2022. november 30.
//
András, Andor névnap

Elképesztő hajrával nyert a Fejér-B.Á.L. Veszprém!

A végjátékban a győzelemért támadhatott a sereghajtó Kecskemét, amikor Fazekas Gergő labdát szerzett, majd három másodperccel a lefújást megelőzően győztes gólt szerzett. Tombor Csaba együttes hét nyeretlen bajnoki után diadalmaskodott szombat este a férfi kézilabda NB I-ben.

A férfi kézilabda NB I előző hét fordulójában egyetlen pontot szerző, a tabella 12. helyén álló Fejér-B.Á.L. Veszprém szombat este győzelmi kényszerben lépett pályára a sereghajtó Kecskemét vendéglátójaként.

A Veszprém – amelynek soraiból Tóth Péter és Tóth Márton is hiányzott – kezdte jobban a találkozót, Fazekas vezényletével 2-0-ra, majd 4-2-re is sikerült meglépni. Igaz, japán légiósai, Hinamoto és Enomoto révén emberhátrányban is tapadni tudott a vendég alakulat (13. perc: 5-5).

Fotók: Cseh PéterFotók: Cseh Péter

A vezetésért is támadhattak az alföldiek, de Enomoto a kapufát találta el. A Tombor-csapat kiválóan védekezett, aminek köszönhetően több gyorsindításgólt is sikerült szereznie. Bár Éles hétméterese kimaradt, így is négyet lőttek zsinórban a mieink. Időt is kért Bencze József, amelyet követően Hiramoto törte meg csapata nyolcperces gólcsendjét (21. perc: 9-6).

Jól szállt be a vendégekénél Vetési, aki kettőre faragta együttese hátrányát. A Fejér-B.Á.L. azonban nem hagyta kizökkenteni magát, Éles után Széles is átlőtte a kecskeméti falat (12-8). Bár a hajrában időt kért Tombor mester, csapata már nem tudott betalálni, míg a túloldalon Csordás és Vetési is eredményes volt.

Vetési ott folytatta, ahol a pihenő előtt abbahagyta, csapata egyetlen gólra zárkózott. A sereghajtó a folytatásban is jól tartotta magát, a beálló Szrnka sorra lőtte góljait (33. perc: 14-13). Sipeki és Mazák kisbüntetése után kettős emberelőnyben rohamozhatott a házigazda, de így sem sikerült elhúzni. A 37. minutumban az egálért támadhattak a sötét mezesek, amikor is Borbély hideg vérrel hárította Vetési ziccerét (16-15).

A folytatásban Széles vette vállára az övéit, aki fontos átlövésgólokat jegyzett. A meccs háromnegyedéhez érve őrizte kétgólos fórját a „kis Veszprém” (19-17). Sajnos továbbra sem sikerült tartani a gyors lábú japánokat, vezetésükkel zsinórban négyet vágott és fordított a KTE (46. perc: 19-21).

Nagyon kellett Éles bombája és a csereként beállt Miklós hárítása is. Tovább hullámzott a találkozó: Széles büntetőből egyenlített, Fazekas pedig nyolccal a vége előtt visszavette a vezetést. De azonnal jött az újabb fordulat: Országh és Enomoto is betalált, miközben Széles újabb hetese kimaradt (54. perc: 22-23).

Éles keze nem remegett meg az újabb hétméteresnél, de nem sokáig örülhettek a hazai hívek, Vetési és Mazák találataival ugyanis néggyel a vége előtt kettővel ment az ellenfél. Tombor Csaba időt kért, Vajda után Széles mattolta Deményt (25-25), Miklós pedig újabb bravúrt mutatott be. Az utolsó percben jártunk, amikor hét a hat ellen támadtak a mieink, de Éles lökete elkerülte a kaput. A vendégek is időt kértek, a győzelemért támadtak, amikor Fazekas labdát csent, majd három másodperccel a lefújás előtt győztes gólt szerzett.

A Fejér-B.Á.L. tehát hét nyeretlen mérkőzés után tudott győzni az élvonalban.

Férfi kézilabda NB I, 16.forduló:
Fejér-B.Á.L. Veszprém–Kecskeméti TE 26-25 (12-10)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Andorka, Hucker
Veszprém: Borbély – Szmetán P. 2, Széles 8 (1), Fazekas G. 4, Vajda 2, Éles B. 6 (1), Seregi 1
Csere: Miklós (kapus), Bugyáki, Kristóf 1, Hári 2 (2), Tóth J.

Edzői értékelések

Tombor Csaba: – A mai nap folyamán mindent elkövettük annak érdekében, hogy ne mi nyerjük ezt a mérkőzést. Ennyi kihagyott helyzettel csodaszámba megy, hogy – nagyon nagy szerencsével – nyerni tudtunk. Minden dicséretet megérdemelnek a kecskemétiek, akik remekül kézilabdáztak. Mi ezzel szemben mélyen a tudásunk alatt teljesítettünk. Egy-két embernek el kell gondolkodnia, hogy ezzel a teljesítménnyel az NB I-be való-e. Azt mondtam a fiúknak, hogy menjünk el a Margit-templomba és dobjunk be Szűz Máriának egy százast.

Bencze József: – A mai napon egy összeszedett Kecskemétet láthatott a közönség. A srácok küzdöttek, hajtottak, sajnos azonban a végjátékban olyan szarvashibát vétettünk, amit ezen a szinten nem szabad elkövetni. Nem vallottunk szégyent, de ez ma csak ennyire volt elég.

Utolsó módosítás: 2022. november 26. 19:50
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 12. 2022. december 10. 16:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Budai Farkasok
kézilabda Férfi kézilabda Európa-liga, 2022/2023 5. 2022. december 6. 17:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Tatran Presov
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 11. 2022. december 3. 19:00 Balatonboglár, NEKA Csarnok HSA NEKA Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda Európa-liga, 2022/2023 4. tegnap 18:45 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Montpellier HB 31-39
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 10. 2022. november 26. 16:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Tatabánya 27-40
kézilabda Férfi kézilabda Európa-liga, 2022/2023 3. 2022. november 22. 20:45 Lisszabon, Portugália SL Benfica Fejér-B.Á.L. Veszprém 39-35