Eredményes hétvégét tudhat maga mögött az SVSE

2022. február 7. 10:37 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái több korosztályban is kiemelkedő eredményeket értek el az elmúlt hétvégén rendezett versenyeken.

Az utánpótláskorúak Budapesten bizonyítottak

Február 5-6-án a fővárosban rendezték az U16-os fedett pályás atlétika bajnokságot. Az SVSE színeiben szereplő Felber Kata Zselyke ezüstérmet szerzett 800 m síkfutásban, míg a további klubtársak közül szinte mindenki egyéni, vagy szezoncsúccsal zárta a megmérettetést.

Forrás: SVSEForrás: SVSE

A felnőttek mezőnyében is szép eredmények születtek

A rutinosabbak a szuper liga nyílt versenyén mérték össze erejüket. Felber Farkas ezüstérmet szerzett 60 méteres gátfutásban (8.17). A veszprémiek 1500- és a 400 m-es síkfutásban is érdekeltek voltak. A hosszabb távon Gedra Szabina ért el egyéni csúcsot (4:58.79). A férfiaknál Szirbek Albert versenyzett az idősebbek között és 3:57.90-nel alapozta meg az országos versenyfelkészülését. Járosi Richárd szintén egyéni csúccsal, 4:22.88-cal zárt.

A kétkörös versenyben Kovács Noémi (59.10), Mező Zsófia Márta (59.36) léptek a pályára, míg a férfiaknál Kubasi János 49.10-es egyéni csúcsot ért el, amivel a második helyen végzett. Dabosi Marcell 54.36-tal zárt.

A vasárnapi szereplést Kéri Bettina kezdte, aki 60 m síkfutásban 7.58-cal ért célba a 2. helyen. A nők 800 m síkfutásában két veszprémi sportoló, Bartha-Kéri Bianka és Varga Gréta Barbara álltak rajthoz. Bianka rajt-cél győzelemmel versenyzett és csak az óra volt az ellenfele. 2:02.83-mal, szezoncsúccsal zárt, míg Gréta 2:10.11-gyel, egyéni csúccsal a 4. helyen végzett.

A nap végén a 200 m síkfutói mérkőztek meg egymással. A nők között Kovács Noémi 25.97-tel (egyéni csúcs) végzett, míg Kerékgyártó Dóra 26.98-cal ért a célba. A férfiaknál Dabosi Marcell pedig 23.71-gyel fejezte be a versenyt.