Virgil névnap

Kalmár Ákos 17. lett 1500 méter gyorson

2022. június 24. 11:41
MTI
A Balaton Úszó Klub Veszprém kiválósága, Kalmár Ákos nem jutott döntőbe 1500 méter gyorson, a 17. helyen fejezte be szereplését a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A 22 éves magyar versenyző - aki 800 méter gyorson hétfőn 20. volt - egyéni legjobbjától (14:52.00) jóval elmaradva, 15:21.44 perccel futamában a hetedik lett.

Kalmár Ákos a férfi 1500 méteres gyorsúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 24-én. MTI/Illyés Tibor Kalmár Ákos a férfi 1500 méteres gyorsúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 24-én. MTI/Illyés Tibor

Kalmár a medencéből kiszállva elmondta, tisztában volt vele, hogy jelenlegi formájában nem lehet sokkal többre képes, de megpróbálta becsülettel végigúszni a számot. Hozzátette, reméli, augusztusban a római Európa-bajnokságra javulni tud, de azt követően várhatóan egy nagyobb pihenőt tart majd, ugyanis a tokiói olimpia óta nem tartott komoly szünetet.