2022. november 30.
//
András, Andor névnap

Az Éles-csapat magabiztosan verte közvetlen ellenfelét

A kiváló teljesítménnyel előrukkoló Fejér-B.Á.L. Veszprém öt góllal nyert a vendég Eger ellen az első osztályú férfi kézilabda-bajnokság szombat esti „alsóházi” rangadóján.

Az idény eddigi talán legfontosabb mérkőzése várt az NB I-ben a Fejér-B.Á.L. Veszprém kézilabdacsapatára, amely szombat este az Eger gárdáját fogadta. Éles József fiatal együttese ugyanis az eddig megszerzett pontjával a 12., még bennmaradást érő helyen foglalt helyet; míg a nyolcpontos vendégek a képzeletbeli vonal alatt álltak az összecsapást megelőzően.

Az első gólt az egriek szerezték, de Éles Benedek vezetésével hárommal feleltek a mieink, igaz, a veszprémi nevelésű Molnár Balázs gyorsan szépített. A vendéglátó tovább növelhette volna előnyét, ám Tóth Rajmond kiskiállítása után Éles hetese kimaradt, s a túloldalon Molnár ziccere is csak a kapufán csattant. A második hazai próbázó, Hári már nem hibázott az újabb hétméteresnél (6. perc: 4-2).

Jó iramú, sokgólos mérkőzést láthatott a Március 15. utcai csarnok szép számú publikuma. Fej-fej mellett haladt a két rivális, aztán a kiválóan védekező Fejér-B.Á.L. többször is labdát szerzett, Tóth Péter pedig rendre értékesítette a gyors indítás utáni lehetőségeket (11. perc: 8-4). A veszprémiek a folytatásban is uralták a találkozót, Borbély többször is fontos pillanatban védett, Pulay átlövésére 3-0-s válasz érkezett (14. perc: 11-5).

Ekkor kisebb porszem került a bakonyi támadógépezetbe, Pulay vezényletével háromra zárkóztak a Heves megyeiek, 12-8-nál időt is kért Éles József. A szünetig állandósult a három-négygólos különbség, a sárga mezesek nem tudtak közelebb férkőzni. Sőt, Hári időntúli büntetőjének köszönhetően plusz öttel fordulhattak az övéi (17-12).

Nagyszerűen kezdte a második felvonást a „kis Veszprém”: sorrendben Hári, Éles, és Tóth József is betalált. Akár kilenc is lehetett volna közte, de Fazekas ziccerét hárította Balogh. A sárga-fekete mezeseknél Lezák villant meg kétszer is, ám az ő teljesítményét is elhalványította Tóth Péter, aki egyszerűen nem tudott hibázni (37. perc: 22-14).

Bernatonis gólját újabb két Tóth-találat követte. Sőt, plusz tíz is lehetett volna közte, de a lehetőség kimaradt. Ehelyett az egriek legjobbja, Pulay talált be ismét (44. perc: 24-16).

Az Éles-fiúk magabiztosan őrizték hét-nyolcgólos fórjukat, így a hajrára fordulva gyakorlatilag el is dőlt a két pont a sorsa (55. perc: 29-21). Ekkor kissé fellazult a hazai védelem, Pulay mellett így Esteki is megszórta magát, de a hazai siker egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben (32-27).

Éles József legénysége hatalmas lépést tett azért, hogy jövőre is az élvonalban szerepelhessen.

Férfi kézilabda NB I, 20. forduló:
Fejér-B.Á.L. Veszprém–SBS Eger 32-27 (17-12)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, 750 néző. Vezette: Bíró, Kiss
Veszprém: Borbély – Tóth P. 7, Széles 1, Bugyáki, Vajda 5, Fazekas G. 1, Hári 6 (2)
Csere: Miklós (kapus), Éles B. 5, Kurucz 1, Somogyi 1, Szmetán P. 3, Kristóf, Tóth J. 2
Vezetőedző: Éles József
Eger: Balogh T. – Lezák 2, Pulay 11 (4), Tóth R, Machac 2, Esteki 6, Molnár B. 3
Csere: Seprős (kapus), Gavidia, Tóvizi 1, Bernatonis 2, Kiss G., Lakosy, Szepesi N., Kovács M.
Vezetőedző: Tóth Edmond
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4

Edzői értékelések

Éles József: – Alaposan felkészültünk az ellenfelünkből. Az a kétszer tizenöt perc döntötte el a meccset, amikor sorra lőttük gyors indításgólokat. Mindenki betartotta a taktikai utasításokat. Fontos pontokat szereztük, de nem szabad megállni. Jövő héten a Dabast is szeretnénk legyőzni.

Tóth Edmond: – Megérdemelten nyert a Veszprém, nekünk esélyünk sem volt. Fájó a vereség, ráadásul még a szoros végjáték kiharcolása sem jött össze. Sok hibát követtünk el, amelyekből gyors kontragólokat kaptunk, ekkor nőtt a különbség, amit a hazaiak végig tartottak. Nem tudtunk felnőni a feladathoz, pedig fontos lett volna számunkra a győzelem, hogy a kezünkben legyen a sorsunk a folytatásban. Amíg matematikai esélyünk van, mindent meg fogunk tenni a bennmaradásért.

Utolsó módosítás: 2022. november 26. 19:50
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 12. 2022. december 10. 16:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Budai Farkasok
kézilabda Férfi kézilabda Európa-liga, 2022/2023 5. 2022. december 6. 17:00 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Tatran Presov
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 11. 2022. december 3. 19:00 Balatonboglár, NEKA Csarnok HSA NEKA Fejér-B.Á.L. Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda Európa-liga, 2022/2023 4. tegnap 18:45 Veszprém Aréna Fejér-B.Á.L. Veszprém Montpellier HB 31-39
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2022/2023 10. 2022. november 26. 16:00 Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok Fejér-B.Á.L. Veszprém Tatabánya 27-40
kézilabda Férfi kézilabda Európa-liga, 2022/2023 3. 2022. november 22. 20:45 Lisszabon, Portugália SL Benfica Fejér-B.Á.L. Veszprém 39-35