Megvédte címét az SVSE

2022. március 23. 14:15 // Forrás: SVSE
A Sportolj Velünk SE megvédte címét, ugyanis az idei mezei futó országos bajnokságon is a veszprémiek diadalmaskodtak.

Immár száztizennegyedik alkalommal rendezték meg hazánkban a mezei futó országos bajnokságot az elmúlt hétvégén. Az idei megmérettetésnek Gödöllő biztosított otthont. Természetesen a címvédő veszprémi SVSE is képviseltette magát az eseményen.

A versenyt a legkisebbek (U12) kezdték az 1000 m-es távval. Kingl Marcell 4:00-s időeredménnyel ezüstérmet vehetett át.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

Az U14-es korosztályban a lányok és a fiúk is 3000 métert futottak. A fiúk mezőnyében egyéniben és csapatban is dobogós helyezést értek el az SVSE atlétái. Szirbek Titusz (11:07) bronzérmesként zárt a 86 fős mezőnyben. Csapatban (Szirbek Titusz, Sinka Dániel, Édl-Csordás Kolos) szintén harmadikok lettek a bakonyiak.

Az U16-os lányok még a 3 km-el, míg a fiúk már a 4,5 km-el szálltak szembe. A Felber Kata Zselyke (12:15), Lengyel Laura Bella (12:53), és Ádám Hanna (12:55) alkotta trió bajnok lett. A fiúknál Kovács Botond (17:18), Kiss András Gellért (18:28) és Várpalotai Huba (18:56) a bronzérmet vehették át.

Az SVSE U18-as korosztálya sem maradt érem nélkül. A fiúknál Szirbek Albert egyedüli SVSE-ként nézett szembe a 6 km-es versenytávval. Albert elszántan az élre állt és folyamatosan növelve az előnyét a versenytársaitól, kétség nélkül és magabiztosan győzte le az ellenfeleit. 19:25-ös időeredményével, maga mögé utasítva mindenkit ő léphetett a bajnoki dobogóra.

Az ifjúsági lányok 4,5 km-es versenyében Kozma Nikolett (18:49), Gedra Bettina (18:50) és Birnbauer Dalma (20:52) a 3. helyezést érték el.

A nők 5000 m-es versenyében abszolút, U23-as és U20-as érmes helyezések is született. Abszolút kategóriában Varga Gréta Barbara a 3. helyen végzett (17:39), míg csapatban Bartha-Kéri Biankával (18:53) és Gedra Szabinával (20:36) az ezüstérmet vehették át.

Varga Gréta az U20-as kategóriában a 2. helyen zárt, míg csapatban bajnoki címet szerzett Mező Zsófiával (21:19) és Kirsch Natáliával (22:04). Az U23-as csapat (Gedra Szabina, Magyar Veronika, Kiss Georgina Dzsesszika) is második lett.

A férfiak 8 km-en küzdöttek meg a dobogóért. Az abszolút kategóriában Szögi István Dániel (24:35) bronzérmesként ért a célba. A csapatversenyben Kiss Gergő Xavérral (26:149 és Nick Mártonnal (27:33) az ezüstérmet vehették át. Az U23-a fiúk, Felber Balázs (27:52), Biros Benedek (28:27) és Szarvas Vilmos (36:12) is a második helyen zártak. Az U20-as csapat csakugyan ezüstérmet szerzett, amelynek Kubasi János (28:27), Járosi Richárd (28:47) és Tóth Márton (29:05) volt a tagja.

Összesítésben a veszprémi SVSE bizonyult a legjobbnak, amely így megvédte címét.