurucz kisbüntetését kihasználva Országh csökkentette háromra a különbséget (24. perc: 7-10).  A félidő hajrájában aztán megint a mieink akarata érvényesült: sorrendben Vajda, Éles és Kurucz is betalált. Egy másodperccel a szünet előtt Enomoto ugyan szépített, de a Fejér-B.Á.L. így is tekintélyes előnnyel vonulhatott pihenőre (8-14).

Roppant magabiztosan nyert Tombor Csaba alakulata (archív fotó)Roppant magabiztosan nyert Tombor Csaba alakulata (archív fotó)

Bár két alföldi találattal kezdődött a második felvonás, Fazekas és Éles vezényletével tovább robogott a veszprémi henger (35. perc: 10-17). Kisebb porszem került a „kis Veszprém” támadógépezetébe. Csaknem öt percig érintetlen maradt a vendéglátó hálója, igaz, eközben Borbély is csak kétszer kapitulált. A bakonyi gólcsendet aztán Fazekas üres kapus találata törte meg. Kisvártatva Borbély is betalált, aki szintén az üres „ketrecbe” vágta a játékszert (44. perc: 13-20).

A Tombor-csapat a folytatásban is gyorsabban, pontosabban kézilabdázott riválisánál. Sorrendben Seregi, Kurucz és a sérüléséből felépült csapatkapitány, Kristóf is beköszönt, így a meccs háromnegyedénél már tíz volt közte. A hajrára így nem maradt lényegi nyitott kérdés, a nyolc gólig jutó Éles vezetésével végig domináltak a mieink. Héttel a vége előtt már tizenkettő is volt közte (15-27), a végére aztán egyszámjegyűre tudta csökkenteni a differenciát a Bence-csapat (19-28).

A Veszprém tehát megduplázta pontjai számát, így nyugodtan várhatja a Telekom Veszprém, a Gyöngyös és a Pick Szegd elleni rendkívül nehéznek ígérkező sorozatát.

Férfi kézilabda NB I, 3. forduló:
Kecskeméti TE-Piroska Szörp–Fejér-B.Á.L. Veszprém 19-28 (8-14)
Kecskemét, 650 néző. Vezette: Hargitai, Markó
Kecskemét: Marczika – Enomoto 3, Országh 2, Karai 5, Simon B., Sipeki, Horváth A.
Csere: Deményi (kapus), Mazák, Hiramoto 1, Csordás 2, Füstös, Szeverényi, Szrnka 1, Vetési 3 (2), Menyhárt 2 (1)
Vezetőedző: Bence József
Veszprém: Borbély 1 – Tóth P. 3, Széles 1, Éles 8 (3), Vajda 2, Fazekas 4, Hári
Csere: Podoba (kapus), Somogyi 2, Szmetán P. 1, Kurucz 3, Kristóf 1, Seregi 1, Tóth M., Tóth J. 1, Bugyáki

Utolsó módosítás: 2021. október 8. 22:17
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 7. 2021. október 30. 18:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 6. 2021. október 24. 17:00 Szeged, Városi Sportcsarnok Pick Szeged Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 5. ma 18:00 Gyöngyös, Dr. Fejes András Sport és Rendezvénycsarnok Gyöngyös Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 4. 2021. október 4. 18:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Telekom Veszprém 25-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 3. 2021. szeptember 24. 18:00 Kecskemét, Városi Sportcsarnok Kecskemét Fejér-B.Á.L. Veszprém 19-28
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 2. 2021. szeptember 18. 18:00 Balatonfüred, Városi Sportcsarnok Balatonfüred Fejér-B.Á.L. Veszprém 37-29