SVSE: eredményes évkezdés

2022. február 3. 10:45 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái dobogós helyezésekkel és egyéni csúcsokkal zárták a fővárosban január végén rendezett nyílt fedett pályás bajnokságot.

A budapesti megmérettetésen a bakonyiak közül először Felber Farkas Ákos állt rajtvonalhoz, aki rögvest egyéni legjobb eredményt elérve jutott a döntőbe 60 m gátfutásban (8.25). Farkas a fináléban végül a második helyen végzett (8.35). helyen végzett, míg 60 m síkfutásban is egyéni csúcsot döntött (7.47).

A nők mezőnyében Kéri Bettina küzdött meg a riválisokkal a 60 m-es sprintszámban. Bettina 7.59-cel fejezte be a versenyt (4. hely). Ezt követően a középtávfutók kerültek a reflektorfénybe. A nők 800 m síkfutásában a veszprémi olimpikon, Bartha-Kéri Bianka 2:03.89-cel nem talált legyőzőre.

Forrás: SVSEForrás: SVSE

A mezőnyben több SVSE-egyéni csúcs is született: Mező Zsófia 2:17.67-tel a 10. helyen zárt, míg Gedra Bettina 2:31.37-tel (egyéni csúcs), Birnbauer Dalma 2:36.62-vel, Kozma Nikolett 2:38.94-gyel (egyéni csúcs), Csáki Natália pedig 2:42.52 (egyéni csúcs) ért célba.

A négykörös fiú versenyben Kubasi János és Szirbek Albert is egyéni csúccsal végzett. János 1:52.90-nel ötödik lett, Albert 1:57.24-gyel a 10. helyen zárt. Járosi Richárd időeredménnye pedig 2:06.47 volt.

200 m síkfutásban a nők mezőnyében Besenyődi Petra (26.75) mellett Kerékgyártó Dóra (26.91 – egyéni csúcs), Földesi Léda (27.94 – egyéni csúcs), Schofhauser Debóra (28.10 – egyéni csúcs) és Virág Szonja Mária (30.79 – egyéni csúcs) is eredményesen szerepelt.

Dóri 60 m síkfutásban is rajthoz ált és 8.20-as időeredménnyel végzett az előfutamban. 400 m-en Felber Kata Zselyke (59.62) és Kovács Noémi (60.46) is egyéni csúccsal zárt.

A fiúknál Igaz Gábor Barnabás és Várpalotai Huba versenyezett veszprémi színekben. Barnabás első versenyén 52.6-tal (egyéni csúcs) mutatkozott be, míg Huba 57.74-gyel – szintén egyéni csúcs – zárt.