14°C
14°C

A Balaton Bútor FCV sorozatban hatodszor nyert a DEAC ellen

2022. március 25. 20:23
A veszprémi futsalcsapat lenyűgöző teljesítményt nyújtva 8-3-ra múlta felül a házigazda Debrecen gárdáját a felsőházi rájátszás péntek esti mérkőzésén. Rutai Balázs háromszor, Tatai József ötször volt eredményes.

Az első osztályú futsal-bajnokság felsőházi rájátszásának ötödik fordulójában a nagy rivális Debrecen otthonába látogatott a Veszprém pénteken este. A honi U19-es válogatott a közelmúltban hivatalos volt a Szerbiában rendezett Eb-selejtezőre, emiatt két hétig szünetelt a felnőtt élvonalbeli sorozat is.

A fiatalok számára elmaradt a továbbjutás, ám Dorogi Benjámin és Fellembek Zétény is komoly tapasztalatokat szerezve tért vissza a veszprémiek közé. Előbbi a DEAC ellen is bizonyítási lehetőséget kapott, ám utóbbi helyett ezúttal a tizenhatodik születésnapját éppen ma ünneplő Molnár Dánielnek szavazott bizalmat Fehér Zsolt vezetőedző, aki immár a combizom-sérülésből felépülő brazil Serginho Paulista mellett a bokaszalag-szakadásból felgyógyuló Bencsik Ádám játékára is számíthatott.

A Balaton Bútor FCV a felsőházi tabella harmadik helyéről várhatta az összecsapást öt megszerzett pontjával, míg az Elek Gergő irányította Hajdú-Bihar megyeiek az ötödik pozíciót foglalták el két egységükkel a kezdősípszót megelőzően. A statisztikai adatok a vendégek mellett szóltak, hiszen a felek elmúlt öt mérkőzésén egyaránt bakonyi diadal született. A Magyar Kupa-címvédőre mentálisan ugyanakkor nagy nyomás helyeződött, hiszen Boromisza Dániel Debrecenben sérült meg súlyosan.

A fehérmezes veszprémieknek kötelező feladat volt újabb három pontot szerezniük ahhoz, hogy továbbra is életben tarthassák reményeiket annak kapcsán, hogy az idény végén bajnoki döntőt játszhassanak. A vendégek végezhették el a derbi kezdőrúgását. A szélre kiszoruló Pál Patrik már az első percben közel állt a gólszerzéshez, ám Krajcsinak sikerült védenie. Pár pillanattal később viszont utóbbi is verve volt: Rutai Balázs a hazai kapus lábai között vágta a labdát a kapuba (2. perc: 0-1).

A Veszprém válogatott kapusa, Spandler Mátyás a vendéglátó több próbálkozását is hatástalanította. A negyedik percben jártunk, amikor Pál lövés helyett a csapatkapitány Tatai Józsefhez passzolt, aki így könnyű szerrel értékesíthette az adódó lehetőséget: álomszerűen kezdett Fehér Zsolt együttese (0-2). A bakonyiak brazil bajnoka, Ton meg is triplázhatta volna a fórt, ám Krajcsi ezúttal lábbal hárított. A sérülésből felépülő BL-győztes brazil, Sergio a combjához kapott, úgy festett, ismét fájdalmai lettek.

Fehér Zsolt azonnal lehívta a pályáról légiósát. A sötétmezes hazaiak próbálták megtörni a Balaton Bútor FCV magabiztosságát: letámadott a DEAC, előbb Berecz, majd Thiago szépíthetett volna, ám a helyzetek kimaradtak. A Veszprém válasza sem maradt el: Spandler feldobott labdáját Rutai csúsztatta fejjel, ám a játékszer centikkel a felső kapufa fölött haladt el. A találkozó első sárga lapját Siska kapta meg a kilencedik percben. Izgalmakból nem volt hiány, rangadóhoz méltó játék folyt a pályán.

Berecz előtt adódott újabb hatalmas ziccer: a hosszú alsóba tartó labdát Spandler lábbal vágta ki. A túloldalon Tatai „csőrrel” tűzte rá, Krajcsi viszont jól helyezkedett, ahogy pár pillanattal később Ton próbálkozásánál is. Lelkiismeretesen támadtak a debreceniek is, ám a réseket nem sikerült megtalálniuk a vendégek masszív, feszes védekezésén. A tizenötödikben jártunk, amikor Fridrich Dávid távoli próbálkozása után Tatainak sikerült lecsapnia a kipattanóra, amelyet gólra is váltott (0-3).

A DEAC mentálisan megrogyni látszott: Tatai után Rutainak is sikerült dupláznia (17. perc: 0-4). Elek Gergő rögvest időkéréshez is folyamodott. Thiago éles szögből szépíthetett volna, de Spandler megint csak a helyén volt. Ton növelhette volna ötre a veszprémi előnyt, de fölé csavarta a játékszert. A felvonás utolsó perceiben a DEAC birtokolta a labdát: emberelőnyös taktikával is megpróbálkoztak a debreceniek, ugyanakkor a gólszerzés így sem jött össze számukra (félidei részeredmény: 0-4).

Rutai hármat, a képen szereplő Tatai ötöt vágott a Debrecennek (archív fénykép)Rutai hármat, a képen szereplő Tatai ötöt vágott a Debrecennek (archív fénykép)

A fordulást követően is emberelőnyben folytatta a játékot a DEAC. Rutai fürgén labdát is szerzett, viszont ívelése elkerülte az üresen álló kaput. Thiago ballal bombázott, Spandler bravúrral hárított. A huszonharmadik minutumban hibázott a vendéglátó, Tatai ívelése pedig immár a gólvonalon belül landolt, amely önmaga harmadik, míg csapata ötödik szerzeménye volt (0-5). A huszonhatodikban Pál adta haza szabálytalanul a labdát: a brazil Thiago közvetett szabadrúgás után szépített (1-5).

Nyomást helyeztek a hazaiak a veszprémi védelemre, amelynek újabb hazai találat lett az eredménye. Szentes-Bíró lövésébe Komáromi is beleért, így Spandler verve volt (29. perc: 2-5). Sőt, itt még nem ért véget a DEAC feltámadása: két perccel később Harmati ért oda Thiago passzára (3-5). Fehér Zsolt azonnal magához hívta övéit. A folytatásban hatalmas taktikai harc alakult ki. Labdabirtoklás szempontjából a hazaiak álltak jobban, de a Veszprém védelme remekelt.

Öt perccel a lefújás előtt Rutai is mesterhármast szerezhetett volna: Krajcsi mellett sikerrel elcsavarta a labdát, de nem talált kaput a próbálkozása. Harmati távoli löketét Spandler tolta ki, majd Tatai is tüzelt, viszont nem járt szerencsével, ahogy Thiago sem, aki a kapufát bombázta szét. Komáromi szögletét követően viszont már nem hibázott a veszprémi csapatkapitány, aki mintaszerűen lőtte a labdát a hosszú felső sarokba, megszerezve ezzel önmaga negyedik találatát (37. perc: 3-6).

A kapusát lehozva támadó Debrecent a lefújásig további két alkalommal mattolták a vendégek: Tatai és Rutai is újabb találatot jegyzett, és a fiatal Molnár Dániel is bemutatkozhatott. A lefújásig nem változott az eredmény: végül 8-3-ra nyert a Veszprém. A bakonyiak magabiztos teljesítményt produkáltak, abszolút megérdemelt diadalt arattak. Érdekesség, hogy Fehér Zsolt gárdája immár sorozatban hatodik alkalommal múlta Felül Elek Gergő együttesét.

A Balaton Bútor FC Veszprém a következő fordulóban a listavezető Haladás vendégeként lép parkettre április 4-én, 20 órakor. Míg két nappal később, szerdán 18.30-kor már saját közönsége előtt bizonyíthat a bakonyi gárda, amikor is a kupasorozatban a Kecskemét látogat majd Veszprémbe.

Férfi futsal NB I felsőházi rájátszás, 5. forduló:
DEAC – Balaton Bútor FCV 3-8 (0-4)
Debrecen, DESOK Sportcsarnok. Vezette: Futó (Czene-Joó, Róka)
DEAC: Krajcsi – Faragó, Szentes-Bíró, Siska, Harmati.
Csere: Dobi, Tóth B. (kapusok), Rodrigo, Thiago, Rácz, Berecz, Sándor, Sebestyén, Szabó J.
Vezetőedző: Elek Gergő.
Balaton Bútor FCV: Spandler – Tatai, Pál, Komáromi, Rutai.
Csere: Koncsol (kapus), Fridrich, Ton, Sergio, Bencsik, Molnár D., Dorogi.
Vezetőedző: Fehér Zsolt.
Gólszerzők: Thiago (26.), Szentes-Bíró (29.), Harmati (31) ill. Rutai (2., 17., 39.), Tatai (4., 15., 23., 37., 38.)