//
Melinda névnap

Kiütéssel nyert a címvédő

2022. január 10. 20:47
A legjobb tizenhat közé jutott a futsal Magyar Kupában a Balaton Bútor FC Veszprém, miután 11-0-ra győzött a harmadosztályú Lurkó Focimánia vendégeként, hétfőn Szászbereken.

A címvédő Veszprém – a többi NB I-es alakulathoz hasonlóan – a második körben csatlakozott a futsal Magyar Kupa 2021/2022-es kiírásának küzdelmeihez. Fehér Zsolt legénysége abszolút esélyesként utazott Szászberekre, ahol a harmadosztályú, a Pest megyei regionális bajnokságban szereplő Lurkó Focimánia együttesével csapott össze.

Nos, egyetlen pillanatig sem volt kérdéses a párharc kimenetele. A bakonyiak ugyanis az egyaránt duplázó Tatai és Rutai révén az első négy percben négy gólt is lőttek, a szünetben pedig már 0-7 állt az eredményjelzőn.

A csapatkapitány Tatai József ötször volt eredményes (archív fotó)A csapatkapitány Tatai József ötször volt eredményes (archív fotó)

A Balaton Bútor a második játékrészben sem vett vissza az iramból, Tatai összesen öt, Rutai négy találatig jutott, de Pál és Serginho is megzörgette a hálót.

A Veszprém tizenhat esztendős kapusa, Koncsol Norbert már a 10. percben beállhatott, s a kezdőként pályára lépő Spandlerhez hasonlóan kapott gól nélkül hozta le az összecsapást (0-11).

A címvédő tehát könnyedén jutott tovább a legjobb tizenhat közé.

A mieink egy hét múlva már a bajnokságban bizonyíthatnak a Debrecen vendégeként.

Férfi futsal Magyar Kupa, 2. forduló:
Lurkó Focimánia–Balaton Bútor FC Veszprém 0-11 (0-7)
Szászberek, vezette: Apkó (Strehó, Fábián)
Lurkó Focimánia: Szücs – Vadas, Rácz, Balogh Zs., Tóth T.
Csere: Héja, Cziczás, Angyal, Nagy G., Szabó B.
Veszprém: Spandler – Tatai, Pál, Boromisza, Rutai
Csere: Koncsol (kapus), Komáromi, Serginho, Bencsik Á. Fellembek, Kiss M.
Vezetőedző: Fehér Zsolt
Gólszerzők: Tatai (1., 4., 9., 33., 37.), Rutai (2., 3., 10., 30.), Pál (17.), Serginho (29.)

Utolsó módosítás: ma 22:01
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 16. 2022. december 22. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarenok 1. FC Veszprém ELTE-BEAC
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 15. 2022. december 10. 20:40 UTE Labdarúgó Akadémia Újpest FC 1. FC Veszprém
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 14. 2022. december 5. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Nyírbátor
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 13. ma 18:30 Szombathely, Haladás Sportcsarnok Haladás VSE 1. FC Veszprém 5-0
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 12. 2022. november 25. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém Nyíregyháza 4-0
futsal Férfi futsal NB I alapszakasz, 2022/2023 11. 2022. november 18. 18:30 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok 1. FC Veszprém MVFC Berettyóújfalu 4-3