4°C
4°C

Utolsó másodperces góllal bajnok a Szeged

2022. június 11. 19:43
A Telekom Veszprém 30-29-re kikapott a kézilabda NB I döntőjének második, hazai felvonásán szombaton. Igaz, összesítésben így egálra álltak a felek (58-58), ám idegenben lőtt több góllal a Pick Szeged megvédte a bajnoki címét.

A férfi kézilabda NB I idei kiírásának utolsó, de legizgalmasabb mérkőzéséhez érkeztünk szombaton este. A bajnoki finálé második felvonása következett, amelynek a telt házas Veszprém Aréna biztosított otthont. A múlt hétvégén Szegeden rendezett első találkozó az „Építők” diadalával zárult, ám Momir Ilics csapata nem dőlhetett hátra, hiszen mindössze egyetlengólos előnyt sikerült kialakítania magának.

Juan Carlos Pastor címvédő együttese elégtétel reményében lépett pályára, hiszen amellett, hogy a Telekomnak idén sikerült a kvalifikáció a Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjébe, a Magyar Kupát is elhódította a vérvörös mezes gárda. A Tisza-partiak számára tehát ez volt az utolsó lehetőség az idényben a címszerzésre.

Szemügyre véve a nevezett keretek, a trénerek szinte az összes játékosukra számíthattak. Hazai oldalon a csapatkapitány-helyettes Lékai Máté, illetve a fiatal Dörnyei Borisz maradt ki, míg a vendégek a világbajnoki bronzérmes horvát válogatott átlövőt, Luka Stepancicot kényszerültek nélkülözni.

Szegedi akcióval kezdődött az összecsapás, ám hibáztak a kékmezesek. Nem úgy, mint Lauge a túloldalon. Marguc hétméterest rontott, ám a kipattanót könyörtelenül bevágta a veszprémiek szlovén szélsője. A szegediek Radivojevics értékesített hétméteresével szerezték meg az első találatukat (5. perc: 2-1).

Pár pillanattal később Mahé talált be szintén büntetőből, majd Bombac szerzett távoli bombát. Őrületes iramot produkáltak a felek, gyorsan potyogtak a gólok. A hetedik percben Henigman révén egalizált a Szeged (4-4). Corrales hárította Mackovsek távoli bombáját, Mahé jóvoltából pedig ismét a bakonyiaknál volt az előny.

Margucot lerántás miatt két percre kiállították a játékvezetők, az esetet követő hétméterest Radivojevics könyörtelenül értékesítette. Mikler védte Lauge próbálkozását, majd Corrales is bemutatott egy bravúrt. Bombac révén először vezetett a mérkőzésen a Pick (14. perc: 6-7). Elképesztő hangulat uralkodott az Arénában!

A veszprémiek hibáztak, így Bánhidi találata után már 6-8 állt az eredményjelzőn. Lauge hibázott, a szegediek eladták a labdát, Bodót kiállították. Nilsson remek helyzetfelismerésének köszönhetően egalizált az „Építők” (17. perc: 8-8). Bombac a negyedik gólját jegyezte, míg Lauge duplájával ismét a Telekomnál volt a fór.

Radivojevics a harmadik hétméteresét is bevágta, de Laugénak erre is volt válasza. Bodó hatalmas gólt dobott, ahogy Nenadics is a másik oldalon. Bánhidi kézmozdulatát ütésnek ítélték a játékvezetők, ezért azonnali piros lappal kizárták a találkozóról. Pár pillanattal később Bombac jóvoltából ismét egálra álltak a felek (24. perc: 12-12).

Nenadics visszaszerezte az előnyt, de Radivojevics a negyedik hétméteresét is gólra váltotta. A Veszprém ismét eredményes volt, ezt követően időt kért Juan Carlos Pastor (29. perc: 14-13). Martins távolról tüzelt, majd Momir Ilics is magához hívta az övéit. A felek viszont az első játékrészben már nem szereztek több gólt (félidő: 14-14).

A második felvonás Mackovsek kiállításával vette kezdetét (lerántás). Nenadics labdája megállíthatatlan volt, Corrales hibáját viszont kihasználta Bombac. Rosta jóvoltából már a Szegednél volt az előny (35. perc: 15-16). Jahja, majd Tönnésen is feliratkozott a gólszerzők közé, míg Mahé már negyedszer volt eredményes.

Henigmant kiállították, Strlek viszont nem tudta gólra váltani az adódó lehetőséget. Nem úgy, mint Martins, aki révén immár kétgólos volt a Pick fórja (38. perc: 17-19). A veszprémiek újabb hibáját Mackovsek bosszulta meg. A hazai kapu előtt Corralest a szerb válogatott Cupara váltotta, majd Momir Ilics időkéréshez folyamodott.

Blagotinsek az első gólját szerezte, ám Rosta is betalált. Jahja nem hibázott, Cupara bravúrral hárított. Mahé egyetlen találatra csökkentette a különbséget (43. perc: 20-21). Tönnésen távolról, de pontosan bombázott. Nilsson könnyedén volt eredményes. Rosta a harmadik gólját jegyezte , Nenadics hétméterest harcolt ki.

Mahé értékesítette a lehetőséget, ahogy Rosta is a túloldalon. Mahé újabb hetesét kivédte Mikler, de a kipattanót már bedobta a francia olimpiai bajnok. Rosta sikeresen tört át a veszprémi falon, Mahé próbálkozását hárította Mikler. Bombac is hibázott, Manaszkov viszont már gyönyörű gólt dobott (51. perc: 24-25).

Martins találata után Sipos is feliratkozott a gólszerzők közé. Ezt követően időt kért Juan Carlos Pastor. A szegediek viszont elpuskázták a támadásukat, így Marguc egyenlíthetett (54. perc: 26-26). A Veszprém védelmét nem tudta feltörni a Pick, Maqueda csakugyan nagy lehetőséget szalasztott el.

A hajrához érkezve hét a hat elleni játékra váltott a Szeged: Tönnésen rögvest eredményes is volt. Gaber betalált, a túloldalon viszont Maqueda, majd Manaszkov is (57. perc: 28-28). Ismét magához hívta övéit Juan Carlos Pastor. Bodó, majd Nenadics is bevágta. Bodó bombája a felsőlécen csattant, Momir Ilics időt kért (29-29).

A veszprémiek viszont nem tudtak újabb gólt szerezni. Egy támadásra ugyanakkor maradt még ideje a Szegednek: az utolsó másodpercben Rosta kapott labdát, majd be is talált Cupara kapujába (végeredmény: 29-30).

A Pick Szeged idegenben lőtt több góllal az ötödik magyar bajnoki címét szerezte meg.

Férfi kézilabda NB I döntő, második mérkőzés:
Telekom Veszprém–Pick Szeged 29-30 (14-14)
Veszprém Aréna, 5125 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann.
Telekom Veszprém: Corrales – Marguc 3, Jahja 2, Blagotinsek 1, Lauge 5, Strlek.
Csere: Cupara (kapus), Mahé 7 (2), Nilsson 2, Manaszkov 2, Nenadics 5, Ligetvári, Sipos 1, Maqueda 1
Vezetőedző: Momir Ilics
Pick Szeged: Mikler – Radivojevics 4 (4), Tönnésen 2, Gaber 1, Bombac 6, Mackovsek 2, Frimmel.
Csere: Alilovic (kapus), Henigman 1, Bánhidi 1, Garciandia, Martins 4, Bodó 2, Rosta 7
Vezetőedző: Juan Carlos Pastor
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Összesítés: 58-58 – A Szeged idegenben lőtt több góllal bajnok

Így értékelte a látottakat

Momir Ilics, a Veszprém vezetőedzője:

Nehéz, fájó pillanatokon vagyunk túl, amelyeket nagyon nehéz lesz feldolgozni. A mai estén a szerencse nem állt mellettünk. A vereség ellenére nem tehetek szemrehányást a játékosaim felé, hiszen szívvel-lélekkel küzdöttek. Sajnálom, hogy a szurkolóinkat ezúttal nem tudtuk kiszolgálni. Az előttünk álló napokban azon fogunk dolgozni, hogy a BL-négyes döntőben jó eredményt érhessünk el.

Rasmus Lauge, a Veszprém csapatkapitánya:

Lesújtó vereséget szenvedtünk. A mai este a szomorkodásé, de hétfőtől újult erővel készülünk arra, hogy Kölnben meglepetést szerezzünk.

Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője:

Izgalmas mérkőzést játszottunk a döntő mindkét felvonásán. A játékosaim ezúttal is az utolsó másodpercig küzdöttek, amelynek Rosta góljával meg is lett az eredménye. Nagyszerű hangulat volt az Arénában, köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísértek bennünket.

Rosta Miklós, a Szeged beállósa:

Kemény mérkőzésen vagyunk túl. Úgy jöttünk ide, hogy mindent megteszünk annak érdekében, hogy megszerezzük a bajnoki címet. Nagyot küzdöttünk azért, hogy megvédjük a címünket. Úgy gondolom, ezúttal a jobb helyzetkihasználásunk döntött.

Telekom Veszprém – Pick Szeged 29-30