2022. június 27.
//
László névnap

Hiányoztál, Köln! – négyes döntőben a Veszprém!

A Telekom Veszprém két góllal alulmaradt a dán Aalborg otthonában a kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerda esti visszavágóján, ám a magyar rekordbajnok 71-66-os összesítéssel így is könnyedén bejutott a sorozat június 18-19-én rendezendő kölni négyes döntőjébe.

A Telekom Veszprémet szerda este már csak hatvan perc választotta el attól, hogy a 2021/2022-es kiírásban is kivívja a Bajnokok Ligája négyes döntőjében való indulási jogot. Az „Építők” ugyanis Dániába, az Aalborg otthonába látogatott a negyeddöntő második felvonására. Emlékezetes, hogy az Ilics-csapat hazai környezetben elsöprő, hétgólos diadalt aratott a dánok felett múlt héten.

Ettől független egy ütközet még hátravolt a párharcból, izgalmakból pedig a tetemes előny ellenére sem volt hiány. A vendégek teljes kerettel készülhettek az összecsapásra, a szűkítés áldozata Lukács és Dörnyei volt. A házigazda trénere, Madsen már nem volt ilyen egyszerű helyzetben: Sandell, Barthold és Jakobsen is maródi volt, míg Palmarsson a meccs előtti bemelegítés alatt sérült meg.

Fotók: MTI/Kovács AnikóFotók: MTI/Kovács Anikó

A veszprémiek már rögtön a kezdő sípszót követően megléptek riválisukat: hét a hat elleni játékkal rukkoltak elő, Mahé eredményes is volt. Juul-Lassen fürgén egalizált a túloldalon, ám Blagotinsek akcióból, Marguc pedig hétméteresből is betalált. Jól védekeztek a veszprémiek, de az Aalborg nem hagyta leszakítani magát (10. perc: 5-6). Christensennek egyenlítenie is sikerült pár pillanattal később.

Marguc egy újabb hétméterest is könyörtelenül gólra váltott, majd Ligetvári szerzett találatot üres kapura. A dánok több apró hibát is vétettek, Strlek szerzeménye után már háromgólos volt a Veszprém előnye (14. perc: 7-10). Stefan Madsen időkéréshez is folyamodott. Láthatóan összeszedték magukat a hazaiak, akik fokozatosan csökkentétek hátrányukat (20. perc: 10-11).

A huszonötödik perchez érkezve Björnsen révén egalizálnia is sikerült az Aalborgnak (15-15). Több se kellett a veszprémieknek, akik támadásban szebbnél szebb akciókat mutattak be. A Madsen-csapat nem is tudott fordítani. Sőt, a játékrész hajrájához közeledve Nenadics vezetésével ismét kétgólos fórra tettek szert a magyarok. Egyet lefaragott abból az Aalborg, így egygólós veszprémi vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok (félidő: 20-21).

A fordulás után Cupara érkezett a veszprémi kapu elé. Lelkiismeretes küzdött a vendéglátó, ám a veszprémiek nem a továbbjutásra, hanem a győzelemre koncentráltak (38. perc: 24-26). Juul-Lassen hétméteresből szépített, míg Marguc a túloldalon elhibázta azt. Juul-Lassen ezt követően egalizált is. A Veszprém viszont parádézott: sorban Lékai, Lauge, majd Ligetvári is betalált (42. perc: 26-29).

Madsen időt is kért. Hemransen gólt szerzett, Nilssont két percre kiállították, Christensen hatalmas, távoli találatot jegyzett. Gade védte Marguc próbálkozását, majd hétméterest ítéltek az Aalborgnak. Juul-Lassen nem hibázott, egyúttal egalizált (46. perc: 29-29). Ekkor Momir Ilics is magához hívta játékosait. Hét a hat elleni játékra váltott a Veszprém, Maqueda eredményes is volt.

Möllgaard is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Björnsen szerezte meg a vezetést a dánoknak először a mérkőzésen. Lékait két percre kiállították, Cupara hatalmasat védett, de Gade is a túloldalon. Björnsen újabb gólt szerzett: 6-1-es sorozatot produkáltak a hazaiak, átvették az irányítást (51. perc: 32-30). Nenadics hétméterest harcolt ki, ám védett Gade. Momir Ilics ekkor időkéréshez folyamodott.

Nehéz percek következtek a Telekom számára, amely támadásban hatalmas visszaesést produkált. Gade remekelt a hazai kapu előtt, Möllgaard jóvoltából már hárommal vezettek a dánok (56. perc: 34-31). Mahé fontos gólt szerzett, de Hermansen is betalált. Gade védett, de az Aalborg eladta a labdát. Marguc ezt követően viszont nem hibázott, betalált. Madsen időt is kért.

Az utolsó percek izgalmasan zajlottak: Nilsson bombagólja után viszont úgy festett, eldőlt a továbbjutás sorsa is (59. perc: 36-34). Az összecsapást igaz, 37-35-re elvesztette a Veszprém, de összesítésben 71-66-ra diadalmaskodott a magyar rekordbajnok, amely így első csapatként jutott be a június 18-19-én rendezendő kölni BL-négyes döntőbe.

A lefújás után Momir Ilics vezetőedző az MTI-nek úgy értékelt: sokáig az ő csapata irányította a mérkőzést – amelyen rengeteg gól esett –, így az első 45 perccel többé-kevésbé elégedett, főleg a támadójátékkal. Hozzátette, a vége felé kiengedtek, ez nem tetszett neki. – Gratulálok az Aalborgnak a győzelemhez, remekül játszott, de nagyon örülök a továbbjutásnak, és annak, hogy egy év kihagyás után visszatérünk a négyes döntőbe – nyilatkozta.

Lékai Máté arról beszélt, hogy sok hiányzója volt az Aalborgnak, mégis az utolsó percig küzdött. – Tudunk a mainál jobban is játszani, Kölnben jobban is kell teljesítenünk, de a legfontosabb, hogy továbbjutottunk – fűzte hozzá az irányító.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:
Aalborg Handbold–Telekom Veszprém 37-35 (20-21)
Dánia, Sparekassen Aréna. Vezette: Schulze, Tönnies (németek)
Aalborg Handbold: Aggefors – Björnsen 9, Claar 3, Nielsen, Möllgaard 3, Christensen 7, Juul Lassen 9 (3)
Csere: Gade (kapus) – Hermansen 2, Antonsen 2, Termansen 1, Klöve 1, Samuelsson, Nielsen
Vezetőedző: Stefan Madsen
Telekom Veszprém: Corrales – Marguc 5 (2), Jahja 2, Blagotinsek 1, Mahé 6 (2), Lauge 6, Strlek 4
Csere: Cupara (kapus) – Nenadics 3, Maqueda 2, Nilsson 2, Ligetvári 2, Lékai 2, Sipos

Utolsó módosítás: 2022. május 29. 21:09
kézilabda Férfi kézilabda BL, bronzmeccs, 2021/2002 2022. június 19. 15:15 Köln, Lanxess Aréna THW Kiel Telekom Veszprém 37-35
kézilabda Férfi kézilabda BL, elődöntő, 2021/2022 2022. június 18. 16:15 Köln, Lanxess Aréna Telekom Veszprém Kielce 35-37
kézilabda Férfi kézilabda NB I, döntő, 2021/2022 2. 2022. június 11. 18:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Pick Szeged 29-30