2022. június 27.
//
László névnap

Rasovszky a harmadik aranyát nyerte az ob-n

2022. április 23. 21:42
MTI
A Balaton ÚK Veszprém olimpiai ezüstérmes klasszisa, Rasovszky Kristóf egyéni csúccsal, 7:52.77 perces idővel nyert szombaton az úszók országos bajnokságának záró napján Debrecenben.

A tokiói olimpia nyíltvízi küzdelmeiben ezüstérmes Rasovszky Kristóf egyéni csúccsal, a világbajnoki A szintnél (7:53.11) jóval jobb teljesítménnyel, 7:52.77 perces idővel diadalmaskodott, ugyanakkor ő várhatóan nem vállalja a medencés szereplést, csak a Lupa tóban sorra kerülő versenyekre koncentrál.

A 25 éves Rasovszky szerdán 400 méteren, csütörtökön pedig 1500 méteren lett országos bajnok.

Fotó: MTI/Kovács Anikó (archív)Fotó: MTI/Kovács Anikó (archív)

Rasovszky mögött másodikkén klubtársa, Betlehem Dávid ért célba, aki korábban 1500 méteren ezüst-, 400 méteren pedig bronzérmet szerzett.

Eredmény – 800 m gyors:
1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 7:52.77 perc
2. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 8:01.10    
3. Gálicz László (FTC) 8:02.48

Három veszprémi a vb-csapatban

A magyar szövetség szombati tájékoztatása szerint a június 18-án kezdődő, hazai rendezésű vb-n szereplő csapatot 32 medencés, valamint 7 nyíltvízi úszó alkotja majd. A magyar csapat tagja Rasovszky Kristóf, Kalmár Ákos és Betlehem Dávid.

A magyar világbajnoki csapat:

férfiak:
50 m gyors: Szabó Szebasztián, Lobanovszkij Maxim
100 m gyors: Németh Nándor, Szabó Szebasztián
200 m gyors: Milák Kristóf, Németh Nándor
800 m gyors: Kalmár Ákos
1500 m gyors: Kalmár Ákos
50 m hát: Bohus Richárd, Szentes Bence
100 m hát: Kovács Benedek Bendegúz
200 m hát: Telegdy Ádám, Kovács Benedek Bendegúz
50 m mell: Gál Olivér
100 m mell: Takács Tamás
50 m pillangó: Szabó Szebasztián, Milák Kristóf
100 m pillangó: Milák Kristóf, Szabó Szebasztián
200 m pillangó: Milák Kristóf, Kenderesi Tamás
200 m vegyes: Kós Hubert, Török Dominik Márk
400 m vegyes: Holló Balázs, Kós Hubert
4x100 m gyorsváltó: vb-n jelölik ki, csapattagokból
4x200 m gyorsváltó: vb-n jelölik ki, csapattagokból    

nők:
50 m gyors: Senánszky Petra
100 m gyors: Gyurinovics Fanni
200 m gyors: Pádár Nikolett
400 m gyors: Késely Ajna, Fábián Bettina
800 m gyors: Késely Ajna
1500 m gyors: Mihályvári-Farkas Viktória
50 m hát: Komoróczy Lora Fanni
100 m hát: Burián Katalin
200 m hát: Burián Katalin, Molnár Dóraó
50 m mell: Sztankovics Anna
100 m mell: Halmai Petra
200 m mell: Békési Eszter
50 m pillangó: Varga Dominika
100 m pillangó: Sebestyén Dalma
200 m pillangó: Kapás Boglárka, Hosszú Katinka
200 m vegyes: Hosszú Katinka, Sebestyén Dalma
400 m vegyes: Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória
4x100m gyorsváltó: Gyurinovics Fanni, Pádár Nikolett, Verrasztó Evelyn, Senánszky Petra, Molnár Dóra
4x200m gyorsváltó: Pádár Nikolett, Kapás Boglárka, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka, Késely Ajna    

nyíltvízi úszás:

férfiak:
5 km: Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid
10 km: Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid
25 km: Gálicz Péter, Kalmár Ákos    

nők:
5 km: Rohács Réka, Balogh Vivien
10 km: Olasz Anna, Balogh Vivien
25 km: Olasz Anna, Rohács Réka    

váltó:
Rohács Réka, Olasz Anna, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf

vehir.hu