Kalmár Ákos 17. lett 1500 méter gyorson

2022. június 24. 11:41 // Forrás: MTI
A Balaton Úszó Klub Veszprém kiválósága, Kalmár Ákos nem jutott döntőbe 1500 méter gyorson, a 17. helyen fejezte be szereplését a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

A 22 éves magyar versenyző - aki 800 méter gyorson hétfőn 20. volt - egyéni legjobbjától (14:52.00) jóval elmaradva, 15:21.44 perccel futamában a hetedik lett.

Kalmár Ákos a férfi 1500 méteres gyorsúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 24-én. MTI/Illyés Tibor Kalmár Ákos a férfi 1500 méteres gyorsúszás előfutamában a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 24-én. MTI/Illyés Tibor

Kalmár a medencéből kiszállva elmondta, tisztában volt vele, hogy jelenlegi formájában nem lehet sokkal többre képes, de megpróbálta becsülettel végigúszni a számot. Hozzátette, reméli, augusztusban a római Európa-bajnokságra javulni tud, de azt követően várhatóan egy nagyobb pihenőt tart majd, ugyanis a tokiói olimpia óta nem tartott komoly szünetet.

Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel úszás Úszó Eb: negyvenegy fős magyar csapat, három veszprémivel Negyvenegy fős lesz a magyar csapat júniusban a belgrádi Európa-bajnokságon: a medencés szakágban 15 férfi és 18 női versenyző, a nyílvízi viadalokat illetően négy-négy sportoló várja a kontinensviadalt. A keretben a Balaton ÚK Veszprém háro kiválósága, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid és Sárkány Zalán is ott van.  ma 20:40 Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! úszás Hármas veszprémi győzelem 800 méteren is! Sárkány Zalán diadalmaskodott 800 méteren a Duna Arénában rendezett országos bajnokság pénteki záró napján két veszprémi klubtársa, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid előtt. 2024. április 12. 21:05 A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók úszás A 400 méter gyors dobogóját is „kibérelték” a veszprémi úszók Betlehem Dávid a keddi, 1500 méter gyorson aratott győzelme után szerdán 400 méteren is diadalmaskodott a Duna Arénában zajló országos bajnokság szerdai versenynapján. 2024. április 10. 21:43 Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Balaton Úszó Klub Veszprém Úszó ob: Betlehem nyerte a veszprémiek különcsatáját Betlehem Dávid a nyerte 1500 méter gyorson a három olimpiai szintes különversenyét a Duna Arénában zajló országos bajnokság keddi nyitónapján. 2024. április 9. 20:50