Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2024. július 12. Izabella
Veszprém
34°C
2024. július 12. Izabella
Veszprém
34°C

Ekkor szoríthatunk Kónya Ádámnak a téli olimpián

2022. január 31. 13:02 // Forrás: MTI/vehir.hu
A magyarok közül a rövidpályás gyorskorcsolyázók mutatkoznak be elsőként a pénteken kezdődő, pekingi téli olimpián: az első hivatalos versenynapon, azaz szombaton a női 500 méter selejtezőjében Jászapáti Petra és Kónya Zsófia, míg férfi 1000 méteren Krueger John-Henry, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor lesz érdekelt, illetve éremszerzés reményében indul a 2000 méteres vegyesváltó.

A Veszprémi Sí Egylet sífutója, Kónya Ádám február 8-án mutatkozik be a férfi szabadstílusú egyéni sprint selejtezőjében, majd 15-én a klasszikus stílusú 15 km-es távon bizonyíthat. Az utolsó előtti napon, 19-én pedig a tömegrajtos, szabadstílusú 50 km-es számban indul.

Kapcsolódó cikk
Ismét bizonyíthat a téli olimpián Kónya Ádám
Kónya Ádám a Veszprémi Sí Egylet színeiben pályafutása során másodszor harcolta ki a téli olimpián való indulási jogot. A pekingi ötkarikás világversenyt megelőzően portálunknak is nyilatkozott a sífutó.

A XXIV., pekingi téli olimpia magyar vonatkozású programja (magyar idő szerint):

február 5., szombat:
rövidpályás gyorskorcsolya:
női 500 m selejtező (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia), férfi 1000 m selejtező (Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor), 2000 m-es vegyesváltó negyeddöntő (Magyarország), elődöntő, döntő 12.00

február 7., hétfő:
alpesi sí:
női óriás-műlesiklás (Tóth Zita) 3.15 és 6.45

rövidpályás gyorskorcsolya:
női 500 m (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?) és férfi 1000 m negyeddöntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?), elődöntő, döntő 12.30

február 8., kedd:
sífutás:
férfi szabadstílusú egyéni sprint selejtező (Kónya Ádám) 9.00, döntő 12.45

február 9., szerda:
alpesi sí:
női műlesiklás (Tóth Zita) 3.15 és 6.45

hódeszka:
női félcső selejtező (Kozuback Kamilla) 2.30

rövidpályás gyorskorcsolya:
férfi 1500 m negyeddöntő (Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor), női 1000 m selejtező (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia), férfi 1500 m elődöntő, női 3000 m-es váltó elődöntő, férfi 1500 m döntő 12.00

február 10., csütörtök:
hódeszka:
női félcső döntő (Kozuback Kamilla?) 2.30

sífutás:
női klasszikus stílusú 10 km (Pónya Sára) 8.00

február 11., péntek:

rövidpályás gyorskorcsolya:
női 1000 m negyeddöntő (Jászapáti Petra?, Kónya Zsófia?), férfi 500 m selejtező (Krueger John-Henry, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor), női 1000 m elődöntő, férfi 5000 m-es váltó elődöntő (Magyarország), női 1000 m döntő 12.00    

sífutás:
férfi klasszikus stílusú 15 km (Kónya Ádám) 8.00

február 13., vasárnap:

alpesi sí:
férfi óriás-műlesiklás (Kékesi Márton) 3.15 és 6.45

rövidpályás gyorskorcsolya:
férfi 500 m negyeddöntő (Krueger John-Henry?, Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?), elődöntő, női 3000 m-es váltó döntő, férfi 500 m döntő 12.00

február 16., szerda:

alpesi sí:
férfi műlesiklás (Kékesi Márton) 3.15 és 6.45

rövidpályás gyorskorcsolya:
női 1500 m negyeddöntő (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia), elődöntő, férfi 5000 m-es váltó döntő (Magyarország?), női 1500 m döntő 12.30

február 18., péntek:

műkorcsolya:
páros rövidprogram (Chtchetinina Ioulia, Magyar Márk) 11.40

február 19., szombat:

műkorcsolya:
páros kűr (Chtchetinina Ioulia, Magyar Márk?) 12.10

sífutás:
férfi tömegrajtos, szabadstílusú 50 km (Kónya Ádám) 7.00

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.