2022. május 24.
//
Eszter névnap

Két veszprémi sportoló az év legjobbjai között

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 56 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére. Rasovszky Kristóf az év nyíltvízi úszója, Kónya Ádám a legjobb sífutó.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.    

Az idei győztesek közül kiemelkedik a tájékozódási búvárúszó Balázs Péter 18. elsőségével, míg a tokiói olimpián ezüstérmes vitorlázó, Berecz Zsombor és a birkózó Sastin Marianna 11. alkalommal, az  asztaliteniszező Póta Georgina és a curlinges Szekeres Ildikó tizedszer, a szintén vitorlázó Érdi Mária, a súlyemelő Nagy Péter és a teniszező Fucsovics Márton egyformán kilencedszer bizonyult a legjobbnak.

Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) lett 2021 legjobb sífutója - Fotó: Simon Dani (archív)Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) lett 2021 legjobb sífutója - Fotó: Simon Dani (archív)

A tokiói aranyérmesek közül Kopasz Bálint, Lőrincz Tamás, Milák Kristóf, Szilágyi Áron és Csipes Tamara végzett az élen sportágában.

Érdekesség, hogy a sportlövőknél a nők között a paralimpián bronzérmes Dávid Krisztina érdemelte ki az év legjobbja címet. Labdarúgásban a Dunaszerdahely játékosa, Schäfer András kapta az elismerést.

Az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) az év nyíltvízi úszója - Fotó: MTI (archív)Az olimpiai ezüstérmes Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) az év nyíltvízi úszója - Fotó: MTI (archív)

A legeredményesebb hazai klubok közül az MTK nyolc, a Vasas hét, a Budapesti Honvéd hat, az Újpest és a Haladás pedig négy-négy elsőséget mondhat magáénak.

Külföldi egyesület képviseletében zárt az élen öt versenyző.

Amerikai futball:
A szövetség január közepén hozza nyilvánosságra a legjobbak nevét.

Asztalitenisz:
Majoros Bence (C'Chartres TT, francia) 2.
Póta Georgina (SH-ITB-Budaörsi SC) 10.

Autósport:
Kiss Norbert (Révész TRT KFT) 1.

Atlétika:
Szűcs Valdó (Zalaszám ZAC) 1.
Krizsán Xénia (MTK Budapest) 1.

Birkózás:
Sastin Marianna (Vasas SC) 11.
kötöttfogás:
Lőrincz Tamás (Budapesti Honvéd SE) 5.
szabadfogás:
Muszukajev Iszmail (FTC) 1.

Búvárúszás:
tájékozódási búvárúszás:
Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 18.
Hofmeister Alíz (Csepel Barakuda Búvár SE ) 1.
uszonyosúszás:
Bukor Ádám (Győri Búvár SE) 4.
Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 8.    
apnea:
Bagó Marcell (nOxygen Apnea Club)
Korok Fatima (Korok SE)

Cselgáncs:
Tóth Krisztián (MTK Budapest) 5.
Pupp Réka (Atomerőmű SE) 1.

Curling:
Kiss Zsolt (UTE) 6.
Nagy Laura (Vasas SC) 1. és Szekeres Ildikó (Vasas SC) 10.

Erőemelés:
férfi erőemelés:
Hegedűs Áron (WestFit GYM SE)
női erőemelés:
Rozsnyai-Kovács Aletta (Vasdisznó Erőemelő SE)
férfi fekvenyomás:
Cserna János (Marvel Team SE,Vésztő)
női fekvenyomás:
Nyers Mónika (Tabi Fitness Klub SE)

Evezés:
Pétervári-Molnár Bendegúz (Budapest Evezős Egylet) 2.
Fehérvári Eszter (Győri Atlétikai Club) 1.

Fallabda:
Farkas Balázs (Tatabányai Squashberek Sportegyesület) 4.
Chukwu Hannah (Tatabányai Squashberek Sportegyesület) 3.

Floorball:
Pfneiszli Péter (Szőnyi Palánkdöngetők Köre) 2.
Lelovics Nóra (Szőnyi Palánkdöngetők Köre) 1.

Footgolf:
Tajtyi Róbert (BFGT) 1.
Dreilinger Andrea (EMFGSE) 1.

Golf:
Kötél Bence (Balaton Golf Club) 1.
Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) 3.

Gó:
Csizmadia Róbert (Első Magyar Gó Egyesület Pestújhely) 1.
Seres Júlia (PaGoda Gó Egyesület) 3.

Hódeszka:
Fricz Botond (Sport-Club.hu Kecskemét) 5.
Vincze Zsófia (Vasas SC) 2.

Íjászat:
Balogh Mátyás László (Malév SE) 1.
terep:
Molnár József (Haladás VSE) 1.
3D:
Szíjártó László (Eleven ÍE) 1.
pálya:
Gáspár Tamás (Alba Íjász HSE) 2.

Jet-ski:
Major Marcell (Sea-Doo Racing Team Sportegyesület) 1.

Jégkorong:
Hetényi Zoltán (DEAC) 2.
Garát-Gasparics Fanni (MAC Budapest) 2.

Kajak-kenu:
Kopasz Bálint (Győri Vízisport Egyesület) 3.
Csipes Tamara (Budapesti Honvéd SE) 2.

Karate:
Hárspataki Gábor (MTK Budapest) 4.
Baranyi Zsófia (MTK Budapest) 2.

Kerékpár:
Valter Attila (Groupama-FDJ) 3.
Vas Kata Blanka (SD Worx) 3.

Kézilabda:
A magyar szövetség (MKSZ) ezúttal is csak januárban nevezi meg az év legjobbjait.

Kickbox:
Száraz Gergő (Csepeli HALKER-Király Team) 1.
Busa Andrea (Csepeli HALKER-Király Team) 3.

Korcsolya:
rövidpályás gyorskorcsolya:
Liu Shaoang (FTC) 3.
Jászapáti Petra (Szegedi Korcsolyázó Egyesület) 6.
műkorcsolya:
Chtchetinina Ioulia és Magyar Márk (páros, HKA) 2.

Kosárlabda:
Hanga Ádám (Real Madrid) 6.
Határ Bernadett (Sopron Basket) 1.

Labdarúgás:
nagypálya:
Schäfer András (DAC) 1.
Csiszár Henrietta (Internazionale) 1.
futsal:
Dróth Zoltán (Haladás VSE) 4.
Vámosi Georgina (Tolna-Mözs) 1.

Lovassport:
Hölle Martin (Újhartyán Gyémánt Lovaspark SE) 3.

Motorsport:
Pergel Bence (HTS Team) 1.
Gál Lili (MAMI Team Fehér) 2.

Ökölvívás:
Kiss Levente Hunor (UTE) 1.
Hámori Luca (Fitt-Box Club Kőszeg)) 1.

Öttusa:
Marosi Ádám (Budapesti Honvéd SE) 8.
Kovács Sarolta (Alba Volán) 7.

Ritmikus gimnasztika:
Pigniczki Fanni (MTK Budapest) 4.

Rögbi:
7-es:
Czakó Attila (Battai Bulldogok SZVISE) 4.
15-ös:
Thomas Ducrocq (Fit World Gorillák RC Szeged) 1.
nők:
Lencsés Luca (Bp. Medvék RCE) 1.

Röplabda:
teremröplabda:
Magyar Bálint (Pénzügyőr SE) 1.
Szakmáry Gréta (Aydin Büyüksehir Belediyespor, török) 3.
strandröplabda:
Hajós Artúr és Stréli Bence (SRSE) 3.
Villám Lilla és Szombathelyi Szandra (Vasas SC) 1., illetve 5.

Sakk:
Rapport Richárd (Haladás VSE) 5.
Gara Tícia (Tungsram-Aquaprofit Nagykanizsai Sakk-Klub) 2.

Sí:
alpesi sí:
Úry Bálint (Fullsport SE) 2.
Tóth Zita (Vasas SC) 4.
sífutás:
Kónya Ádám (Veszprémi Sí Egylet) 8.
síugrás:
Vörös Virág (Kőszegi Sportegyesület) 7.
sílövészet:
Gyallai Soma (Gyötri Klub - Gyöngyös) 2.
Pónya Sára (Gyöngyösi Honvéd Zalka SE) 3.

Sportlövészet:
Péni István (UTE) 5.
Dávid Krisztina (Budapesti Honvéd SE) 1.

Súlyemelés:
Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés SK) 9.  
Boros Viktória (Szombathelyi Haladás VSE) 1.

Szektorlabda:
szektorlabda szakág:
Pákai György (DÖKE Komló) 5.
12 érintéses szakág:
Kiss Levente (Debreceni SC) 5.

Szinkronúszás:
Farkas Linda Dóra (Budapesti Honvéd SE) 1.

Szkander:
Barzsó Alex (Sárorsdi Animal SE) 1.
Kőváriné Ivánfi Brigitta (Megtorlók SM) 5.

Szörf:
Morvai Bálint (Magyar Szörf Akadémia Sportegyesület) 1.
Simon Hanna (Körte Hegyi és Vízi Sportok Egylete) 1.

Szumó:
Buzás Patrik (Érdi Spartacus SC) 1.
Lemák Diána (Érdi Spartacus SC) 2.

Tájfutás:
Jónás Ferenc (Szegedi Vasutas SE) 1.
Mag Viktória (Salgótarjáni Dornyay SE) 1.

Táncsport:
akrobatikus rock and roll:
Bánhidi Dániel, Czetl Fanni (GALAXY Rock n' Roll Klub)  
versenytánc:
Andrea Silvestri, Váradi Martina (Valcer TáncSport Egyesület)

Teqball:
Bányik Csaba (Phoenix Teqball Akadémia)
Izsák Anna (Balatonakarattyai Lábtenisz Klub)

Tekvondó:
Salim Omar Gergely (MTK Budapest) 1.
Patakfalvy Luca (MTK Budapest) 6.

Tenisz:
Fucsovics Márton (MTK Budapest) 9.
Bondár Anna (Hajdúszoboszló SE) 1.

Testépítés és fitnesz:
testépítés:
Nyircsák József (Getfit SE) 2.
fitnesz:
Balogh Eszter (Marcipán Fitness SE) 1.

Tollaslabda:
Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 8.
Sárosi Laura (El-Co Tech Tisza Tollas SE) 8.

Torna:
szertorna:
Mészáros Krisztofer (Győri AC) 1.
Kovács Zsófia (Dunaújvárosi Központi SE) 5.
aerobik:
Mazács Fanni (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 3.
Bali Dániel (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.) 7.
akrobatikus torna:
Bernáth Dorina-Stattner Noémi 13-20 női páros (Balance Akrobatika és Torna Club) 1.
gumiasztal:
Vincze Ákos (DKSE) 1.

Triatlon:
Bicsák Bence (PSN Zrt.) 4.
Bragmayer Zsanett (Team Újbuda SE) 3.

Úszás:
Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 3.
Kapás Boglárka (UTE) 2.
nyíltvízi:
Rasovszky Kristóf (Balaton Úszó Klub Veszprém) 3.
Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 3.

Vitorlázás: 
Berecz Zsombor (Procelero SE) 11.
Érdi Mária (Magyar Villamos Művek Sportegyesület) 9.

Vívás:
Szilágyi Áron (Vasas SC) 6.
Márton Anna (BVSC) 4.

Vízilabda:
Manhercz Krisztián (Genesys OSC Újbuda) 1.
Magyari Alda (UVSE) 1.

vehir.hu
Simon Dani

További cikkek

A siker és ami mögötte van – megyénk legjobb sportolót díjazták
A siker és ami mögötte van – megyénk legjobb sportolót díjazták
Bartha-Kéri Bianka és Rasovszky Kristóf a 2021-es év sportolója, a Telekom Veszprém a legjobb csapat – péntek délután a Megyeházán köszöntötték a 2021-ben kiemelkedően szereplő sportolóinkat, valamint átadták a Tüskés Endre-díjakat is.
Betlehem a 8, Rasovszky a 11. Piombinóban
Betlehem a 8, Rasovszky a 11. Piombinóban
A Balaton Úszó Klub Veszprém három úszóval képviseltette magát a LEN nyíltvízi kupa második állomásán. Betlehem Dávid a 8., Rasovszky Kristóf a 11., Kalmár Ákos a 28. helyen zárta az olaszországi Piombinóban.
Rasovszky a harmadik aranyát nyerte az ob-n
Rasovszky a harmadik aranyát nyerte az ob-n
A Balaton ÚK Veszprém olimpiai ezüstérmes klasszisa, Rasovszky Kristóf egyéni csúccsal, 7:52.77 perces idővel nyert szombaton az úszók országos bajnokságának záró napján Debrecenben.
Rasovszky csaknem tíz másodpercet javított egyéni csúcsán
Rasovszky csaknem tíz másodpercet javított egyéni csúcsán
A Balaton Úszó Klub klasszisa, Rasovszky Kristóf egyéni legjobbját (15:08.86 perc) majd tíz másodperccel megjavítva 14:59.17 perccel nyert 1500 méter gyorson a Debrecenben zajló úszó országos bajnokság csütörtöki versenynapján.
Rasovszky hatalmas egyéni csúccsal nyert 400 m gyorson
Rasovszky hatalmas egyéni csúccsal nyert 400 m gyorson
A Balaton Úszó Klub tokiói ezüstérmese, Rasovszky Kristóf 3:49.01-gyel nyert 400 m gyorson a debreceni úszó országos bajnokság szerdai nyitónapján.