2021. december 3.
//
Ferenc névnap

Corrales remekelt, a Telekom könnyedén verte a Flensburgot

A házigazda Telekom Veszprém gyönyörű diadalt aratott a német Flensburg felett a kézilabda Bajnokok Ligája csütörtök esti mérkőzésén. Az „Építők” így veretlen maradt hazai pályán a legrangosabb sorozatban.

Különleges nap volt a csütörtök a Telekom Veszprém szempontjából: a fogadóírodák szorzói alapján a a Bajnokok Ligája idei kiírásban a hazai mérkőzéseket szemügyrevéve először számított esélyesnek az „Építők”. A csoportkör ötödik fordulójában a német Flensburg látogatott a telt házas Arénába.

A Telekom játéka az elmúlt időszakban több mint biztató volt. A magyar rekordbajnok valódi egységként olyan rangos csapatokat múlt felül a legrangosabb sorozatban, mint a spanyol Barcelona és a francia PSG. Nem feledve, hogy a BL legutóbbi körében Portugáliában is a Veszprém örülhetett.

A házigazda egyedül a lengyel Kielce otthonában botlott, viszont a vendégeknek mindössze egyetlen pontot sikerült begyűjteniük a korábbi négy kör alatt. Ilics keretéből egyedül Manaszkov hiányzott, míg Machulla Johanessen mellett Röd, Semper és Lasse Möller játékára sem számíthatott.

A kezdő sípszót követően Corralesnek kétszer is résen kellett lennie. Bravúrjai után előbb Jahja, majd Marguc volt eredményes (utóbbi hétméteresből). Lindskog lökés miatt két percre leült pihenni, Corrales újabb védése után Blagotinsek szerezte meg a Veszprém harmadik találatát (7. perc: 3-0).

A negyedik hazai gól szintén a szlovén beállós nevéhez fűződött. Közel tíz percet kellett várni a Flensburg első találatára, amelyet Mensah szerzett. A Telekom ezt követően még feljebb kapcsolt: pár pillanat alatt öttel vezetett a házigazda. Machulla időkéréshez is folyamodott (11. perc: 6-1).

Pár perccel később már hét volt a különbség a felek között (16. perc: 10-3), ekkor már másodszor hívta magához játékosait a Flensburg vezetőedzője. A fejmosásnak meg is lett az eredménye, hiszen Mensing egymást követően kétszer is eredményesen bombázott (20. perc: 10-5).

Momir Ilics is magához kérette övéit. Marguc és Strlek góljai után ismét héttel vezettek a veszprémiek. Corrales immár sokadik BL-meccsén teljesített kiemelkedően. A spanyol kapusnak oroszlánrésze volt abban, hogy a Telekom tartani tudta a különséget (26. perc: 13-6).

Az első felvonás utolsó perceiben továbbra is magabiztosan kézilabdázott a házigazda, amely a pihenőre végül hatgólos előnnyel vonulhatott (félidei részeredmény: 14-8).

Ahogy az első, úgy a második játékrész is Corrales-védéssel vette kezdetét. Sipos Adrián is feliratkozott a gólszerzők közé, Einarsson találatát Jahja bombája követte (34. perc: 16-9). Hiába próbálkozott lelkesen a Flensburg, nem sikerült közelebb férkőznie a vendéglátóhoz (19-11).

A negyvenkettedikben Strlek már hatodik gólját szerezte meg (22-13). A vendégeknek sikerült kettőt lefaragniuk a hátrányukból, ekkor Momir Ilics időt kért (45. perc: 23-16). A házigazdának nem sikerült kimásznia a kisebb gödörből: a németek ötre zárkóztak (23-18).

Ezt követően hétmétereshez jutottak a hazaiak: Marguc bevágta! Corrales a legjobbkor mutatott be újabb védést; a kontrából Lauge volt eredményes. Ismét héttel vezetett a Veszprém. A hajrához közeledve lelkiismeretesen őrizte előnyét a magyar rekordbajnok (54. perc: 27-20).

Lindskog a harmadik kétpercesét is begyűjtötte, így kizárták. Veszprémi részről Ilics Zoran és Lukács Péter is bizonyítási lehetőséget kapott. Az utolsó pillanatok nem tartogattak nagy meglepetéseket: a Telekom Veszprém végül abszolút megérdemelt győzelmet aratott (végeredmény: 28-23).

Az „Építők” továbbra is veretlen hazai pályán a Bajnokok Ligájában.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 5. forduló:
Telekom Veszprém–Flensburg Handewitt 28-23 (14-8)
Veszprém Aréna, 5067 néző. Vezette: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
Veszprém: CORRALES – MARGUC 3 (2), Jahja 3, Blagotinsek 2, LAUGE 4, Nenadics 3, STRLEK 7
Csere: Sipos 2, Nilsson 1, Maqueda 1, Mahé, Lékai, Ligetvári 2, Ilics Z., Lukács
Vezetőedző: Momir Ilics
Flensburg: Buric – Steinhauser, Mensah Larssen 1, Golla 2, Gottfirdsson 2, MENSING 4, Jakobsen 2
Csere: Lindskog, Hald Jensen 2, Meyer-Siebert, Wanne 3 (1), Svan 2, EINARSSON 5, Müller
Vezetőedző: Maik Machulla
Hétmeteresek: 2/2, ill. 1/1
Kiállítások: -, ill. 10 perc

Így értékelte a látottakat

Momir Ilics, a Veszprém vezetőedzője:

Az első félidőben minden téren remek teljesítményt nyújtottunk. Tetszett a védekezés, a támadás és a kapusteljesítmény is. A második játékrészben volt egy kisebb hullámvölgyünk, de sikerült rendezni a sorainkat. Köszönöm a szurkolóknak a támogatást!

Blaz Blagotinsek, a Veszprém beállója:

Remekül rajtoltunk, ami nagyban hozzájárult a magabiztos győzelmünkhöz. A második felvonásban volt egy kisebb visszaesésünk, de sikerült összeszednünk magunkat.

Mauk Machulla, a Flensburg vezetőedzője:

Nehéz időszakon megyünk keresztül. Nem is számoltunk azzal, hogy nyerhetünk Veszprémben. A házigazda magabiztosan kézilabdázott, megérdemelt győzelmet aratott. Rosszul kezdtünk, hiányzott belőlünk a tűz. A második játékrészben mutatott teljesítményünk jobban tetszett, de az is kevésnek bizonyult.

Anton Lindskog, a Flensburg beállósa:

A védekezésünkkel komoly problémák voltak. A második felvonásban jobban kézilabdáztunk, de a fordításra már nem volt esélyünk.

Utolsó módosítás: tegnap 20:59
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 12. 2021. december 12. 15:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém NEKA
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 10. 2021. december 9. 20:45 Flensburg, Németország Flensburg Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 11. holnap 18:00 Dabas, OBO Aréna Dabas Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 9. tegnap 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Dinamo Bukarest 47-32
kézilabda Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 2021/2022 10. 2021. november 27. 17:00 Budakalász, Sportcsarnok Budakalász Telekom Veszprém 26-41
kézilabda Férfi kézilabda BL, B csoport, 2021/2022 8. 2021. november 25. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Motor Zaporizzsja 36-29