2022. október 5.
//
Aurél névnap

Ukrán pofonba szaladt a Telekom Veszprém

A Telekom Veszprém kétgólos vereséget szenvedett az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában a férfi kézilabda BL szerda esti mérkőzésén.

Hetedik fordulójához érkezett szerdán a férfi kézilabda Bajnokok Ligájának csoportköre. A Telekom Veszprém az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában zárta az első kört.

A fogadóirodák szorzói alapján a bakonyiak voltak az összecsapás esélyesei. Mindez nem csoda: a felek elmúlt hét találkozóján rendre a Veszprém aratott győzelmet. Momir Ilics vezetőedző továbbra sem számíthatott Manaszkov játékára, valamint Nenadics is kimaradt biztonsági okokból (kisebb sérüléssel küszködik a szerb irányító).

Meglepetésre a házigazda ukránok 3-0-s sorozattal indítottak: a vendég bakonyiak mondhatni, lefagytak. Egészen a tizedik percig kellett várni az első Telekom-gólra, amelyet a csapatkapitány Rasmus Lauge szerzett.

Úgy tűnt, a játékrész feléhez érkezve összekapta magát a Veszprém: Ilics csapata egyenlített (16. perc: 6-6). A vendéglátónak azonban ismét sikerült ellépnie, immár négy találattal (23. perc: 11-7).

A veszprémiek mind támadásban, mind védekezésben sok hibát vétettek, ennek a következménye pedig az lett, hogy a szünetre is a Zaporizzsja vonulhatott előnnyel (félidei részeredmény: 14-12).

Nagy pofonba szaladt a Telekom Veszprém! - Fotó: ehfcl.eurohandball.comNagy pofonba szaladt a Telekom Veszprém! - Fotó: ehfcl.eurohandball.com

A fordulást követően aktívabbnak tűntek a vendégek, ám az ukránokat szinte lehetetlen volt megingatni (40. perc: 19-17). Ahogy teltek a percek, ismét négyre növelte fórját Szavukinasz együttese (25-21).

A hajrához közeledve hasonló érzés uralkodott el az emberen, mint amikor a közelmúltban a szintén esélyesebbnek vélt Dinamo Bukarest otthonában is alulmaradt a Veszprém. Héttel a vége előtt elfogyni is látszott a Telekom-játékosok hite: ekkor már öt találat volt a különbség (28-23).

Az utolsó minutumok nem tartogattak veszprémi feltámadást: a Telekom Veszprém hét hosszú esztendő után ismét vereséget szenvedett az ukrán Motor Zaporizzsjától (végeredmény: 29-27)

A Zaporizzsja legutóbb 2014-ben aratott győzelmet a Veszprém ellen, akkor is a legrangosabb sorozatban.

Jövő héten fordulni fognak a csapatok, tehát a bakonyiak ismét az ukránokkal fognak összecsapni, de immár hazai környezetben. A találkozót csütörtökön 18.45-kor rendezik a Veszprém Arénában.

Férfi kézilabda BL csoportkör, 7. forduló:
Motor Zaporizzsja–Telekom Veszprém 29-27 (14-12)
Ukrajna, Zaporizzsja. Vezették: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
A Zaporizzsja gólszerzői: Horiha 6, Denyiszov 6, Malasinskas 5, Bohan 4, Sebetic 3, Kozakevics 2, Kubatko 1, Puhovszkij 1, Doncov 1.
Vezetőedző: Gintarasz Szavukinasz.
A Veszprém gólszerzői: Mahé 6, Rasmus Lauge 4, Lékai 4, Nilsson 3, Marguc 3, Strlek 3, Jahja 2, Maqueda 1, Ligetvári 1.
Vezetőedző: Momir Ilics.
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/6
Kiállítások: 6, ill. 8 perc

Így értékelte a látottakat

Momir Ilics, a Telekom Veszprém vezetőedzője:

Nem értem, mi történt ma, nem ismertem rá a csapatra. 3-0-nál már időt is kértem, igyekeztem felrázni a csapatot, próbáltam cserélni, de semmi nem működött. Rengeteg hibát vétettünk, végig futottunk az eredmény után, könnyedén nyert a Motor. Egyelőre nem találok semmi pozitívumot a mai játékunkban, de ilyen a sport. Jövő héten találkozunk, immár Veszprémben.

Kentin Mahé, a Telekom Veszprém játékosa:

Ahogy vezetőedzőnk is említette, megérdemelten nyert a Motor. Nem találtuk a ritmust ma, nem kezdtük jól a találkozót, hiányzott a koncentráltság és minden más, ami a győzelemhez kell. Annak azért örülünk, hogy pár nap múlva lehetőségünk lesz a javításra immár Veszprémben.

Utolsó módosítás: 2022. október 1. 23:22
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 5. 2022. október 27. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Magdeburg
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 5. 2022. október 22. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Pick Szeged
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 4. ma 20:45 Gudme (Dánia) GOG Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 4. 2022. október 1. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Gyöngyös 39-30
kézilabda Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 2022/2023 3. 2022. szeptember 28. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Dinamo Bukarest 33-30
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 3. 2022. szeptember 25. 18:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatabánya 42-32